Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Házat hitelre megéri vásárolni...

Házat hitelre megéri vásárolni vagy inkább albérlet?

Figyelt kérdés

A kérdés a következő lenne, hogy melyik éri meg inkább.

Figyelemmel követem már egy ideje az ingatlanpiacot, s sajnos a meggyőződésem az, hogy egy banki hitel törlesztője szinte megegyezik egy albérlet díjával sőt van, hogy drágább a hitel. A párommal Kiskunfélegyháziak vagyunk. Egy számunkra megfelelő ház körülbelül 10-15 Millió forintba kerülne. Aminek törlesztője 100.000Ft körül lenne 10 évre. Egy hasonló paraméterekkel rendelkező ház bérleti díja 85-100 ezer forint körül alakul. Sajnos az albérlet ellen diktál, hogy a fő bérlő bármikor kirakhat, vagy eladhatja a házat s sajnos soha sem lehet az enyém az ingatlan, hiába is szépítgetem.. alakítgatni saját kedvemre, viszont nem alakítgathatom, formálgathatom.Párom Óvónő én Pedig Gépész vagyok, kettőnk fizetése összesen 400.000 forint között alakul. Gyermekünk nincs. Egyenlőre szülőknél élünk.


Ki mely opciót tartja ésszerűbbnek????



2018. márc. 6. 16:42
1 2 3 4 5 6
 31/56 anonim ***** válasza:

"A vállalkozásom része több ingatlan bérbeadása is."


Ezért próbálsz mindenkit a bérlésre rábeszélni.


"Személyesen nem működtem közre a vállalkozásomban az utóbbi 2,5 hónapban. ... Épp tegnap tettem ajánlatot"


Ez ellentmond egymásnak. Minden munka az ajánlattétel is és az is hogy éjjel napppal az apróhirdetéseket meg a NAV árveráseket nézegeted.


"Minek vegyem meg, most 5,5 millióért, ha 3 éven belül lehet 4-4,5ért is meg tudom?"


De lehet hogy 3 év múlva a duplájáért tudod. És 3 évig is lakni kell valahol, a kérdés az volt, hogy albérlet vagy vásárlás, az nem volt opció, hogy pl. otthon marad 3 évig.


"Mint mondtam ha kpra veszel alkupozícióba vagy, egy hitelessel szemben"


A kérdezőnek nincs kp-ja és nem is lesz ha albérletbe költözik. Ja és ha számolgatsz azt higagytad, hogy hitel esetén növekvő lakásár esetén a hitel jobban megéri mint a kp. És egyelőre növekvő lakásárak vannak.

2018. márc. 12. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/56 anonim ***** válasza:

"Emellett albérlete minek költözzek, ha nincs kielégítetlen lakhatási igényem?"


Add el a lakást amiben laksz hogy legyen kp-d és költözz albérletbe. Ezt ajánlod másnak is. Minek van lekötve a lakásba x milliód amikor bérelhetnél és a lakás árából nyithatnál 5 új vállakozást?

2018. márc. 12. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/56 anonim ***** válasza:

A lakásunk a székhelyem, itt is folyik tevékenység, ahogy több más telephelyemen is, ahol szintén van lakás is.


A hirdetés kb fél óra alatt megvolt, esélytelen a dupla ár,az okokat már leírtam.


Nem csak bérbeadok, hanem az 5-ből 2-t bérlek is. Ez lenne a 3-ik a 6-ból, és így tudok több kpt csinálni bérléssel, amiből meg lehet venni a lakást-ahogy le is írtam-, pláne várhatóan alacsonyabb áron, mivel tisztába vagyok a maximumok fogalmával, jellegével, és a lufikkal az elmúlt 10 év tapasztalatai alapján. Amiből csak az első volt ilyen rózsaszín ködös saját fogyasztási célú, vágyszintű igény, min a kérdező esetében is egy jelen eseten is megoldott dologra.


Nem vagyok érdekelt abba, hogy béreljen, mivel fix bérlőim vannak 3-6 éves viszonylatban.

2018. márc. 12. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/56 anonim ***** válasza:

Kicsit kapkodva irtam este....


Szoval december közepétől március 1-ig nem voltam aktív.Nyilván hétvége már alapból 10.-e volt.Igy a belemagyarázás nem erősséged, ahogy az sem hogy a kérdezőnek ne lenne vagy lehetne kpja havi 400.000-ből otthon lakva.


Dupla ár 3 év alatt miközben az emelkedés mértéke évről évre lassul es az elmúlt 3 evben 100% alatt maradt. utobbi evben meg mar csak 1 számjegyű volt és egyre fogy a fizetőképes kereslet...


Miért nem adjuk el? Mert ezt párom nevére vettük még az emelkedés előtt ami várható volt a csok miatt.Így alapbol plusszos és most a vétel nem is lenne opció. Eladásra meg az itteni gazdasági tevékenységek kiesése nagyobb érték vesztést jelentenének mint 5 új bérelt ingatlannal járó haszon.


Nem a bérlést ajánlom neki hanem a kivárást arra az időre amikor a most rozsaszin ködös hitelért rohanók es ltpsek csokosok es az építőipar kimaxoljak a likviditasukat kimeritve ezzel a friss tőke vásárló erejét részben es visszavetik a keresletet. Igy otthon maradva gyűjtögetve kpra is megveheti azt amit most közel maximum áron hitelre akar vidéken.Ott ahol mar a befektetési ingatlanos tulaj is 1 milliót enged kp-s vevőnek egy 5,5-os ingatlanból fél millió veszteseggel kiszállva jelenleg, nyilván látva a végét az emelkedési folyamatnak ha már ebből él és érdeklődik a tartós bérlés,mint fix bevétel iránt.

2018. márc. 13. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/56 anonim ***** válasza:

"Igy otthon maradva gyűjtögetve kpra is megveheti azt amit most közel maximum áron hitelre akar vidéken."


Ja, csak nem az volt a kérdés, hogy otthon maradjon vagy hitelre vegyen. Hanem az hogy béreljen vagy hitelre vegyen.

2018. márc. 13. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/56 anonim ***** válasza:

Hagyjuk, Norbinak csak az a jó amit ő maga kitalált.


Pedig hát van az a helyzet amikor a bérlés vagy hitel lehet csak opció. Vagy a híd alatt lakás.

Na most jelenleg ugyanazt a lakást olcsóbb hitelre megvenni mint bérelni. Ha van a hitelhez minimális önerő, munkaviszony stb, tehát hitelképes az illető. Csak ugye rengetegen kényszerből bérelnek, mert nincs önerő.

2018. márc. 13. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/56 anonim ***** válasza:

Kitaláció , spekuláció és elméleti matek helyett, 10-15 éves tapasztalat, csak mivel én is így voltam, hogy csak ez a két opció volt, amit így utólag már bánok, amiatt bátorkodtam alternatívákat javasolni, amiből meg vígan elvagyok azóta. Tudod, az a ha újra kezdhetném mit hogy csinálnék eset..


10 évre befixálhatsz maximum egy hitelt (épp most jött ki ezzel kapcsolatban az mnb figyelmeztetés is), de 10 év alatt az élethelyzet és egyéb külső tényező változások is idézhetnek elő hullámvasutat és összességében egy hitel esetében akkor látod meg, hogy miért mire és mennyit fizettél összességében, amikor lezárul hiteled és reálisan mindent összeadsz, és megnézed mennyit is ér az akkori jelen érték.


De ezt előre senki nem fogja még csak becsléssel sem megmondani, pláne nem úgy hogy 20-50 éves használt ingatlanokat akarnának itt már új építésű nettó áron áron adogatni a buzgó eladók, adott esetben rejtett hibákkal, amire mint tulajdonos komoly felújítási költséget kell fordítania a futamidő alatt ( élő példa rá az ltp-s hozzászóló.. hitel + ltp és még azon felül kellett a felújítást megfinanszíroznia), miközben az ingatlan érték nem hogy nőne, hanem veszíthet is addigra az értékéből.


Míg bérlőként fizet egy fixet és a komolyabb épületgépészeti, elektromos hálózat, stb, felújítási ktg.-eket nem kell viselni ami 10 év alatt is pár millió plusz kiadás a hitelkamatokon felül a hiteleseknek..kb ugyanaz mint autó esetében. Nincs pénzem újra, veszek használtat, aztán költök fenntartásra, szervizre 10 év alatt sokszor annyit, mint ha bérelném arra az időszakra, amíg az reálisan és nem csak hobbyra ki van használva. És akkor 10 év után eladnám... mennyiért és mennyibe is került ez 10 év alatt?


A kérdező egy jó pozícióban van, ha nincs kényszerítő hatás alatt.. Havi 400-ból (két jó szakmával, kérdés mennyire lehet stabil egy vidéki munkahely 10-20 év viszonylatban, ennek is voltam már részese kétszer, közvetve 3-szor 15 év alatt, amihez rugalmasabban igazodik az albérlet, mint a röghöz kötöttség ) gyerek nélkül a megélhetési ktgein felül jó eséllyel tud tartalékot képezni, míg amibe gondolkodik azzal lecsökkenti a likviditását, a mobilitást és adott esetben mindkét opcióval pénznyelőbe dobálhatja pénzét.

2018. márc. 14. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/56 anonim ***** válasza:

És ugye a két szűk látókörű választás, helyett amit hozzá tudok így tenni, az még két további:


1. Másodállású saját vállalkozáson belül telephely létrehozása a lakóingatlanban

2. Szolgálati lakás ( Óvónőként megint nem egy elképzelhetetlen dolog...)

2018. márc. 14. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/56 anonim ***** válasza:

Te garantálod hogy 5 év múlva olcsóbbak lesznek az ingatlanok? És ha nem lesz olcsóbb 100 ezres albérlet árral számolva kiad 5 év alatt 6 milliót.


10 millió 10 éves végig fix hitel törlesztője meg 100 ezer forint. 12 milliót kell visszafizetni 5 év alatt már kifizette a kamatot és 4 milliót a lakásba is törlesztett.


Albérlet: kiadott 6 milliót.

Hitel: kiadott 2 milliót kamatra, 4 millió megtakaritása meg a lakásba van már.


Már 4 milliót kéne esnie a lakásárnak 5 éven belül, hogy rosszul jöjjön ki. A lakásarak nőnek jelenleg.

2018. márc. 14. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/56 anonim ***** válasza:
Ja és még egy dolog, azt is csinálhatja hogy megveszi hitelre a lakást és mégis otthon marad lakni a lakást meg kiadja.
2018. márc. 14. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!