Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Tudok valamit tenni vagy én...

Tudok valamit tenni vagy én fuztam a rövidebbet?

Figyelt kérdés

Felvettem egy személyi kölcsön amit a párommal elkötöttünk(autó,butor...stb) viszont szét mentünk

Vitte a kocsit mert a nevére iratuk

A lakás amiben laktunk albérlet volt meg voltunk csuszva a számllákal mert munka nélküli lett én meg nem gyöztem egy fizetésből igy a butorokk maradtak abban egyeztünk meg.

Mit tudok csinálni hogy ne csak én fizessek?

Egyedül új albérlettel sok + terhes maradtam töle és nem tudok dolgozni.

A bank elnézi a hitelt ha be megyek és mutatom a papirt hogy jön a kocsi és csak gyeden leszek? Vagy ha irunk egy papirt hogy a felét ő fizesse a hitelnek ?

Milyen lehetöségeim vannak ?

Nagyon aggodom gogy normálossan nem tudom a kicsit felnevelni ez miatt 😭

A hitelt otp-nél vettem fel 2millió 5 évre majdnem 45ezer/hó



2019. jún. 14. 19:04
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

A bank elnézi a hitelt ha be megyek és mutatom a papirt hogy jön a kocsi és csak gyeden leszek?


- A bank nem fogja elnézni a hitelt, és nem a bank akarta, hogy terhes legyél. Az se érdekli, hogy mit vettetek, kinek a hitelből. A bank pénzt adott, pénzt kér vissza-


Vagy ha irunk egy papirt hogy a felét ő fizesse a hitelnek ?

- A bank nem fog semmilyen papírt írni. A bank amikor a hitelt felvettétek kötött szerződés a hitelkérelmezővel vagyis veled. A szerződésen csak te vagy. A bankot nem érdekli, hogy te hogy egyeztél meg a exeddel.


Milyen lehetöségeim vannak ?

- Te vagy a hitelfelvevő, neked kell visszafizetned a teljes hitelt. Neked ez egy jó tanulópénz volt, egy életre megtanulod, hogy ilyet többé ne csinálj.

Amit még tehetsz, hogy kevesebb törlesztőrészletet kérsz.

Esetleg polgári peres úton visszakövetelheted az autót az exedtől ha tudod bizonyítani, hogy a hitelből vettétek amit te fizettél vissza.

2019. jún. 14. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

Felvettel pénzt. Tulajdonképpen kit érdekel hogy mire koltotted ?

Vissza fogod fizetni.

2019. jún. 14. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
53%

A terhességig még hihető lett volna. Így gigakamu.


Ha mégsem, akkor te vagy a világ legnagyobb hülyéje.

2019. jún. 14. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
60%

Ha te vetted fel akkor az autó miért nem a te neveden van? Annál is inkább logikus lett volna mivel nőknek jellemzően olcsóbb a kgfb.

De így se értem hogy hagyhattad, hogy el vigye az autót?


Mondjuk eleve jó nagy hülyeség volt hitelt felvenni autóra és bútorra. Autó luxus cikk, tehát meg lehet élni nélküle.



Bútor ingyen is rengeteg van használtan, legfeljebb nem olyan szép.

2019. jún. 14. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
87%
Gyerektartast le kell verni rajta
2019. jún. 15. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
80%

"Milyen lehetöségeim vannak ?"


Alacsonyabb törlesztőrészletet kérsz a banktól.

Az apukán a gyerektartást behajtod.


"terhes maradtam töle és nem tudok dolgozni.


Ezt nem értem. Én attól, hogy terhes lettem, még tudtam dolgozni.

2019. jún. 15. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Utolsó, nyilván úgy érti a kérdező hogy a terhesség miatt nem fog tudni dolgozni, évekre kiesik a munkából. Azontúl irodában ücsörögve mindenki tud dolgozni szülésig, de fizikai munkát, 12 órás állómunkát, pakolást rakodást, csak pár hónapos terhességig lehet csinálni. Nem mindenkinek egyforma a munkakörülménye, és nem mindenki egyenlő teherbírású. Ha most dolgozik a kérdező, tegyük fel 2 hónapos terhes, lehet hogy csak 1-2 hónap munkabérrel számolhat csak, utána meg csak az állapottal járó juttatások járnak neki.
2019. jún. 15. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Ügyvèdhez kell fordulni. Az autót el kell adni, abból törlesztgetni, kis tartalèkot kèpezni. Apuka majd vagy elismeri az apaságot, vagy apasági perben bíróság kötelezi dns tesztre, amit ő fizet, aztán gyerektartás. Ha tudsz, költözz vissza a szüleidhez, mert mèg így is sovány lesz az összeg, ráadásul sokára kapod meg. Gyedből nem fogsz hitelt fizetni, albèrletet fizetni, plusz kèt főt eltartani.
2019. jún. 15. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 xswerdy ***** válasza:
100%
azt egy szóval nem írta a kérdező, hogy a volt párja ne ismerné el az apaságot, és ne akarna gyerektartást fizetni. Egyelőre a kérdés csak a felvett hitel. Szerintem az a korrekt, ha a hitelt olyan arányban fizetitek, amilyen arányban az abból vett dolgok a tulajdonotokba kerültek, miután szétmentetek. Ezt beszéljétek meg, de ha nem sikerül, akkor jogi útra is terelheted.
2019. jún. 15. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
0%
A gyereket ad orokbe es maris tudsz dolgozni. Az autorol + hitelrol meg kerdezz meg egy ugyvedet mit lehet tenni.
2019. jún. 15. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!