Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » AEGON önkéntes nyugdíj pénztár...

AEGON önkéntes nyugdíj pénztár nektek is negatív hozamot produkált 2021-ben? Most kaptam az értesítést, hogy

Figyelt kérdés

Közben azt hirdetik, hogy " Biztonságos és kiszámítható nyugdíjas évek csak egy kattintásra! Tegyen félre nyugdíjas éveire! Gyarapítsa vagyonát extra hozamokkal. Bízza pénzét szakértőkre. 24 éve a hazai piacon. Alacsony költségek. Rugalmas befizetés."

az igazolt időszakban elért hozam (befektetési tevékenységek eredménye): -70 811 Ft

Hogyan lesz ebből nyugdíj kiegészítés? Szerintetek az AEGON önkéntes nyugdíj pénztár vezetői, tulajdonosai megkapták a fizetésüket?



2022. febr. 24. 16:53
1 2 3 4 5
 1/47 A kérdező kommentje:
Most kaptam az értesítést, hogy az igazolt időszakban elért hozam (befektetési tevékenységek eredménye): -70 811 Ft
2022. febr. 24. 16:54
 2/47 A kérdező kommentje:
Hogyan lehetne kimenteni tőlük a pénzemet és mondjuk állampapírba fektetni?
2022. febr. 24. 16:55
 3/47 anonim válasza:
82%
Szerintem Ageonnak mostanában nem jó részvényei vannak, mivel Groupamánál dolgozom ezért tudom a többi biztosító pénzügyi hátterét, lakás biztosításban viszont elég faszák. Mi most 5. Éve hozzuk az év biztosítója címet életbiztosítási hozamok terén. Kalkuláció kell nyugodtan írj 😄
2022. febr. 24. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
92%

Amikor valamivel mínuszban vagy, olyankor soha nem szabad kivenni.

Most voltak általános megingások sok részvénynél a Covid miatt, meg egyebek miatt is. Lehet, hogy ezek miatt ment mínuszba a hozam. Akár erről volt szó, akár nem, nagy valószínűséggel a kérdéses részvények árfolyama meg fog emelkedni. A részvények ilyen dolgok, ingadozik az árfolyamuk. Mindentől akkor kell megszabadulni, amikor szárnyal, és akkor venni, amikor ideiglenes mélyponton van. Ez a biztosításnál is így van.

Amikor volt a világgazdasági válság tizenvalahány éve, és a mi biztosításaink is 50 %-nál nagyobbat estek, a kollégáim minden győzködésem ellenére kivették a pénzüket. Kaptak mondjuk 300 E-t. Én bent hagytam, és 2 év múlva már 1 M-m volt.

Biztosításból, ha nem érted még el az adómentességhez szükséges időt, akkor csak úgy tudod kivenni a pénzt, hogy egy nagy részét leadózod.

2022. febr. 24. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
100%

Ha a futamidő elején vagy, akkor nem szabad kiszállni. A pandemia alatt zuhant a tőzsde. Jó áron szerezhetttel befektetési egységeket. (mondjuk nálunk, az Unionnál így is volt hozam).


A veszteség ha kiszállsz akkor realizálódik.

2022. febr. 25. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim válasza:
70%
Alapvetően nem vagy tisztában a befektetésekkel. A tavalyi negatív hozamodat a novembertől kezdődő folyamatos kamatemelés okozza, emiatt leértékelődtek a papírok, ennek már semmi köze a covidhoz. Az ukrán-orosz háború miatt még rosszabb lesz a tőkepiaci helyzet, most valóban zuhan a tőzsde. Más nyugdíjpénztárhoz minden további nélkül átviheted a számládat.
2022. márc. 5. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 A kérdező kommentje:

"Alapvetően nem vagy tisztában a befektetésekkel."


Annyira azért tisztában vagyok, hogy a önkéntes nyugdíjalapok azt ígérik, hogy gyarapítani fogják a befizetett tőkét és nem csökkenteni.

Az a nyugdíjpénztár amelyik nem tudja gyarapítani a tőkét, az tűnjön el a piacról. Ne játsszon az én pénzemmel.


Ha nyugdíjas leszek, akkor csak pénzel tudok majd fizetni a boltban. Mondhatnám az eladónak, hogy "A tavalyi negatív hozamodat a novembertől kezdődő folyamatos kamatemelés okozta, emiatt leértékelődtek a papírok, ennek már semmi köze a covidhoz. Az ukrán-orosz háború miatt még rosszabb lesz a tőkepiaci helyzet, most valóban zuhan a tőzsde."???

2022. márc. 6. 22:07
 8/47 anonim ***** válasza:
87%

Igaza volt, aki azt írta, hogy nem értesz a befektetésekhez.

A nyugdíjpénztárak nem virágcserépben tartva öntözgetik a pénzedet, hogy növekedjen. Hanem részvényeket vesznek belőle. A részvényeknek meg az a szokásuk, hogy hol felfelé megy az árfolyamuk, hol lefelé.

A covidra meg a háborúra nem lehetett előre felkészülni. Sok részvény árfolyama leesett.

De annyit azért illik érteni a részvényekhez, hogy ha véget ért az az esemény, amik miatt leesett az értékük, akkor jó eséllyel többé-kevésbé ismét felértékelődnek. Ezért nem szabad kivenni alacsonyan álló részvényben fekvő pénzt, mert ezzel realizálod a veszteségedet. Ha bent hagyod, akkor esélyed van a veszteségből legalább nullára kijönni, vagy éppen nyereségbe átmenni.

2022. márc. 7. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 A kérdező kommentje:

8/8


Ha állampapírba fektetnének a nagyon hozzáértő befektetési szakemberek az önkéntes nyugdíj pénztárakban, akkor 5-6% éves hozamot tudnának produkálni. Abból szokás szerint saját működésükre fordítanának 4%-ot és 1-2% pozitív hozamot tudnának fizetni. Ez számomra ilyen egyszerű.

Minden más csak magyarázkodás.

2022. márc. 8. 08:34
 10/47 anonim ***** válasza:
82%

Infláció meg nem lehetséges nálunk, ugye? Csak novemberben és januárban is majdnem 8% volt.

Az állampapírok kamatai most a növekvő infláció miatt nőttek, de egy évvel ezelőtt csak 3-3,5% kamatot adtak. Ez még a működést se biztos, hogy kifutja, de az inflációt egész biztosan nem.

Tehát évről évre csökkent volna a pénzed értéke. Ilyesmire egyetlen pénztár se rendelkezik be. Amelyiknek ez szerepel az üzleti terveiben, hogy a betett pénz értéke folyamatosan csökken náluk, az megbukik. Átlagosan olyan 8 % körüli hozam elvárható tőlük. De ezt nyilván csak sok év átlagában tudják realizálni. A hosszú távú befektetéseknek az a jellemzője, hogy erősen ingadozik az értékük.

2022. márc. 8. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!