Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Nem akarom tovább fizetni a...

Nem akarom tovább fizetni a TB-t. Megtehetem valahogy?

Figyelt kérdés
Azt sem sajnálom ha ezek után nem mehetek orvoshoz. Hogy csináljam? Mire hivatkozva tudom lemondani? Gondolom a NAV-nál intézzem. Sok nekem ez a majd 6500 Ft amit magam után minden hónapban leperkálok.

2012. szept. 27. 22:11
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
62%
Intézd el minél előbb, pletykák szerint jövőre emelkedni fog az összeg. :-(
2012. szept. 28. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
52%

Megteheted de az orvosi ellátás és a gyógyszert sokkal magasabb áron kapod meg. Pontosítva a gyógyszereken lévő támogatást nem kapod meg és az orvosi ellátást ki kell fizetned.Amúgy én sem fizetem...de bekaphatja az állam!

Mondjuk én magamat gyógyítom...:D

Üdv,

Richárd

2012. okt. 4. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:
Én sem járok orvoshoz, megvannak a magam praktikái az egészséghez. Te Richárd, milyen módon vonultál ki a TB fizetés alól?
2012. okt. 7. 15:00
 14/27 anonim ***** válasza:
72%

Kérdező, úgy vonult ki, hogy nem fizeti. Ennyi, hivatalosan nem lehet abbahagyni. Azt meg nem lehet, hogy "külföldön dolgozok" bemondásra, mert igazolnod kell, hogy ott laksz, van ott biztosításod stb.


SE-HOGY nem lehet nem fizetni hivatalosan. Csak annyit tehetsz, hogy nem fizeted, és akkor majd egyszer behajtják. Ha észreveszik, akkor abban a szent percben, ahogy a nevedre valami pénz megy, abból vonják, vagy ha valamit a nevedre írnak, arra ráterhelik.


Amúgy, főleg, hogy te már szóltál és fizeted magad után, ha abbahagyod, akkor az feltűnőbb, mintha el sem kezded fizetni. De előbb-utóbb a nem fizetők nagy részét észreveszik, legkésőbb akkor, ha lesz egy olyan munkahelyük, ahol hirtelen elkezdenek fizetni utánuk, hogy jé, hát eddig ez meg nem fizetett? És behajtják.

2012. okt. 11. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
90%

Mindegy, hogy jársz-e orvoshoz, vagy nem, ez egy átalány. Az is ugyanennyit fizet, aki minden nap ott ül, és az is, aki sosem megy. Lehet vitatkozni, hogy jó-e ez így, vagy sem, de a tény akkor is marad: így van.


Ha nem fizetsz, végrehajtják, ráadásul kamatostul, díjastul, stb...

2012. okt. 11. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
81%

Ha a kötelezőt nem fizeted, sebbge**** a rendőr. Ha a TB-t nem, akkor szájba*** a NAV.

Ennyi.

Van még kérdés?

2012. okt. 12. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim válasza:
74%
Nekem pontosan ugyanez a bajom, nem akarom/nám tovább fizetni a TB-t. Most éppen külföldön élek, fizetem évente ezt a 3500 forintos éves díjat, jövő tavasszal jövök haza. Kérdem én, minek kell ezt fizetnem, mikor ha valami bajom van, egyenesen megyek a privát dokijaimhoz (fogorvos, nődoki, szemorvos stb), mert nem merek kórházba menni az ellátások színvonala miatt. Ha elvinne a mentő, műtenének vagy "t*kömtudja" adjanak csekket, kifizetem. Iszonyatosan bosszant hogy nem lehet kilépni ebből.
2012. okt. 22. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
86%
Ha külföldön élsz, akkor viszont lehet igazolni, hogy ott van biztosításod, az egy más eset.
2012. okt. 22. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 Flector 67 ***** válasza:
49%
Kifizeted azt a pár millát zsebből ami a műtét? Vagy kifizeted a gyógyszerek teljes árát is? Mert azt is bukod.
2012. okt. 27. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:

Ez minek van most kiemelve?


Nem lehet, oszt kész, értsd meg :P

2012. dec. 23. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!