Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Van értelme spórolni egy...

Van értelme spórolni egy életen át?

Figyelt kérdés
Itt nem a biztonsági tartalékról beszélek, az természetesen kell. Inkább csak arra, hogy sokan gyűlytögetnek egy életen át, mert jó lesz majd valamikor. De sosem jön el az idő, a végén pedig az unoka vesz belőle egy BMW-t.

2018. nov. 25. 15:46
 1/5 A kérdező kommentje:
javítás: gyűjtögetnek
2018. nov. 25. 15:49
 2/5 anonim ***** válasza:
51%
Nincs, bármikor jöhet egy háború vagy egy hiperinfláció és akkor vehetsz 30 millió forintból 2 db tojást.
2018. nov. 25. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem max 3-5 évre előre érdemes, amikor normális jövedelem mellett össze tud jönni kb. 20 millió forint ennyi idő alatt.

Ennél kevesebb jövedelemmel szerintem inkább arra kellene ráfeküdni, hogy a bevétel legyen több, ne pedig a gatya szorosabb.

2018. nov. 25. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
68%

Ha az unoka vesz belőle egy BMW-t akkor már megérte.


Persze meg kell találni az egyensúlyt, de elverni sem kell mindet.


Nálunk például apám nem hogy nem gyűjtötte a pénzt, de alkoholista lévén azt a keveset amit kapott is elitta.


Soha esélyem nem volt arra, hogy autót kapjak, lakást vegyenek, pedig 10 éve aprópénzért adták a pesti lakásokat. Most itt vagyok lassan 30 évesen, magamnak kellett visszafizetnem a diákhitelemet, kifizetnem a jogosítványt és a fizetésem egy jó része egy albérleti szobára megy el és leszek 40 mire saját házam lesz.


Amikor apám meghalt, nem hogy örökséget nem hagyott, hanem ismerősöktől kellett kölcsön kérnünk, hogy legalább a temetését tudjuk fizetni.


És ismerősi körben is azt látom, hogy hatalmas a szakadék azok között, akiket el tudtak indítani anyagilag és azok között akiket nem.

2018. nov. 25. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
93%

Nekem 2 milliót szedtek össze szüleim 18 éves koromra. Ez elég volt arra, hogy körülnézzek Bécsben és állást találjak.

Azóta én támogatom őket.

2018. nov. 25. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!