Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Létezik olyan életbiztosítás...

Létezik olyan életbiztosítás ami legalább 10 millió ft-ot fizet halál esetén?

Figyelt kérdés
Most tapogatózom ebben a körben és olyan biztosításokat ajánlanak amik max 2-3 milliót fizetnek. Röhej. Kb mekkora havidíja lenne egy ilyennek? Tapasztalatok?
2012. szept. 7. 13:09
 1/10 Sovcsik Krisztián ***** válasza:

Minden kockázati életbiztosítás fizet 10M Ft-ot, ha akkora összegre kötöd.

Pl: Aegon Vitál

Generali Test-őr

Union Rizikó Extra

Aviva Nelson/Sana Vita

stb.

2012. szept. 7. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

De még a nem kockázati életbiztosításoknál is, tehát azoknál, amik nem csak halál esetén, hanem a futamidő lejártakor is fizetnek, akár 10 milliót.

Érdekel?

2012. szept. 7. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Amennyiben a havi részlet nem TÖBB tízezer forint, igen, érdekel. Konkrétumot tud valaki írni?
2012. szept. 8. 06:13
 4/10 anonim ***** válasza:

Persze, tudunk konkrétumot írni, de ahhoz tudni kell a következőket:


- nemed

- életkorod

- mekkora max. havidíj

- hány éves tartam (esetleg teljes életre szóló?)

- mennyit szeretnél visszakapni a tartam végén (ill. x év elteltével), ha nem történt semmi - semmit, a befizetés egy részét, a nagyobb részét, pont annyit, sokkal többet

2012. szept. 8. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
100%

Havi 10e Ft-ból, arra, hogy a futamidő végén megkapj 10M Ft-ot? Hát nézzük csak: havi 10e Ft, az éves 120e Ft befizetés, azaz az 10 év alatt 1,2 M Ft, hát akkor egy 30-40 éves futamidejű szerződésnél talán van rá lehetőség.


Viszont kockázati biztosítás van,ami fizet 10M Ft-ot, ha a futamidő alatt történik valami.

2012. szept. 8. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
35%
Nehogy belemenj. Először is nincs futamidő vége, mert 10 évre lekötöttnél neked kell visszavásárolni . Továbbá ugy infláció követő,hogy neked kell többet fizetned vagy marad ,de akkor a végén kevesebbet kapsz,mint amibe megállapodtatok. Harmadszor, ha nem tudnánd fizetni pl csak 8 évig és jogfenntartásos lesz, akkor nagyot buksz. Negyedszer ha netalán kilépsz pl 4 év után akkor büntetéssel kell visszafizetned a jövedelemadó kedvezményt. Ez nem is kevés. A felvázoltak alapján havi 10 ezerrel és plusz inflációkövetővel már a 8 évben fizettem majd 14 ezret minden egyes hónapban és a 10 év leteltével több mint egy millió befizetés mellett visszavásároltatták velem 410 ezerrel. Hát ennyit az életbiztosításokról, meg a KÖTELEZŐ BEFEKTETÉSEKRŐL .éRDEKES A MEGKÖTÉSNÉL ELHALLGATNAK MINDENT igaz ,hogy van szerződés, de ahhoz pénzügyí jogászra lenne szükség, mert akkor tudsz meg mindent,hogy mit kötöttél amikor vissza akarod kapni a befizetésedet. Nagyon gondold meg mit teszel !
2012. okt. 3. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Kedves Utolsó válaszoló! Nem akarom visszakapni a befizetéseimet, nekem az a fontos, ha netalántán ne adj isten történne velem valami, a családom ne legyen még az anyagiak miatt is gondban. Havi 200.000 ft körüli hitelt törlesztünk még pár évig aminek javarészét én teremtem elő. Na, ehhez képest semmi az a havi tizenezer forint KOCKÁZATI életbiztosításra. Nem befektetést keresek.
2012. okt. 4. 06:58
 8/10 anonim ***** válasza:
50%
Bocs. Ha van miből érthető,hogy a kockázat viselése nem olyan probléma,mert nekem igen. Vesztettem 10 év elteltével 600 ezret.Inkább ettem volna meg.
2012. okt. 4. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Sovcsik Krisztián ***** válasza:

Kedves utolsó válaszoló, itt nem az a kérdés, hogy mennyit buktál, kockázati életbiztosításon nem lehet pénzt bukni. Kockázati életbiztosítás = nyugalom! Ha te úgy is nyugodt vagy, hogy 2 fillérrel hagyod magad mögött a szeretteidet, akkor fel kell bontani a szerződést. Ha viszont úgy érzed, hogy valakiért felelősséggel tartozol, akkor kidobsz érte még 600e Ft-ot.


A kérdezőnek pedig továbbra is a javaslatom:

Aegon - Vitál /nem dohányzó prémium/, ha még sosem dohányzott

Aegon - Vitál /dohányzó érdemes kiszámolni így is, már csak az összehasonlítás végett is./

MetLife - Sana Vita /Már új egyesített tarifákkal dolgoznak, így férfiaknak olcsóbb,mint volt okt. 1-től!!!!!/

Generali - Test-őr

A többiben én személy szerint kevésbé bízom ügyfélkezelés szempontjából. (SZUBJEKTIV VÉLEMÉNY)

2012. okt. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Kedves Sovcsik Krisztián!

Köszönöm, már utánanéztem és az Aegon Vitál vagy a Generali Testőr között fogok dönteni.

2012. okt. 5. 06:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!