Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Az elmaradt béremelésemet,...

Az elmaradt béremelésemet, amit rajtam kívül még egy ember nem kapott meg, hogyan tudnám "behajtani-kikövetelni"?

Figyelt kérdés
Három éve dolgozom egy multinál.Két éve a csoportomban bérrendezést hajtottak végre,ami 80-100%-ot jelent.Ketten kimaradtunk a béremelésből,mire én rákérdeztem és azt a választ kaptam,hogy pont akkor voltam betegállományban,így az igazgató engem lehúzott,azzal abszolút nem foglalkoztak,hogy mielőbb munkába tudjak állni,két hétig állandó éjszakásra kértem magam,hogy a kezeléseket meg tudjam munka mellett oldani.A két év alatt volt egy egész termelést érintő béremelés,amiből szintén kimaradtunk ketten ,mert "túl magas a bérünk".Későb kaptak a speciális gépkezelők 70-80%-ot,majd a gépbeállítók,80-100%-ot.És mi még mindig semmit.Egy hónapja lementünk a személyzetire,elmondtuk,hogy mi az elmaradt béremelésünket szeretnék megkapni két év után,elmondtuk,hogy a négy hétvégéből hármat (6 napot)pluszban bent vagyunk,fegyelmit,nem kaptunk,a munkánkkal a feletteseink megvannak elégedve,a termelésben mindegyik szak azt várja,hogy végre velük legyünk,mert ha nekünk szólnak ,mi hamar kimegyünk és elhárítjuk a hibákat.Önhibán kívüli üzemi balesetemből is két hónap után vissza akartam menni dolgozni,az üzemorvos kétszer utasította el.Szóval a hozzáállásunkkal sincs gond.ilyenkor mit teheteünk?
2019. aug. 13. 16:01
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Fel kell mondani
2019. aug. 13. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Keresel másik helyet és felmondasz. 3 éve dolgozol ugyanannyiért, miért emelnének, ha ennyiért is megcsinálod? Undorító hozzáállás, hisz nem vagy megbecsülve. Az ilyen helyről lépni kell.
2019. aug. 13. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Már nézelődöm,hogy hova mehetnék,de most már úgy vagyok vele,hogy ha törik ha szakad azt a pénzt megszerzem,a két év alatt elmaradt bér azért milliós nagyságrendű nettóban.
2019. aug. 13. 17:05
 4/16 anonim ***** válasza:
81%
Nem fogsz kapni egy vasat sem visszamenőleg, ezzel legfeljebb magadat álltatod. Ha nem tudtok megegyezni, legfeljebb felmondani tudsz. El kell engedni, sajnálom.
2019. aug. 13. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
81%
Teljességgel kizárt, hogy bármit kapj visszamenőleg. A legjobb ami történhet, hogy kapsz emelést.
2019. aug. 13. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
73%

A béremelést a multinak nem kötelező megadni neked. Van egy aláírt munkaszerződésed x forintról. Másnak ettől nyugodtan lehet jóval több ez jogilag rendben van (ha emberileg nincs is). Valószínűleg kirúgni nem akarnak de így próbálnak finoman célozni, hogy nem számítanak rád. Az okokat neked kell tudnod.


Javaslom változtass munkahelyet!

2019. aug. 13. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
A "pénzt megszerzem",azt úgy értettem,hogy ha,odáig fajul a dolog,hogy leszámoljak,akkor azonnal munkaügyi bíróság.Azt meg nem hiszem,hogy így akarnának megválni tőlünk,mert akkor egyszerűbb megoldásokat is találnának,illetve a húzósabb munkákat nem ránk bíznák,mondjuk másra nagyon nem is tudnák.
2019. aug. 13. 18:28
 8/16 anonim ***** válasza:
51%
Körberöhögnek, 0 jogalapod van rá, kivéve, ha le van írva a szerződésedben.
2019. aug. 13. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
A munkaugyi ki fog röhögni semmi jogalapod pattogni
2019. aug. 13. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Igen lehet,hogy "körbe fog röhögni"bár azért erősen kétlem!!!!!!!-"Tisztességes Bánásmód

Egyenlő bér:

A Munka törvénykönyve a munkaviszonyban álló dolgozókat illető egyenlő bánásmódot ír elő. Az egyenlő bánásmód elvét kell alkalmazni a munkabér terén. Munkabérnek minősül minden, a munkaviszony alapján közvetlenül vagy közvetve nyújtott pénzbeli és természetbeni juttatás.


A munka egyenlő értékének megállapításánál különösen az elvégzett munka természetét, minőségét, mennyiségét, a munkakörülményeket, a szükséges szakképzettséget, fizikai vagy szellemi erőfeszítést, tapasztalatot, felelősséget, a munkaerő-piaci viszonyokat kell figyelembe venni".

2019. aug. 13. 19:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!