Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Nem akarom tovább fizetni a...

Nem akarom tovább fizetni a TB-t. Megtehetem valahogy?

Figyelt kérdés
Azt sem sajnálom ha ezek után nem mehetek orvoshoz. Hogy csináljam? Mire hivatkozva tudom lemondani? Gondolom a NAV-nál intézzem. Sok nekem ez a majd 6500 Ft amit magam után minden hónapban leperkálok.

2012. szept. 27. 22:11
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
94%

Ilyen lehetőség sajnos nincsen, a TB-t fizetned KELL, ha nincs máshogy biztosításod.

Ha nem tudod kifizetni, érdeklődj az Önkormányzatnál az esetleges segítségről, de azt ne csinálj, hogy nem fizeted, mert végre fogják hajtani rajtad.

2012. szept. 27. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
91%
"Lemondani" nem tudod, maximum nem fizeted, de akkor majd behajtják valamikor.
2012. szept. 27. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
91%
Nem tudod. Főleg, hogy már fizetted. Majd jönnek a szép csekket, plusz késedelmi kamattal. Aztán majd a fizetésedből is simán levonhatják...
2012. szept. 27. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
Tényleg nincs semmi megoldás? És ha bemennék és bejelenteném, hogy mostantól külföldön dolgozom? Azt leellenőrzik? És erről értesitik esetleg a MÁK-ot is? Akkor a Családi pótlékot is veszteném?
2012. szept. 27. 22:29
 5/27 anonim ***** válasza:
52%
Ugye nem nő vagy. Gondolj bele ha még szülsz is az milliókba kerülne saját zsebből. Meg ha ne adja az ég de valami baleset ér sürgéségileg ellátnak de utána milliókat kellene fizetned zsebből. Ehhez képest mi az a 6000Ft
2012. szept. 27. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
90%

Nem tudod, értsd meg. Ne ezen spórolj, mert nem lehet.

Nem azonnal kezdenék el behajtani, egy ideig azt hinnéd, hogy minden rendben, és megúsztad. Aztán egyszer csak kapnád az értesítést.

És amikor adóbevallást adsz be, és igényelsz vissza pénzt, akkor azt is visszatartanák. A végén a késedelmi kamat is több lenne, mint a TB, amit elmulasztasz befizetni.

2012. szept. 27. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
Most olvasgatom a szociális törvényt. Abban azt találtam, hogy az Önkormányzattól kérhetem, hogy fizessék helyettem. Erről mi a vélaményetek? Nekem nincs jövedelmem semmi se hivatalosan. Se ingatlanom, se kocsim.
2012. szept. 27. 23:10
 8/27 anonim ***** válasza:
90%
Ha bejelentkezel munkanélkülire akkor kérheted, hogy az önkormányzat fizesse helyetted 1. évig. De ha ez az idő alatt sem találsz munkát akkor 1. év után közmunkára küldenek, amit nehéz végezni fekete munka mellett.
2012. szept. 27. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
62%

Nem véletlen kötelező. Nem tudhatod előre, ér-e baleset. Mit szólnál, ha bevinnének leszakadt karral, és az orvos azt mondaná, hogy itt a csekk, fizesd be visszamenőleg mert addig nem állok neki visszavarrni...

Az egészségügy nem ingyen van! Csak megszoktuk és nem beszélünk róla.

Az a 6500 Ft a lehető legjobb befektetésed.

Én nem szeretném fizetni helyetted, köszönöm.

2012. szept. 28. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
76%

Írtam már, hogy menj be az Önkormányzathoz.

De örökké nem fogják fizetni ám helyetted, csak ahogy leírták már előttem is: egy ideig, és közmunkára kell menned.

Ha feketén dolgozol, ez nem nagyon fog működni, ha tényleg munkát keresel, akkor nosza, ez az átmeneti segítségre a megoldás.

2012. szept. 28. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!