Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Megtakarításos életbiztosítás,...

Megtakarításos életbiztosítás, érdemes?

Figyelt kérdés

10 évig fizettük, idén járt le, a visszakapott összeg 200 ezerrel kevesebb volt, mint amit összesen befizettünk. kamatról, pláne jutalékról szó sem esett, pedig végig ígértek fűt-fát.

Járt még így valaki??


2012. szept. 1. 20:31
1 2
 11/12 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
Akkor viszont a Test-őr és az Aegon távlat összehasonlítása lenne érdemes. A test-őr jobban variálható, viszont az Aegonnál van kevesebb kisbetűs rész. Remélem tudtam segíteni, további szép napot!
2012. szept. 5. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:

Én nem jártam így, de ez talán több ok miatt is lehetett, nem tudom mennyire tájékoztattak, akik felkerestek ezzel az üzlettel kapcsolatban.

-Függ attól, hány %-ban van benne életbiztosítás. Mert az jócskán csökkenti az adott idő alatt kapott pénz mennyiségét. Példának okáért ha mondjuk van egy ilyen biztosítás és van benne alig pár % élet, a többi megtakarításra megy, azért többet kapsz, mintha mondjuk több, mint 30% élet lenne benne.

-Függ a levonási költségektől is, mennyit vonnak le, stb.

-Függ attól is, hogy a beígért hozamok infláció fölött, vagy infláció alatt mozognak.

-És attól is függhet, hogy milyen befektetési eszközalapokba fektettél bele. Itt is ki lehet jönni negatívan egy megtakarításból.


Nem tudom, ezek közül melyikről tájékoztattak, illetve nem tájékoztattak, de legfőképp ezek amik okozhatják a bevételkiesést ha lehet így nevezni. Remélem, segítettem valamennyit.

2012. okt. 12. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!