Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » A rokonom felkért egy hitelhez...

A rokonom felkért egy hitelhez kezesnek. Segítenék, de félek. Ha életbiztosítást köt, melynek én vagyok a kedvezményezettje, valamelyest védve vagyok szerintetek? Itt arra gondolok, ha baj érné. Mert egyébként bízom benne maximálisan.

Figyelt kérdés
2017. jan. 6. 08:33
 1/9 Koplárovics Béci ***** válasza:
52%

Akkor segítene az életbiztosítás, ha meghal, esetleg ha balesetben lerokkan és munkaképtelen lesz. De ez attól is függ, hogy mit tartalmaz az életbiztosítás.

De nem segít ha például elveszíti a munkáját és azért nem tudja fizetni a hitelt.

2017. jan. 6. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%

Nem vagy védve. Ha a rokonod nem fizet akkor te fogsz.

Van egy jó mondás: "Üzletben nincs testvér, nincs rokon" (nem hiába)

2017. jan. 6. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
85%

Ne vállald el, ha jót akarsz magadnak!


A kezesség lényege, hogy ha ő nem fizet (akár azért mert nem akar, akár azért mert nem tud), akkor rajtad hajtják be.)


Így tudnak pillanatok alatt tönkremenni a családi kapcsolatok.

2017. jan. 6. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
82%
Alap szabály, hogy nem vállalunk kezességet senki iránt. Lényegtelen ki az. Felelőségteljes pénzügyi döntéseket nem lehet érzelmi alapon meghozni.
2017. jan. 6. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
74%
Ha sok pénzed van és nem számít hogy fizetned kell a rokonod helyett abban az esetben belemehetsz, amúgy felejtsd el.
2017. jan. 6. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
56%

Ha valamiért (elveszti a munkáját, vagy lecsökken a fizetése, gyereket szül stb.) nem tudja fizetni a törlesztőrészletet, akkor tőled fogják levonni, de a tulajdonos ő marad.

Ha jót akarsz magadnak a jövőben akkor nem leszel kezes senkinek sem.

2017. jan. 6. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2017. jan. 6. 17:31
 8/9 anonim ***** válasza:
53%

Én voltam kezes (nagyon régen) egy rokonomnak, soha többet!


Még abban az esetben is problémás a dolog, ha fizet ugyan, de nem annyit, amennyit kellene. Ekkor is belép a kezes a történetbe!

2017. jan. 7. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Semmiképp sem vállald el! Engem nemrég egy jóbarátom kért meg rá,nemet mondtam szerencsére. Később mesélte,hogy a felvett hitel "eltűnt", és nem tudja hogy fizetni vissza...
2017. jan. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!