Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hitel ügyintézés segítség?

Hitel ügyintézés segítség?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Azt szeretném kérdezni, hogy volna-e olyan, aki privátban segítséget tud nyújtani egy autóvásárlás hitelével kapcsolatban? Előre is köszönöm a segítséget.



2019. márc. 18. 15:15
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
100%

Az a helyzet, hogy ezt nem jól látod. Ha hitelről van szó, akkor a társaság mögött áll egy hitelező bank általában. A hitelező banknak vannak szabályai, ami alapján ő hitelképesnek ítél meg. Az életkorod, a jövedelmed, a munkád alapján rendel melléd egy rizikó faktort, ami alapján eldönti ad-e hitelt és ha ad, akkor azt milyen feltételekkel teszi. Teljesen általános eljárás. Egy 100 ezer forintos telefont sem adnak csak úgy oda részletre egy boltban, milliókat meg pláne nem.

Lakáshitelezések hiúsulnak meg (ahol jóval nagyobb pénzek mozognak) nem megfelelő kalkuláció miatt, mert a bank úgy dönt mégsem olyan feltételekkel ad pénzt, ahogy azt az egyszeri ügyintéző behasalva elmondta az asztal mögül. Ez sosem ennyire egyszerű, éppen ezért gondolkozó ember előbb minősítést kér, mégha van is minimális díja. Megtudja milyen rizikó csoportba tartozik a banknál és ez alapján milyen feltételekkel kap pénzt, majd ha az neki tetszik, akkor elfogadja és belevág az üzletbe. Mivel ez mind papíron megy és gyorsan, már ritkán módosít a bank a tényleges hitelbírálatnál az előminősítéshez képest.

Az, hogy neked valaki valamikor azt mondta, hogy adni fognak hitelt, az egy dolog. Bizonyítási eljárásnál nem állja meg a helyét. Egyébként is nézőpont kérdése, hiszen adnának most is, ha bevonnál egy adóstársat.

Rá kell kérdezni, hogy esetleg létezik-e olyan biztosítás, amit ha megkötsz, eltekintenek az adóstárstól. Ha nem, akkor más választásod nincs, minthogy bevonsz valakit, avagy megszeged a szerződést és fizetsz.

Egyébként kezesnek/adóstársnak az ég világon semmilyen jelentősége nincs addig, amíg te normálisan fizetsz, tehát nem igazán értem az ellenállást. Inkább a másik fél részéről kell nagy bizalom ahhoz, hogy bárki is kezességet vállaljon a te hiteledért úgy, hogy neki ebből semmilyen előnye nem származik. Hátránya viszont lehet bőven...

2019. márc. 19. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 A kérdező kommentje:

#31


Azért nem akarunk belemenni mert a szüleimről van szó. Telefonon is azt mondták, hogy hitelképes vagyok de a korom miatt az egyik szülőmet kérjem fel. De csak közülük valaki. Ezért is nem értem ezt a részét se, ha egyszer hitelképes vagyok akkor minek kell kezesnek az egyik szülőm.

2019. márc. 19. 20:57
 33/43 anonim ***** válasza:
Azert mert a bank semmi esetre sem akarja bukni a pénzét
2019. márc. 19. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 A kérdező kommentje:
De azt nem utólag kell megszülniük. Az elejétől tudták, milyen idős vagyok, így ez nem releváns kifogás. Főleg úgy, hogy hitelképesnek minősítettek.
2019. márc. 19. 21:17
 35/43 anonim ***** válasza:
Van, róla papirod hogy kapsz hitelt? Ha nimcs akkor lenyeled esvege
2019. márc. 19. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
100%

A tfsh szerződési feltételei:

25 év alatti vagy 70 év feletti ügyfél esetében 25 évnél idősebb és 70 évnél

fiatalabb hitelképes magánszemély készfizető kezességvállalása szükséges.


Ez így van benne, egy oldal. Ezt biztosan megkaptad a tájékoztatáskor. Ha szóban nem is hangzott el, akkor is így van.

Gondolom a szalonban intézted a lízinget és ők továbbították a lízing cégnek.


Nem sok mindent tehetsz, viszont nem csak a szüleid közül lehet az egyik kezes, lehet más magánszemély is. Ez az opció van, vagy esetleg személyi kölcsönt talán fel tudsz venni, persze vedd figyelembe, hogy a szerződésben milyen határidő van a fizetésre.

Jobb ötlet nincsen.

2019. márc. 20. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 A kérdező kommentje:
Hát ezaz, hogy sem írásban sem szóban nem kaptam tájékoztatást arról, hogy 23 évesen nem adják meg a hitelt a korom miatt eddig erről szó nem volt, ezt most itt olvasom először.
2019. márc. 20. 06:51
 38/43 A kérdező kommentje:
Ha mondták volna, alapból el sem kezdem az egészet. Ezért tartom felháborítónak ezt az eljárást főleg, mivel már kb esélyem sincs a visszalépésre. Ha az elején úgy kezdik, hogy 23 évesen egyedül nem vehetek kocsit a tfsh-s hitelre akkor nem fizetem be az önerőt és nem kezdem el az egész tortúrát.
2019. márc. 20. 06:58
 39/43 anonim válasza:
55%
Buktad öcsi, lépj túl rajta, ha ilyen makacs vagy...
2019. márc. 27. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 A kérdező kommentje:
Nem buktam, megadják kezes nélkül is mivel megmondtam, hogy csak úgy veszem meg.
2019. márc. 28. 00:26
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!