Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan próbáltok spórolni?

Hogyan próbáltok spórolni?

Figyelt kérdés
Sajnos fel kellett mondani a munkahelyemen költözés miatt, így míg nem találok új munkát addig csak a férjem fizetéséből élünk + novemberig kapom a gyest 25.650 Ft-ot meg a családit 12.500 Ft. Falun lakunk így gondolom nem lesz egyszerű új munkát találni kisgyerek mellett. Párom eljár dolgozni ahol eddig is volt, 270 ezret keres. Felújításra elköltöttük az összes megtakaritasunk.

2019. aug. 25. 21:25
 1/6 anonim válasza:
82%

Körülbelül 300.000ftból éltek jelenleg.

Nekünk jóval több a bevételünk viszont a kiadásunk egy hónapban kb 200.000 szóval ha a tietekkel számolom magam. Akkor is megmaradna kb 100ezer.

Néktek mennyi a kiadásotok??

Én minden hónapban össze írom mire kell épp kiadni, félreteszem a havi vásárlás keretet a maradékot pedig félreteszem.

2019. aug. 25. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Én eddig nem számoltam, de mostmár jobban odafigyelek. Eddig albérletben laktunk, így saját háznál már legalább az a havi 40 ezerrel kevesebb lesz. 200 ezer körül lehet nekünk is ahogy számolom.
2019. aug. 25. 22:48
 3/6 A kérdező kommentje:
De a házon is lesz még mit csinálni. Csak belül újítottuk fel egyenlőre
2019. aug. 25. 22:51
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ennyiből nagyon nyugodtan meg lehet élni, maxmimum majd később lesz szép sárgára vakolva a ház.

Amúgy nem dohányzunk, nem piálunk (persze egy-egy sört nyugodtan meg lehet inni), nem költünk baromságokra. Nem cserélgetjük a telefonunkat, nem kell ájfón. A babánk minőségi használt cuccokat 'hord' (3 hónapos), amiket rokonoktól kaptunk, és amúgy is havonta nő ki egy szériát. Főzünk többnyire, nem pizzán élünk, bár nagyon szeretjük és néhány hetente megengedünk egyet :)


Most babavállalás, lakásvásárlás mellett nem utazgatunk.


Nálatok kertes házban rengeteg élelmiszer, zöldség gyümi megtermelhető.

2019. aug. 25. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
69%

Egyenlőre max a sorozatgyilkos darabol, neked EGYELŐRE nem lesz sok bevételed.

Amúgy ja, ennyit kell csinálni, összeírod a költségeket, hogy mennyi az annyi és eldöntöd miből lehet lefaragni. A gyereknek sem kell megvenni a 600. bpdyt vagy túl sok üdítőt-édességet, többféle sajtot meg mittomén mit vásárolni (most ezek csak példák). Ha dohányoztok, azt sem árt lerakni. Új ruhákat turiból is lehet szuper olcsón szerezni.

Ha már tudtad, hogy költöztök, régen elkezdhettél volna munkát keresni (erről semmit nem írsz...)

Megint más kérdés, hogy olyan helyre azért eléggé baklövés költözni, ahol nincs munka, de ez ezek szerint már mindegy. Ha van esetleg 2 kocsitok, úgy csak könnyebb mozogni a környéken (erről újfent 0 infót ne adtál meg)

2019. aug. 26. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

először azt hittem, hogy csak 90ezer és hasonló pénzből kell sporolni. Hogy kell sporolni? Kb. "egyszerűen", tehát ezt se megvenni, azt se megvenni.

Lemondani a plussz dolgokról, ilyen lehet a joghurt, csoki, amik nem jelentenek egy étkezést.

Lemondani mindenféle koncentről, meg moziról és hasonló helyekről.

Ha kell füzet a gyereknek, akkor mintás helyett választani az egyszerűt, ami rendszerint a legolcsóbb.

Mindenből kb. az olcsót nézni, egyzerűbb kajákra rátérni, húst elfelejteni, ritkábban enni.

Gyalog járni vagy biciklivel mindenhova, buszbérletet elfelejteni.

Nyilván falun tényleg rosszabb a helyzeted, mert ott kevesebb a munka, csak a közeli városban van nagyobb esély munkát találni.

Én vagyok a családfentartó, itt a feléből kell megélni, tehát 135 ezer, de igazából annyi se.

2019. aug. 29. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!