Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogy merik ennyien felvenni a...

Hogy merik ennyien felvenni a CSOK-ot?

Figyelt kérdés
Akinek nincs még gyereke, az egyáltalán nem lehet benne biztos, hogy lehet is neki. Nagyon sok meddő pár van. Nem félnek attól, hogy nem jön össze a baba?
2019. máj. 29. 17:11
1 2 3 4 5 6
 11/53 anonim ***** válasza:

""Bár ez nagyon igazságtalannak tűnik, de meddőség esetén a CSOK-ot vissza kell fizetni, bár büntetőkamattal nem kell megtoldani. Büntetőkamattal terhelve kell visszafizetni a támogatást, ha – nagyon leegyszerűsítve az ide vonatkozó szabályzatot – a meddő pár nem vesz részt maximális számban „emberi reprodukcióra irányuló különleges eljárásban”, vagy az eljárás megkezdése előtt, esetleg folyamatában olyan egészségügyi probléma merül fel, ami miatt a pár nem tud részt venni a maximális számú „emberi reprodukcióra irányuló különleges eljárásban”.""


a lombikot meg saját zsebből kell kifizetni, vagy vársz rá pár évet vagy magánban pár milla

2019. máj. 30. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/53 anonim válasza:

Bassszus , sztm mindenki intézze magának ezt mit kell hurrogni a másikat? Ha rosszul járnak járjanak megfogják fizetni a magukét , miért foglalkoztat ez téged örulj hogy neked mindened megvan ami alap élethez kell . Vagy gazdag szulok vagy valami elcseszett isten hátamogotti 5 milliós ingatlanod van. Ja vagy lopsz csalsz. Másrészt ha valaki amúgyis terhes, vagy tervezi miért ne élne a lehetőséggel? Sőtt ha kivizsgáltatja magát tudja nem meddő , még be is biztosítja magának a "tudatot" hogy lehet. (Tudom ezeregy oka lehet ettől függetlenül hogy ne jöjjön össze de ne a 0,00001 %os eseteket nézzük már hanem az átlagot)


Ha belegondolsz albérlet pesten 120Etől

van, megvasarlasra vagy 20-30millió. És akkor olcsót mondtam! Szerinted ha keresel 400E felett és folymaatosna tudsz félrerakni mennyi idő mire összejön 20 millió /és mennyi pénzt fizetsz alberletre ki / mennyi idő mire a törlesztőt fixel felveszed 10-15-20 évre?!!


Mindenesetre én nem fogok várni hogy 50 évesen költözzek sajába hogy ne hitelezzek, meg 50 felett legyen gyerek. Mert ugye gyereket sajátba vidd haza ne albérletbe. Ja és amúgy sztm mégcsak nem is álagleresetről beszéltem hanem kicsit felé lőttem.


Bocs ha kicsit lekezelő volt , de annyira felhúz már , mindenki a saját portáján söprögessen és ne túrkáljunk egymás pénztárcájában.

2019. máj. 30. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/53 anonim ***** válasza:
Régen meg szocpol volt, ami ugyanaz, mint most a CSOK, érdekes, akkor nem nézték le azokat, akik felvették gyerek nélkül. Ugyanakkor nem mindenkinek tesznek a szülők lakást, házat, több milliót a segge alá. Nagyon soknak be kell vállalni a hitelt, mert sose lesz saját ingatlanjuk, azért albi mellett összegyűjteni 30 milliót, még 2 fizuból is rengeteg idő. Az, hogy ki mennyi gyereket akar, vállal, mennyi lesz neki, mindenkinek a maga dolga.
2019. máj. 30. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/53 anonim ***** válasza:
Ja, persze, meg ha nincs 500 ezres fizud, akkor senki vagy. A sok szakember mind kint van külföldön, alig találsz valakit, aki megcsinálja, ha valamid meghibásodik, dünnyögsz, ha a boltban fél órát kell sorba állnod, vagy nincs kirakva a kedvenc chipszed, mert nincs ki kirakja, sőt, nincs aki már a kamionra feltegye. Ők is emberek, nekik is járna egy normál megélhetéshez szükséges bér, saját ingatlan. Külföldön a bérlakásban azt csinálsz amit akarsz, nem kell engedélyt kérj egy szög beveréséhez vagy hogy falmatricát tegyél a gyerek szobájába, mert amíg a bérleti díjat fizeted, addig azt csinálsz az ingatlanban, amit akarsz.
2019. máj. 30. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/53 anonim ***** válasza:

Mondjuk tesómék kb 650 ezer forintnyi fontot fizetnek London mellett egy kis kertes lakásért, 2 szobás.

Annyiért már engedhetik, hogy azt csinálj, amit akarsz..

Ott is azt tudja megfizetni akinek a férje milliókat keres, mivel a nő ingyenes óvoda hijján nem nagyon tud dolgozni.

El se tudom képzelni, hogy aki ott nem orvos, nem ügyvéd meg ilyenek hogy él meg...Mert ott is vannak nem milliókat keresők.

46 ezer forintnyi fontot kap tesóm havonta családi pótlékot a 2 gyerekre és ennyi, semmi mást. A gyerekeknek meg heti 15 óra ovi ingyenes. Amellett hogy dolgozol? Sehogy..

Szóval hagyjuk ezt a külföld vonalat.

Jó végzettség nélkül sehol nem élsz jól..

Jó végzetséggel meg rátermettséggel meg itt is jól élsz.

2019. máj. 30. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/53 A kérdező kommentje:

Na megérkeztek az olyan iq betyárok is, akiket az első valasszoló megjövendőlt, hogy mit érdekel ez minket, ne üssük bele az orrunkat. Fura, de te is ugyanezt csinálod, erről ennyit.


Megyeszékhelyen élet, átlag fizetésből, mégis képes voltam hitel nélkül lakást venni, csak a türelmetlen, hozzá nem értő vesznek fel hitelt a semmire

2019. máj. 30. 18:18
 17/53 anonim ***** válasza:

És el tudod mesélni hogyan?

Hogy a buták tanulhassanak tőled.

Adj tanácsot.

Úgy van értelme ide írnod.

2019. máj. 30. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/53 A kérdező kommentje:
Ha gondolod írj ki erről kérdést, ha kíváncsi vagy rá, mert semmi értelme ide irkalnod, mikor nem a kérdésre valasszolsz
2019. máj. 30. 19:01
 19/53 anonim ***** válasza:
100%

Igen, tudom mert nagy kamu vagy.

Vagy úgy mint más ismerőseim:

nagyi eladta a földjeit adott 5 misit a kisunokának

anya odaadta a kb megspórolt 8 millióját a kislányának

apa kifizette helyette az illetéket, beépített szekrényt, festést, elektronikát inézett


Hopp meg is van a lakás hitelmentesen huszonévesen.


Én biztos ilyen életképtelen vagyok, hogy csak 1/3 önerő, 2/3 hitelből tudtam 24 évesen venni egy házat. Sajnos 6 év munka kevés volt hozzá hogy 15 milliót összespóroljak levelezős fősuli meg albérlet mellett :/ Lehet kevesebb vizet kellett volna használnom, vagy nem kellett volna ennem semmit amúgy, minek? Kérhettem volna ingyenkaját valahol. Na mindegy már elrontottam, káe hogy előbb nem kértem tőled tanácsot.

2019. máj. 30. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/53 A kérdező kommentje:
Nem tudom kit érdekel ez, de most őszintén. Nem ez volt a kérdés, nem szoktam kommunikálni nem fusztrált emberekkel, akik szerint mindenki kamu, aki nem azt csinálja, amit ő. A való életben is kerülöm az ilyen embereket, mint amilyen te vagy
2019. máj. 30. 19:31
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!