Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » AEGON önkéntes nyugdíj pénztár...

AEGON önkéntes nyugdíj pénztár nektek is negatív hozamot produkált 2021-ben? Most kaptam az értesítést, hogy

Figyelt kérdés

Közben azt hirdetik, hogy " Biztonságos és kiszámítható nyugdíjas évek csak egy kattintásra! Tegyen félre nyugdíjas éveire! Gyarapítsa vagyonát extra hozamokkal. Bízza pénzét szakértőkre. 24 éve a hazai piacon. Alacsony költségek. Rugalmas befizetés."

az igazolt időszakban elért hozam (befektetési tevékenységek eredménye): -70 811 Ft

Hogyan lesz ebből nyugdíj kiegészítés? Szerintetek az AEGON önkéntes nyugdíj pénztár vezetői, tulajdonosai megkapták a fizetésüket?



2022. febr. 24. 16:53
1 2 3 4 5
 41/47 anonim válasza:
meggyőző. igaz, akkor én még várok inkább még 15 évet, és akkor a sok milliót végre elkölthetem egy menő tolókocsira vagy félreteszem a temetésemre. már ha még élek 😀
2022. nov. 13. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/47 anonim ***** válasza:
Azt is írja meg valaki légyszi hogy ebben a helyzetben is érdemes-e belepumpálni a pénzt vagy inkább szüneteltessem a befizetést.
2022. nov. 13. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/47 anonim ***** válasza:

Most belepumpálni kell. Nem feltétlenül ÖNYP-be, de abba is most kell belepumpálni, amennyit csak tudsz.

Vehetsz közvetlenül állampapírt is az államkincstárnál és ha legalább 10+ évre félre tudod rakni, akkor részvény ETF-et érdemes venni értékpapírszámlára.

Akinek 5 éve van nyugdíjig, annak 5 éves állampapírt érdemes venni vagy PMÁP-ot, ha tart a hosszú távú magas inflációtól.

2022. nov. 13. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 A kérdező kommentje:

Én kiléptem!


Megadóztam.


A maradékot 16%-os kamatozású Állampapírba fektettem. Amit elloptak az AEGON -nál azt 2 év alatt visszahozza az Állampapír.


A tippem az AEGON 2023-as eredményre: -5% hozam.


Majd nézzük meg 1 év múlva.

2023. márc. 30. 21:54
 45/47 anonim ***** válasza:

Nézzük meg 10 év múlva, hogy addig mit csinálsz a pénzeddel és vessük össze, hogy közben mennyit produkált volna az, ha nyugton maradsz.


Az összes ember, akinek nincsenek meg az alapvető ismeretei a befektetésekben, azt csinálja, amit te.

Menekül, amikor beesik valaminek az árfolyama és boldogan vásárol, amikor felment. Azaz olcsón ad el és drágán vesz.

Érzelmi alapon döntöttél, nem racionálisan.


Nagy esések után valószínűbb a pozitív hozam, mint a negatív. Innen akkor lehetne sokat bukni az Aegon-nal, ha még tovább emelnék a magyar állampapír kamatokat, ami nem valószínű.

2023. márc. 31. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/47 A kérdező kommentje:

Nézzük meg 10 év múlva...


Nézzük meg inkább az elmúlt 20 évet!


Katasztrófa!


Nem vagy te érdekelt, abban hogy szándékosan rossz irányba adsz tanácsokat?


2008-ban nagyon sok pénzt vesztettek a befektetők. Akkor is azt tanácsoltad, hogy ne szálljanak ki?

2023. ápr. 2. 17:41
 47/47 anonim ***** válasza:

A ki-be ugrálás rosszabb eredményhez vezet a részvénypiacon, mintha csak benne ülsz.


[link]


Ha 2008-ban kiszállsz pl. az s&p 500 etf-ből, akkor tuti olcsóbban adod el, mint amennyiért előtte megvetted. Ha meg benne maradsz, akkor a mostani rossz időszak után is 2.5x-es pluszban vagy.

Akkor van veszteséged (vagy nyereséged), ha realizálod.

Ha a völgy alján adod el, ahogy most te tetted, realizálod a veszteséget.

Olvass utána bárhol a befektetéseknek.

Javaslom András György könyveit kezdésnek, pl. a lusta portfólió vagy az okos pénz, buta pénz.


Az is lehet, hogy neked nem való semmi kockázatos befektetés (hosszú kötvény, részvénypiac). Akkor maradj a lakossági állampapíroknál, de számíts arra, hogy nem fogja megtartani a pénzed hosszútávon az értékét. Az infláció a legnagyobb kockázat hosszú távon, nem az, hogy van néhány mínuszos év.

2023. ápr. 2. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!