Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » 25 évesen havi nettó 1 millió...

25 évesen havi nettó 1 millió Forint jövedelemmel és 8 hónap igazolt vállalkozói múlttal milyen feltételekre számíthatok nagy értékű autó-hitel igénylésénél?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Remélem nem lóg ki túlságosan a kérdésem a sorból, szeretném a közönség segítségét kérni, hogy némiképp felkészülten tudjak nekiesni egy szakértőnek, vagy akár egyből az ügynek/ügyintézőnek.


-----


A közeljövőben, 2019 tavaszán autóhitelt szeretnék felvenni egy 10-15 millió Forint értékű, jelenleg 1-2 éves autó megvásárlására (a konkrét példány még nem eldöntött, innen az intervallumhasználat).


A vásárlás célja a jelenlegi 10 éves autóm lecserélése egy olyanra, ami egyrészt remek élményt nyújt vezetés közben (szeretek hobbiból vezetni és autóval utazni), másrészt legalább 6 évig megbízhatóan fog szolgálni.


Online cikkekből, ismerősöktől, szülőktől tudom, hogy az autóhitel elbírálása nagyon flexibilis lehet, függően a megvásárolandó autó életkorától, jövedelemtől, meglévő munkaviszonytól, önerőtől, etc.


Ezek az én esetemben:


- jelenleg 1-2 éves autó, 10-15 millió Forint értékben

- ~3-4 millió Forint önrész

- ~4 év futamidő

- havi 800.000-1.500.000 igazolt jövedelem, változó (nettó, tisztán)

- 8-9 hónap vállalkozói múlt (a hitel tervezett felvételének időpontjában, azaz 2019 tavaszán)


Számításaim szerint havi 150.000-250.000 Forint törlesztőrészlettel kell számolnom, ami bankszámla-kivonatom alapján tökéletesen belefér a költségvetésbe.


További tudnivaló, hogy egy viszonylag nagy teljesítményű sportautóról van szó (200-300 LE), ami úgy gondolom, kockázati tényezőnek számít a hitelbírálat folyamán. Jogosítvánnyal cca. 7 éve rendelkezem, nincs szabálysértés vagy büntetés nyilvántartva.


A kérdésem általánosságban arra irányul, hogy milyen lehetőségekre számíthatok, de konkrétabban:


- Jó esély van rá, hogy külön fedezetet fognak kérni?


- Jó esély van rá, hogy a hitelhez kezest fognak kérni? (szüleim hitelképesek és perfekt hiteltörténettel rendelkeznek, de koránt sem rendelkeznek olyan jövedelemmel, mint én)


- Jelenleg apróbb hiteleim vannak (Diákhitel I.), illetve egy részletfizetési megállapodásom az egyetemmel ahol korábban tanultam, ezek számomra lényegében nemlétező tételek, azonban egyelőre nem szeretném egyben kifizetni őket; befolyásolhatják a hitelbírálatot?


További konkrétum egyelőre nem jut eszembe, a válaszokat előre is köszönöm! :)


-----


UI: talán a téma miatt érdemes lehet hangsúlyozni, hogy egyelőre csak mérlegelem a döntésemet, nem hirtelen felindulástól vezérelve érdeklődöm, a hitelfelvételt 2019 tavaszára tervezem, így hónapok állnak még rendelkezésemre a végleges döntés előtt.



2018. nov. 16. 15:12
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:

Így van, Bak Norbertnek igaza van: a KATA-s vállalkozó a bankok számára "nem ember".

Teljesen mindegy, mennyi bevételed van tisztán, annak max a 60 %-át igazolja le a NAV.


És ha jól értem, jövő áprilisban lennél 8 hónapos vállalkozó, azaz jelenleg kb. 3 hónapja vagy az.

A NAV lezárt üzleti év után ad jövedelemigazolást, tehát az baromira nem lesz érdekes, amit 2019. jan. 1-től keresel - csak a múltról fog szólni a dolog, azaz a 3-4 hónapos vállalkozói múltadról, ami az idei év. Hát ennek alapján tuti nem adnak 10 milliós autóra hitelt.

2018. nov. 16. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
37%
Moat miért ne adnának egy 25 eves mar 3 honaoja sikeres, havonta milla folott kereső embernek 10 millát?.... Aki ennyi idősen ilyen jol keres, az szerintem mire 30 leaz havi 30-40 millakat keres majd, 0 kockázat
2018. nov. 16. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:

Lezárt adóév nélkül semmit, pláne KATÁsként.

Nekem a 4 millás autóm felére kellene pénz, lízing, azt mondták max kezessel.


Bankom viszont simán ad 4-5 millát is, úgy néz ki


Nekem van ennyim, de nem akarom kuszedni a megtakarîtásokat

2018. nov. 16. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló szituációban vagyok, hasonló bevétellel. Ahogy írták, egy lezárt adóév, NAV jövedelemigazolás nélkül sehol nem kapsz majd hitelt. Hidd el, tapasztalat. Nekem már szerencsére csak 2 hónap...
2018. nov. 16. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
Indulóként vállalkozásfejlesztéshez igényelhetnél hitelt de oda meg ingatlan fedezet meg üzleti terv kell, amihez nem jó a hobbi kocsikázás 😊
2018. nov. 17. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
69%
Par honapja csinalsz vmit egy megkötött szerzodessel a kezedben es mar 8 honap utan a "vallalkozas" min. eves bevetelet hobbiautora akarod költeni hitelből?
2018. nov. 17. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
Még annyit hozzá, hogy bármilyen hitelbirálatot befolyásol a meglévő hitel ( diákhitel és társai) és azok törlesztése ha magánszemélyként igényelsz hitelt. Ezt úgy tudod kiiktatni ha kimondottan a vállalkozására veszel fel hitelt, igenyelsz lízinget és nem mint magánszemély, aki vállalkozó. Akkor csak a vállalkozás eredményeit nézik, de hitelhez eleve kisebb esellyel indul egy katás, mint akár egy 0 ft jövedelmes de lezárt üzleti év után magasabb bevételű vagy folyamatosan növekvő bevételű szja-s e.v.
2018. nov. 17. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:

"Indulóként vállalkozásfejlesztéshez igényelhetnél hitelt "


O szabaduszo, nem vallalkozo, a "vallalkozasan" nincs mit fejleszteni. Ugyanugy dolgozik, mint egy alkalmazott, eladja a sajat idejet, csak fizetes helyett szamlaz.

2018. nov. 17. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
0%
Mondjuk en ilyen sikeres vallalkozokent inkabb 30-40 millios aron ker4snek autót
2018. nov. 17. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat mindenkinek. :)


A hitelfelvétel legkorábban is majdnem fél év múlva lenne esedékes; mint már írtam, nem hirtelen felindulásból tettem fel kérdésemet, sokkal inkább csak előre tervezek, hogy milyen lehetőségeim vannak egyéni vállalkozóként.


Erre nagyon informatív válaszokat kaptam, köszönöm. Ezen a ponton úgy látom, hogy amennyiben továbbra is így megy minden, tavasz végén (2019 május/június környéke) érdemes lehet megkérdezni egy bankot, függetlenül attól, hogy beleállnak-e vagy sem.


Arra a felvetésre, hogy miért nem 30-40 millióért veszek inkább autót: egyrészt erősen kétlem, hogy ekkora összegű hitelt átadnának a belátható közeljövőben, másrészt egyébként is csak a jövedelmem egy kis részét szeretném erre a célra fordítani jelenleg (számomra fontos szabály, hogy csak olyas valamit veszek meg, amit rossz esetben még egyszer ki tudnék fizetni, pl. ha összetöröm, bár persze ez a legrosszabb eset).

2018. nov. 17. 10:18
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!