Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Hogy tudok lemondani egy...

Hogy tudok lemondani egy tévesen megkötött biztosítást?

Figyelt kérdés
Vettem korábban egy autót, amit aznap vissza is vittem a gazdájának, mert 10km bírt ki az autó (ergo haza sem vitt). De mivel előtte már megkötöttem neten rá a biztosítást, amit úgy gondoltam sikeresen le is mondtam neten keresztül, nem sikerült, mert megjött a csekk. Ilyenkor mi van? Vissza vittem rögtön az autót, vissza kaptam a pénzt, és össze téptük az adásvételit.

2020. jan. 5. 08:25
 1/8 anonim ***** válasza:
75%

Az van, hogy megkeresed a biztosító honlapját, felhívod az ott található telefonszámot és ott elmondod az egészet. Aztán vagy elhiszik vagy nem... Ezek szerint nincs a neveden az autó - talán erre hivatkozhatsz.


Azt viszont nem teljesen értem, hogy ha haza sem vitt az autó, akkor hogy tudtad visszavinni még aznap az eladónak?

2020. jan. 5. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%
Akkor "éles" egy kötelező, ha átírásra kerül. Addig ha ilyen van, jelezd, legjobb ha bemész és elmondják mi van. Nem kell befizetni a csekket. Biztosítózom, előfordul hogy nem írják át az autót, ekkor 30 nap után törlődik az ajánlat.
2020. jan. 5. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Felhívtam, ő pedig vissza húzott. És igen, nem került átírásra az autó, sőt.. meg sem vettem az autót. Az a baj, nincs erről semmi papírom, igazoló dokumentumom, hogy mi a helyzet az autoval.
2020. jan. 5. 09:57
 4/8 anonim ***** válasza:
57%
Baromi egyszerű a dolog: neten kötött szerződések esetében 14 napon belül barmikor visszamondhatod a biztositást indoklas nélkul is.
2020. jan. 5. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Azóta eltelt egy hónap. Most jött meg a csekk.
2020. jan. 5. 10:14
 6/8 anonim ***** válasza:
79%
Visszamondani csak alkuszi vagy onlone felület esetén lehet, de mint írtam, ha nincs átírva az autó, akkor a szerződés 30 napon belül megszűnik "nem bejegyzett üzembentartó" okkal. Ha nem fizeted be és ez mondjuk negyedéves, akkor csak esetleg erre az időre szóló részdíjat kérhetik be utólag (mert ők nem tudták hogy nem lesz átírva)
2020. jan. 5. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Ne haragudj de ez enyhén szólva is zavaros,amit leírtál..Ha nincs átiratva az autó 15 napon belül akkor a szerződés automatikusan törlődik.
2020. jan. 7. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

En is biztositozom, es online megkototte a csaj a szerzodest ugy, hogy kolcsonadasi szerzodessel hozta el az autot, es nem is volt uzembentarto, megis elt a biztositas 3 honapja es jott hozzam reklamalni....

En nem tudom de az okmanyirodak annyira hanyagok neha hogy az hihetetlen.

Irni kell irasban levelet a biztositonak hogy ervenyteleniteni akarod a szerzodest, mert nem tortent meg az uzembentartoi atadas. A csekket nem kell befizetni. De ez hogy nem latjak a rendszerben az eleg gaz... De elofordul, mint nalam a csajjal is.

2020. jan. 16. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!