Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » AEGON önkéntes nyugdíj pénztár...

AEGON önkéntes nyugdíj pénztár nektek is negatív hozamot produkált 2021-ben? Most kaptam az értesítést, hogy

Figyelt kérdés

Közben azt hirdetik, hogy " Biztonságos és kiszámítható nyugdíjas évek csak egy kattintásra! Tegyen félre nyugdíjas éveire! Gyarapítsa vagyonát extra hozamokkal. Bízza pénzét szakértőkre. 24 éve a hazai piacon. Alacsony költségek. Rugalmas befizetés."

az igazolt időszakban elért hozam (befektetési tevékenységek eredménye): -70 811 Ft

Hogyan lesz ebből nyugdíj kiegészítés? Szerintetek az AEGON önkéntes nyugdíj pénztár vezetői, tulajdonosai megkapták a fizetésüket?



2022. febr. 24. 16:53
1 2 3 4 5
 11/47 A kérdező kommentje:

10/10


Köszönöm a válaszokat!

2022. márc. 9. 08:24
 12/47 anonim ***** válasza:
100%
A kérdés,hogy hány év múlva leszel nyugdíjas?
2022. márc. 28. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 anonim ***** válasza:
82%

"Az a nyugdíjpénztár amelyik nem tudja gyarapítani a tőkét, az tűnjön el a piacról. Ne játsszon az én pénzemmel."


Nem "játszik" a pénzeddel.

Hosszú távú befektetésről van szó, tetszik-nem tetszik, nem az számít, hogy a legutóbbi 1 évben hogy teljesített, hanem majd mikor szükséged lesz a pénzre, akkor mennyi lesz benne.


Az inflációt csak állampapírokkal jó esetben tudod tartani, de hosszú távon megverni, azaz reálhozamot elérni csak részvénypiaci kockázatot vállalva tudsz.

Az ilyen pénztárak azt csinálják, hogy tartanak állampapírt is a stabilitás érdekében és részvényeket is, hogy hosszú távon meg tudják verni az inflációt.

Ennek ez az árfolyamugrálás és az időszakos alulteljesítés az ára.


Ha nem akarsz beletanulni a befektetésekbe, akkor maradj a nyugdíjpénztárnál egy részvényben gazdag portfólióban. Dinamikus, kockázatvállaló meg hasonló neveik szoktak lenni ezeknek.

2022. márc. 29. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 anonim ***** válasza:
100%
És azóta tovább csökkent az árfolyam. De ahogy nézem a többi pénztárnál is erősen lefele ívelnek a görbék. Én is az aegonnál vagyok. Nem tudok mit tenni, tavaly vettem ki a hozamot így most 2 évig nem nyúlhatok hozzá. De ha kivehetném akkor sem venném. Alig maradna valami az adó és a járulék levonás után. Ez van komám, gyakorlatilag ugyanaz mint régen a "padláslesöprés". Dolgozz (rabszolgáskodj) amíg mozogni tudsz, de utána dögölj meg azonnal. Jobban szeretnék most nyugdíjas lenni mint 20..(30?) év múlva.
2022. máj. 7. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 anonim ***** válasza:

Minden pénztárra vonatkozó szabály, hogy az összes portfóliójukban minimum 50% magyar állampapír kell legyen.

Mostanában folyamatosan emelkedtek a hozamszintek, ezért az összes ilyen kötvény árfolyama zuhant.

2022. máj. 9. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 A kérdező kommentje:

10hónappal ezelőtt panaszkodtam, hogy 70ezer forint negatív hozamot produkált az AEGON. Most vettem észre,hogy ujabb 465 ezer Ft veszteséget hoztak össze 10 hónap alatt. Januárban még volt 2,5milliós megtakarításom. Most már csak 2 millió. Ez kb 25év alatt jött össze. Most szépen úszik elfelé.

köszönöm a jó tanácsokat! "Negatív hozamnál nem szabad kiszállni"

2022. okt. 6. 21:25
 17/47 anonim ***** válasza:
100%

Most minden befektetes esik, ez azert megvan? Nem az AEGON hibaja, hanem a piace. Majd amikor meg helyreall, akkor visszaszedi a "veszteseg" duplajat.


A befektetesekbol akkor tilos kiszallni, amikor esik, mert akkor realizalod a veszteseged. Ha kivarod, amig visszamegy, akkor olyan, mintha az eses meg sem tortent volna.


A hosszu tavu befektetesek mind igy mukodnek. Sokkal tobb hozamot hoz ossze 20-30 ev alatt, mint a kis kotvenyked, csak ugy szolok.

2022. okt. 6. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 anonim ***** válasza:

Az előző mindent leírt.

Meg én márciusban.

Ha most kiveszed a pénzed (vagy márciusban kivetted volna), akkor máris realizáltad a veszteségedet.

Ha vársz pár évet, hogy a Covid meg a háború okozta esések visszaforduljanak, akkor csak azt fogod látni, hogy a mostani értéket megduplázta az Aegon.

2010 körül is volt a világgazdasági válság. Az önkéntes magánnyugdíjpénztárban nekem meg a kollégáimnak az 1,5 M körüli pénzünk leesett 0,5 M-ra. Hiába győzködtem a sok ostobát, hogy ne vegyék ki, de szinte mindannyian kivették, veszítve fejenként 1 M-t. Én bent hagytam, és kb. 4 év alatt a 0,5 felment úgy 2,5 M körülre.

2022. okt. 7. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 anonim ***** válasza:

Ne pánikolj, mert ha érzelmi alapon döntesz, akkor hülyeséget csinálsz.

Halgass a #17-esre, ne szállj ki, hanem legyél türelmes.

Hosszú távon a felvállalt kockázat miatt lesz érdemi hozamod, most a kockázatot érzed a bőrödön.

2022. okt. 8. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat!


Néhány fontos kérdés még:


Tőke garantált az önkéntes nyugdíj megtakarítás?


Csak a hozamokat veszíthetem ebben a játékban?


Vagy elveszthetem az egész megtakarítást is?


Jelenthet-e csődöt az AEGON önkéntes nyugdíj üzletág?

2022. okt. 9. 13:11
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!