Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » AEGON önkéntes nyugdíj pénztár...

AEGON önkéntes nyugdíj pénztár nektek is negatív hozamot produkált 2021-ben? Most kaptam az értesítést, hogy

Figyelt kérdés

Közben azt hirdetik, hogy " Biztonságos és kiszámítható nyugdíjas évek csak egy kattintásra! Tegyen félre nyugdíjas éveire! Gyarapítsa vagyonát extra hozamokkal. Bízza pénzét szakértőkre. 24 éve a hazai piacon. Alacsony költségek. Rugalmas befizetés."

az igazolt időszakban elért hozam (befektetési tevékenységek eredménye): -70 811 Ft

Hogyan lesz ebből nyugdíj kiegészítés? Szerintetek az AEGON önkéntes nyugdíj pénztár vezetői, tulajdonosai megkapták a fizetésüket?



2022. febr. 24. 16:53
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:
100%
#29 hiába magyarázzuk, hogy a befektetésekből a legnagyobb hiba az alján kiszállni, az agyatlanok nem értenek belőle. Hadd vegyék ki, aztán majd néznek nagyokat, hogy 5 év múlva mennyivel jobb lett volna kiszállni.
2022. nov. 5. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 anonim ***** válasza:
100%

30

A maradókra semmilyen hatással nem lesz a tömeges kilépés. Az

Aegon nagy cég, nem fog ettől tönkremenni.

A pénzt befektetésekben tartják, olyan cégekben, amik a biztosítótól függetlenül működnek. A részvények mindenkori értéke csak egy szám, aminek nincs különösebb jelentősége. Csak akkor lesz jelentősége, amikor kiveszed a pénzt, mert akkor realizálod a pillanatnyi árfolyamot. Ha nem veszed ki a pénzt, akkor 5 év múlva mindegy lesz, hogy 5 évvel korábban (ma) épp mennyi volt az árfolyam. Az pedig nagyon valószínű (hacsak nem tör ki világháború), hogy 5 év múlva magasan jobban fognak futni a részvények, mint ma, azaz visszamennek akár az eredeti érték fölé.

2022. nov. 5. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 anonim ***** válasza:
#32 Legyen igazad, hogy egyszer majd visszatermeli magát, de én most sajnos azt látom, hogy folyamatosan eltőzsdézik a pénzemet. Kb 1 hete figyelgetem az online profilomat, mert várom, hogy valami történjen, pl mert hétfőn a pénzmosásos baromság miatt azonosítanom is kellett magam, de még ezt se csinálták meg, ugyanúgy ott a figyelmeztetés az oldalon, és ez alatt az egyenlegem 14 ezer forintot csökkent. Ha így folytatják, akkor minek pakolgassák be az emberek a pénzüket? Ennyi erővel a bankban is lehetne tartani, valami lekötésben és akkor legalább stagnál, aztán majd vissza lehet tenni ha javul a helyzet. Lehet addig nem kapok adójóváírást, de azt a 150 ezret meg el is szórja a pénztár. Lehet rossz a gondolkodásom, de jelenleg nincs bizalmam a pénztár felé, ezért is hagyom ott őket.
2022. nov. 11. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 anonim válasza:
A 28-as hozzászólóhoz hasonlóan, én is régóta vagyok tag, és anno ugyanúgy beléptetett a cégem. majd volt összevonás, tulajdonosváltás,és aztán nekem se vonták automatikusan,fizettem ha akartam havonta.pár évet kihagytam különböző okok miatt, de addig sem volt túl jó a tendencia. én a kiegyensúlyozott portfólióban vagyok. tavaly a kormány bevásárolta magát az Aegon és az Union biztosítókba, ami egy újabb olyan faktor, ami után ki tudja, mi lesz, mi a cél, jobban járunk-e vagy még ennél is sz@rabbul. Szerintem sok embernek a bizalma meg fog csappanni a nyugdíjbiztósítókkal szemben, és nem csak az elmúlt években kialakult helyzet miatt (covid, háború, magas infláció), hanem úgy cakpakk, itt már az ősbizalom inog meg. amúgy meg, lehet hogy holnap meghalok, és akkor cseszhetem a megaportfóliót meg a többit is, az állam és a biztosító meg megint jól jár.szóval én is ki fogok lépni.
2022. nov. 11. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 anonim ***** válasza:

Azt nem is tudtam, hogy az állam is besvásároltam magát az Aegonba. Akkor milyen átverés már, hogy tegyünk bele pénzt és majd kapunk adójóváírást, ami meg vissza is megy az államnak ;)

11 után hívtak, hogy rendben vannak a benyújtott papírjaim, és akkor megszüntetik a számlámat, illetve legkésőbb 2.-áig utalják a pénzt. Érdekes, hogy az ügyintéző nem is próbált rábeszélni a bennmaradásra. Persze az adót már lecsípik belőle, a TB-t meg nekem kell befizetnem utána.

Addig oké, hogy ezt még a cégem fizette, csak éppen amit már tavaly befizetett a cafetériából az után én már adóztam, mert nem kaptuk meg mindet.

Egyébként aki ki akar lépni, és van ügyfélkapuja, akkor simán meg lehet csinálni online. [link]

Az ügyfélkapun le lehet hitelesítetni az ürlapot, és akkor tanú sem kell rá. Itt a városomban egyébként is tróger az ügyintéző, mert az azonosítási papírt is kitöltette velem, ő aláírta, aztán a kezembe nyomta, hogy postázzam el. Még én mondtam neki az ügyfélkapus módszert. Válasz csak annyi volt, hogy ő ahhoz nem ért.

2022. nov. 11. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 anonim ***** válasza:

Érzelmi alapon döntötök és nem tudjátok, hogy mibe fektettek valójában.

Nem eltőzsdézik a pénzetek, hanem előírtan magyar államkötvényekben és részvényekben/részvény befalapokban kell kötelezően tartaniuk a pénzt.

Ezek mind estek mostanában(előbbiek sokat, utóbbiak nem annyira durván), ti meg pánikoltok, kiléptek és realizáljátok a veszteséget.

Pontosan azt csináljátok, amit nem szabad hosszú távú befektetéseknél.


És mibe fogjátok ezután rakni a pénzt?

Ha sima magyar állampapírba, akkor majdnem ugyanott vagytok.

Nektek maximum a PMÁP ajánlható.

2022. nov. 11. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 anonim válasza:
Ha az ember 15-20 év után nem látja értelmét az egésznek, akkor mégis miért csinálja tovább? Te csak azt hajtogatod, hogy veszteséget realizál az, aki most kiszáll. Mi a garancia, hogy később nem lesz az? Eddig se volt nyereséges, és nem 2 napja tartó tendencia ez. Az egész olyan már mint a Játszma című filmben, ahol Michal Douglas totál megbolondul,akit ámítanak, rávesznek,ígérgetnek, már nem tudja,kinek mit higyjen el, vagy mit ne. Szóval amikor az ember hosszú időn keresztül átverve érzi magát, ritkán győz a racionalitás, és igen, marad az érzelmi alapú döntés, én nem is tagadom :-) És ezt ráhúzhatnám bármilyen más szolgáltatásra.
2022. nov. 12. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 anonim ***** válasza:

Nekem mondjuk a Wallstreet farkas jutott eszembe, mert ott is folyton csak hülyítették a befektetőket, közben meg abból a pénzből dorbézoltak. 36! Ha azt írod, hogy állampapírban van a pénzünk, akkor miért csökken folyamatosan ha ezeknek a kötvényeket garantált névértéken veszik vissza eladáskor? Ráadásul most nézem, hogy az Aegon az oldalukon is hazudik. A profilomban az van, hogy "Nyugdíjpénztári számlaegyenlege (2022.11.03. napi árfolyam alapján)" Ekkor léptem be az oldalra először, és azóta mégis 14 ezerrel kevesebbet mutat. Ha most kiveszem, és esetleg állampapírba fektetem, akkor legalább nem fogy.

Üdv: 26;28;33;35

2022. nov. 12. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 anonim ***** válasza:

Csak a pénz egy része van állampapírban, a többi részvényben. Ettől lenne várható a növekedés. Az állampapír kamatozása minimális, ha levonódik belőle a pénztár működési költsége, akkor még inkább csökkenne az összeg.

A megvásárolt, alacsony árfolyamon álló részvényekkel a pénztár jelenleg nem tud mit kezdeni. Ha most ezeket eladná, akkor már a pénztár számára se csak egy szám lenne az árfolyam, hanem valós veszteség. Az adott részvények, a pénztár szakemberei szerint, a jelenlegi (Covid, háború) helyzet miatt stagnálnak, és ebben az esetben pedig a helyzet normalizálódása esetén visszanyerik értéküket, és ismét magasabb szám lesz a számlaegyenlegeknél.

Már írtam itt korábban, nem ez az első ilyen gazdasági válság. Kb. 12 évvel ezelőtt is sokan megszívatták magukat ezzel, hogy a mélyrepülésben lévő részvények idején kiléptek a pénztárakból. (Ha megvannak még a korabeli számlaértesítéseid, akkor meg is tudod nézni, hogy ugyanez játszódott le akkor is. Csak jelenleg semelyik pénztár nem mutat a neten 2015 előtti grafikont, mert nem mutatna valami jól.)

Elég nehezen értitek meg, ezért itt egy példa.

Tegyük fel, hogy augusztusban megvettem egy kamion naptejet, 500 Ft-ért flakonját. Most tél van, naptej a kutyának se kell, legfeljebb 100 Ft-ért lehetne eladni, valami viszonteladónak, de ők se akarják ebbe fektetni a pénzüket.

Tehát most 2 lehetőség van: vagy eladom 100 Ft-ért darabját, és akkor buktam mindegyiken 400 Ft-ot. Vagy megvárom a májust, amikor el tudom adni kiskereskedőknek 800-ért. A naptejek értéke ebben az esetben is csak 100 Ft jelen pillanatban, de ha nem adom el ennyiért, akkor nem realizálom a veszteséget, hanem majd a nyereséget realizálom jövő nyáron.

2022. nov. 12. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim ***** válasza:

#38-as:

"Ha azt írod, hogy állampapírban van a pénzünk, akkor miért csökken folyamatosan ha ezeknek a kötvényeket garantált névértéken veszik vissza eladáskor?"


Mert nem érted, hogyan működnek a kötvények. Egyszerűsítve próbálom leírni.

Ha a világ végezetéig mindenen 3% lenne a kamat, akkor a 10000 Ft névértékű 3%-ot kamatozó kötvényt mindig el tudnád adni névértékért (+felhalmozott kamatért). Csak ha közben a hozamszintek felmennek 13%-ra, akkor amit eddig el tudtál adni 10000-ért, mostmár csak 5000-ért adhatod el, mert senki nem fogja tőled megvenni a teljes árért, mivel vehet magának 13%-ot kamatozót 10000 Ft-ért.

Ilyen kötvények vannak a pénztár birtokában is és te most akarod eladni ezeket a kötvényeket. Ha kivárnád, hogy lejárjanak, visszakapnád a névértéket. Vagy ha a hozamszintek visszamennek 3%-ra, akkor is azonnal pénzednél lennél. A hozamszintek nem maradhatnak túl sokáig ezen a szinten, úgyhogy innentől várhatod, hogy évi 10%-ot legalább hoz majd a pénztár kötvény része, ha csökken a hozamszint akkor meg többet. De ehhez várni kéne.


Olvass utána, hogy a kötvény árfolyama hogyan változik, amikor változnak a hozamszintek. Ha nő a hozamszint, minden kötvényed piaci értéke csökkenni fog. Ha csökken a hozamszint, akkor meg nőni fog. Hogy mennyire, az attól függ, hogy milyen hosszú lejáratú a kötvény és mekkora a hozamváltozás.


Nem tudjátok, hogy miben van a pénzetek és fogalmatok sincs, hogy hogyan működnek ezek az eszközök.

2022. nov. 12. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!