Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Több felmondott személyi...

Több felmondott személyi kölcsönöm van?

Figyelt kérdés
Volt valaki olyan elyzetben,hogy egyszerre több személyi kölcsönét is felmondták a bankok?Munkanélküli lettem és most az egészet egybe kéne visszafizetnem,de nincs miből?-soha nem gondoltam volna,hogy munkanélküli leszek...
2010. jún. 20. 10:01
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Sajnos ezt csúnyán megszívtad...Nem voltam még ilyen helyzetben, de tartozásom volt már. Egyezkedj a bankkal kérj haladékot stb, ha van rá mód..
2010. jún. 20. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs miből, akkor majd végső soron elveszik, ami a neveden van: lakás, kocsi, ingóságok, szóval amit tudnak.

Viszont részletfizetést vagy haladékot adhat a bank, a behajtócég, sőt maga a végrehajtó is, szóval az eljárás bármelyik szakaszában érdemes megpróbálni megegyezni velük, vinni egy összeget, hogy lássák a fizetési hajlandóságot, és mondani, hogy ennyit tudnál fizetni havonta, nem lehetne-e...

2010. jún. 20. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Hát én ebben a cipőben járok sajnos. A bank olyan feltételeket szab,hogy lehetetlen teljesíteni.Pl: egyik hitelre 190 ezret kéne befizetni egybe utána majd szóba állnak velünk kb 50 ezres törlesztővel. De tudnék mesélni. Sajnos nem érik be havonta kis összeggel. Hiába a fizetési hajlandóság ez sajnos kevés.
2010. jún. 20. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Utolsó-nálam ugyan ez a helyzet, akiknek eladták a hitelemet fizessek be egyben rengeteg összeget és utána 50 ezres részletek-hol élnek ezek?Te mit fogsz csinálni?
2010. jún. 20. 20:09
 5/18 anonim ***** válasza:
Nekem 3 bank mondta fel a személyi hitelemet, válás miatt kerültem ebbe a sz@rba. A bankok, és a követeléskezelő cégek hajthatalanok, felvettem a fapofát, másfél éve nem fizetem egyiket sem. az a lényeg, hogy lelkileg tedd túl magad rajta, a többi meg majd alakul...
2010. jún. 20. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

19.25 vagyok

Nem teszek semmit mivelhogy ez csak egy hitel de ez mellett van több is és mindegyiknél hasonlóan magas összeget akarnak. Egyértelmű,hogy az alig 70 ezres fizetésemből ez nem megy. Mindenképp végem pedig megpróbáltam megegyezni velük.Várom mit lépnek aztán lesz ami lesz.Egyszerre egy bank fog tudni tiltani a fizetésemből a többi meg várjon a sorára. Elveszik a házat? azon is hitel van,hát vegyék. Rámentem már idegileg de nem éri meg. Nem nagyon van kiút ebből sajnos.

2010. jún. 20. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
19:25-ös hááááát....-én is ugyan ebben a HATALMAS problémában vagyok,teljesen készen vagyok,nem tudom mi lesz???-szerintem nagyon sokan ebben vannak-egyszerűen reménytelen a helyzetünk...-miből,hogyan fizetnénk be egyben ilyen hatalmas összegeket?-én már arra is gondoltam,hgy ami a legelőször lejárt elkezdeném visszafizetni és kész,aztán a többit,de mire befizetem az egyiket a többi olyan magas lesz a kamat,hogy nyugdíjas koromban is azt fogom fizetni...-ha a lakásodon is hitel van,mint nekem,ha ráterhelik a lakásra a személyi kölcsönöket,akkor a lakás hitel finanszírozó bank,abban a pillanatban felmondja a szerződést,akkor pedig végünk van...sok minden jár a fejemben,valami megoldásféle,de ebből úgy érzem nincsen kiút sajnos...írjatok-bátosítsuk egymást.Azt szeretném kérdezni,hogy az tényleg úgy van,hogy ha van több felmondott hitelem,akkor a banok várnak egymásra,letiltáss ügyileg?ez így szokott lenni?-vagy honnan gondolod,hogy így van?
2010. jún. 20. 23:33
 8/18 anonim ***** válasza:
Nem várnak egymásra. Ha az egyik megindítja a végrehajtási eljárást, akkor a többi is becsatlakozik és ha marad még az egyik után valami, akkor az megy a következőnek, a letiltásnál meg azok a korlátok vannak, hogy ha egynek tartozol, akkor max. a fizetésed 33%-át tilthatják, ha meg többnek, akkor maximum az 50%-át. És ezt osztják fel közöttük.
2010. jún. 21. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Jah, én persze ezt nem ajánlhatom, de megemlíteném hogy talán az segíthetne rajtad, hogy ha többet nem vállalnál legális munkát, csak feketemunkát, zsebbe. Akkor papíron nincs is fizetésed, így nincs minek a felét letiltani se. Azt meg félrerakhatod, és később talán egyezkedhetsz velük az összegyűlt nagyobb összeggel.
2010. jún. 21. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Úgy értettem azt,hogy várhat a sorára,hogy az egész fizetésem nem tilthatják. Majd megkapják valamikor valahogy. Nekem itt fog állni 5 bank. Hát csak várja ,hogy fizessek! Nem egyezkednek mert nem elég az amennyit adni tudok? Akkor érje be amennyit le tud vonni. Egy ismerősömnek felmondták a lakáshitelét. Az árverezés nem járt sikerrel.sok kérvényt írtak,hogy fizetik a törlesztőt csak ne vegyék el a házat!! OTP-ről van szó. A végrehajtónak felajánlották,hogy havi 75ezret fizetnek de nem fogadta el mert azt mondták 150-et kell!! Nem tudtak megegyezni. Most fizetésletiltás lett a dologból. Havi 35-t tudnak levonni. Kérdezem én,hogy ez így most okés? 75 kevés volt most beérik 35-el mert többet nem tudnak? Hol itt a logika? Valahogy én is így fogok majd járni. Ezért nem is idegesítem magam. Ja,és már nem is próbálok egyezkedni inkább vigye amit tud. Így jobban járok.

19.25-s vagyok.

2010. jún. 21. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!