Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Pályakezdő vagyok (érettségi),...

Fideszoton kérdése:

Pályakezdő vagyok (érettségi), ha regisztrálom magam a munkaügynél és nem kérek munkanélküli segélyt (álláskeresési járadékot) akkor is jogosult vagyok arra hogy fizessék a TársadalomBiztosításomat (TB)?

Figyelt kérdés
2018. nov. 26. 13:59
 1/6 anonim ***** válasza:
Tudtommal nem.
2018. nov. 26. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%

Nem kérésre adják. Ha jár, akkor jár.

És miből lenne tb-d, ha nem kapsz semmi juttatást?

Nyugodtan regisztrálj, fogadd el a pénzt. Sok munkahelyen szeretik a regisztrált pályakezdőket, mert jár rájuk támogatás.

2018. nov. 26. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
88%

Regisztrálhatsz a munkaügyi központba, de hiába kérnél, nem is járna álláskeresési támogatás, ugyanis az csak annak jár, akinek az elmúlt 3 évben volt legalább 300 nap biztosítotti jogviszonya (munkából kifolyólag).


Nem, nem fizetik a TB-det.

méltányossági alapon lehet kérni a jegyzőnél, ha a család jövedelmi viszonyai olyanok, hogy indokolt - egyéb esetben nem kaphatod meg.

Jobban járnál, ha elmennél dolgozni :-)

2018. nov. 26. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
51%
A kormányablakba kell bemnnni és az állam 1 évig fizeti a tb-t helyetted.
2018. nov. 27. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
3-as vagyok és bocsánat, véletlenül elírtam: az elmúlt 3 évben 360 nap biztosítotti jogviszony kell.
2018. nov. 27. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
0%
Se TB se munkanelkuli nem jar neked...
2018. nov. 27. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!