Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » K@H magánnyugdíj megtakarítás?

K@H magánnyugdíj megtakarítás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Rengeteget hallom, hogy az én generációmnak (30 körüli) nem lesz nyugdíja és amilyen az állami gazdálkodás, ez teljesen egyértelmű. Félre tennék egy havi megtakarítás alapú összeget minden hónapban, ehhez leginkább a K@H-t találtam megfelelőnek. Jelen pillanatban sem sok az a 25 ezer forint amit erre szánok, 10-20 év múlva meg még ennyit se fog érni, ugyanakkor: Rengeteg fórumon hallom/látom azt, hogy a szkeptikusok szerint ez a pénz is el lesz rabolva és/vagy úgy inflálódik a forint, hogy inkább el is égethetné az, aki ilyen befektetést tervez. Ezzel részben egyet is értek, másrészt viszont szükségesnek vélek valamilyen előtakarékosságot. Szájhagyományok és hőzöngés helyett van itt valaki, aki be tud linkelni egy ezzel foglalkozó cikket, hogy miért NEM éri meg esetleg? Mert akkor tényleg inkább veszek valamit havi 25-ért. Köszi



2022. jún. 2. 07:28
 1/2 anonim ***** válasza:

A k&h-nál szerintem nincs magánynyugdíj csak önkéntes vagy nyugdíjbiztosítás.

Nem tudják ellopni, a magánynyugdíjpénztárak államosítása teljesen más tészta volt.

Érdemes elkezdeni, 25k is valami, ÖNYP-re ját adóvisszatérítés is, érdemes kimaxolni ha tudod.

2022. jún. 2. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nyugdíjpénztár szerintem sincs a K&H-nál.


4 ismert lehetőséged van nyugdíjra takarékoskodni:


TBSZ: rendes értékpapírszámla, szolgáltatótól függően bármti vehetsz rá.

Részvény ETF a célszerű.

Alacsony költség, magas várható hozam, csak ne szállj ki, ha épp válság

van.


NYESZ: rendes értékpapírszámla, befizetések 20%-át adójóváírásként kérheted rá, max 100e/év összegig. Forintos cuccokat vehetsz rá.

Van néhány forintos etf, ezek között van jó, pl. az S&P 500-as.

Vagy befalapok is tűrhetőek, de az etf jobb.


ÖNYP: választasz a portfóliókból valami részvényben gazdagabbat és ennyi.

Közepes költségű és közepes várható hozamú termék.

20% adójóváírás itt is van.


Nyugdíjbiztosítás:

Eszközalapokba fektethetsz, kb olyan, mint a NYESZ-en befalapokat vennél, csak drágább. Ez az egy, ami nem ajánlok, mert eléggé lehúzós termékek.

20% adójóváírás itt is van.

2022. júl. 5. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!