Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Ha a biztosítási díjat nem...

Ha a biztosítási díjat nem átutalással fizetem ki, abból milyen hátrány származhat?

Figyelt kérdés

Bemennék a biztosító számlavezető bankjának egy fiókjába, és ott pénztári befizetéssel rendezném a biztosítási díjat.

Kérdés, hogy ezt rendesen lekönyveli-e a biztosító? Érzékeli-e, hogy átutalással vagy befizetéssel érkezett meg az összeg?



ápr. 15. 09:51
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

#9: nem hiszem, hogy itt megérésről van szó, csak technikai jellegű a sztori.

Én Signal-nal kötöttem csoportos beszedéssel casco-t. Már 1 éve. Azóta se csináltam meg, hogy engedélyezve legyen nekik a beszedés. A weboldalon felmentem a kártyás fizetésre, beírtam az adatokat és fizettem.

Úgy vagyok vele, hogy ha engedik, akkor az ő dolguk, nem fognak pattogni miatta. Egy fizetési mód van aminél emelkedhet a díjad, mármint a kötés pillanatában magasabb díjat kapsz, ez pedig a csekkes fizetés. Minden más elektronikus nekik kb ugyanaz.

ápr. 16. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Pénztári befizetés gyorsabban könyvelődik le mint az utalás.A biztosító számlavezető bankjánál minden további nélkül befizetheted a díjat
ápr. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Elméletileg nincsen különbség, de valóban pl az OTP-s számlákra való készpénzbefizetésnél jelenleg van egy 1000 Ft-os plusz költség, amit ilyenkor a bank nyilván a biztosítóra fog terhelni, de hogy ez a plusz zavarja-e a biztosítót az egy jó kérdés. Gondolom 1 esetben nem, de ha ügyfelek ezrei élnek ezzel, akkor lesz valami lépés az ügyben.

Mást nem tudsz megkérni, hogy fizesse be neked és neki odaadod készpénzben? Mert ha nem megtakarításos életbiztosítás, akkor a biztosítók tökéletesen nem foglalkoznak azzal, hogy honnan érkezik a pénz, amíg beérkezik.

ápr. 18. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Így észreveszik hogy az éves díjat frissen fénymásolt 13'000 Ft -osokkal akarod befizetni amelyeken Magyar Péter képmása látható.. 😃
máj. 17. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!