Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Házat hitelre megéri vásárolni...

Házat hitelre megéri vásárolni vagy inkább albérlet?

Figyelt kérdés

A kérdés a következő lenne, hogy melyik éri meg inkább.

Figyelemmel követem már egy ideje az ingatlanpiacot, s sajnos a meggyőződésem az, hogy egy banki hitel törlesztője szinte megegyezik egy albérlet díjával sőt van, hogy drágább a hitel. A párommal Kiskunfélegyháziak vagyunk. Egy számunkra megfelelő ház körülbelül 10-15 Millió forintba kerülne. Aminek törlesztője 100.000Ft körül lenne 10 évre. Egy hasonló paraméterekkel rendelkező ház bérleti díja 85-100 ezer forint körül alakul. Sajnos az albérlet ellen diktál, hogy a fő bérlő bármikor kirakhat, vagy eladhatja a házat s sajnos soha sem lehet az enyém az ingatlan, hiába is szépítgetem.. alakítgatni saját kedvemre, viszont nem alakítgathatom, formálgathatom.Párom Óvónő én Pedig Gépész vagyok, kettőnk fizetése összesen 400.000 forint között alakul. Gyermekünk nincs. Egyenlőre szülőknél élünk.


Ki mely opciót tartja ésszerűbbnek????



2018. márc. 6. 16:42
1 2 3 4 5 6
 21/56 anonim ***** válasza:

"És ha ez most 1 év után felmegy 127.000-re akkor 108.000 feletti áron akarnád kínálni a használtat 1 év amortizáció után ?"


Természetesen. Alapvető közgazdagásgtan. Aki eddig újat vett volna 105 ezerét már nem fogja megvenni vagy nem tudja 127 ezerért, így a használtat fogja megvenni 90-ért, pikkapakk elfogy az összes ennyiért adott használt, és csak 100-ért adott használt lesz.

2018. márc. 9. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/56 anonim ***** válasza:
Plusz dolog amit kifelejtettem, ha nem maradna az áfa, akkor megint kevesebb építkezés lenne (azért vezették be mert nem épültek új lakások) 10 helyett 1 új lakás épülne ami szintén a használt lakások árát növeli, mert aki venne az se tud újat mert nincs.
2018. márc. 9. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/56 anonim ***** válasza:

"fogyasztási célra hitelt felvenni, eleve nem egy gazdaságos dolog"


Újabb hülyeség, a lakás nem fogyasztási dolog egyrészt, de ebbe felesleges belemenni.


A lényeg, hogy a kérdés az volt, hogy megvegye hitelre olcsó banki kamattal vagy bérlje ugyanazt horribilis, 4x-es összegért. (A kamat 25 ezer az albérlet 100 ezer.)


Kb. mintha autót bérelnél, vagy GreenGoznál napi szinten a vásárlás helyett.

2018. márc. 9. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/56 anonim ***** válasza:

Hát igen, Norbi tud mondani nagy hülyeségeket. De lehet csak mert nagyon befektetoi szemmel nézi és megfeledkezik arról, hogy lakni kell valahol mindig. Nincs idő várni. Dönteni kell, hogy 100 ezres albi vagy ugyanilyen törlesztő de akkor előbb vagy utóbb abból saját lesz.


Az iPhonerol könnyedén le tudok mondani de lakás az kell. Egyedül még csak csak jó lenne bármi, de házastárssal, gyerekekkel azért kell a 3 szoba, és ez még mindig nem valami extra nagy igény.

2018. márc. 9. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/56 anonim ***** válasza:
Szerencsére ezekből a hülyeségekbol pár évente ujabb ingatlanjaim vannak és nem csak fogyasztási célra ölöm a hitelbe a pénzeket ami utan 10 év alatt sikerül azt az egyet kifizetni. 😀😀
2018. márc. 10. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/56 anonim ***** válasza:
Hát de pont ezt mondjuk mi is, hogy inkább vegyen. Te is a vásárlást mondod most már ezek szerint..
2018. márc. 10. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/56 anonim ***** válasza:
Mivel nincs kényszer helyzetben igy nem lenne indokolt a vásárlás maximum áron. Én ezt mindom. Van hol laknia. Mivel pár év mulva ahogy irta a a "közgazdász" is, hogy nem tudjàk vagy nem akarják megvenni az elviekben folyamatosan emelkedő árak mellett, igy visszább is eshet a kereslet ami az árakat új építésű esetén is lefelé viszi, amihez korrigál a használt is.Minek vegyen az fel hitelt akinek olyan szükséglete van, ami ki van elégitve csak azért , higy 4-5 év múlva kiderüljön, hogy abból a hitelből amit most felvesz, milliókat csak azért fizet ki mert "nem tud vàrni".
2018. márc. 11. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/56 anonim ***** válasza:

"Szerencsére ezekből a hülyeségekbol pár évente ujabb ingatlanjaim vannak"


Neked nem ebből van ingatlanod, hanem abból, hogy dolgozol a vállakozásaidban éjjel nappal. Miért nem költözöl albérletbe? Autót miért nem bérelsz?

2018. márc. 11. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/56 anonim ***** válasza:

A vállalkozásom része több ingatlan bérbeadása is.


Személyesen nem működtem közre a vállalkozásomban az utóbbi 2,5 hónapban.


Épp tegnap tettem ajánlatot lakóingatlannal együttes üzlethelyiség bérlésére 3 évre.


Minek vegyem meg, most 5,5 millióért, ha 3 éven belül lehet 4-4,5ért is meg tudom? Igaz 3 év alatt kifizetek rá havi 50 ezerrel 1,8 milliót így, csak hogy nyerek is vele havi 40.000 járulékköltséget is. Tehát havi 10.000 pluszkiadással a 3 év alatt 360.000 Ft-ba van nekem egy lakás egy üzlethelyiséggel, ami ennyi idő alatt termel 12-15 millió bevételt, amiből marad 4-5 millió kp, amiből meg tudom venni kevesebb mint egy ltp futamidő alatt.


Minek vennék most fel rá hitelt 10 évre, hasonló havi 50.000-es törlesztővel?


Persze ez még nyitott kérdés, ugyanis a tulaj ezt 5,5 -ért kínálja a kps vevő meg csak 4-ért vinné el. Ha lenne kp-s aki 4,5 -ért elviszi, az kiüthetne. Mivel már annyiért i odaadná az egyébként 5 milliós bekerülésű ingatlant. Tehát ennyit a saját lakás értékéről.


Mint mondtam ha kpra veszel alkupozícióba vagy, egy hitelessel szemben, aki még hitet is vesz fel egy magasabb árra.


Autót többek között az ingatlan bérbeadásból is származó eredményből, kpra vettem és bérelek is autót.

2018. márc. 11. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/56 anonim ***** válasza:
Emellett albérlete minek költözzek, ha nincs kielégítetlen lakhatási igényem? ( lévén több lakóingatlanom is van)
2018. márc. 11. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!