Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha kapok egy munka szerződést,...

Ha kapok egy munka szerződést, köteles vagyok egyből alárni? Vagy megkerhetem a munkáltatót, hogy haza vinném átolvasni nyugodtan?

Figyelt kérdés
1 éves határozott idejű szerződésben egyeztünk meg, én azért haza vinném átolvasni, csúnyán néznének rám?

2019. aug. 27. 06:32
 1/8 anonim ***** válasza:
65%
2-3 oldal egy munkaszerződès, nem tudod helyben felfogni? Vagy csak a párod tud olvasni? Kèrj 10 percet, olvasd át, ha kèrdèsed van kèrdezz, de ennyire ne legyèl körülmènyes.
2019. aug. 27. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
72%
Minek vinnéd haza? Nem túl bonyolult, elolvasod ott helyben.
2019. aug. 27. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Tudok olvasni :D

Azért gondoltam így mert általában már ott van a toll a kezükben, hogy itt és itt írd alá.. Időm nincs átolvasni.

2019. aug. 27. 07:00
 4/8 anonim ***** válasza:
89%

Olyan nincs, hogy nincs idöd átolvasni!

Hiába van a toll a kezükben, AZT mondod, hogy ELÖSZÖR átolvasod. Ez a normális viselkedés, az nem, hoyg elsözör hazaviszed!

Hiába adják oda a tollat, neked nem kell AZONNAL aláírni, fogod a szerzödést és végigiolvasod.

2019. aug. 27. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
89%

Átolvasni lehet - kell is -, de gondolom nem csak otthon tudsz olvasni.


Igazából engedélyt se kell kérni hozzá, mondják, h írd alá, mondod, hogy oké, csak átolvasod. Ennyi.

2019. aug. 27. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
67%

Én eleve kérni szoktam e-mail formában egy minta szerződést (nyilván személyes adatok nélkül), mielőtt elfogadok bármilyen ajánlatot.

A legtöbben van például versenytilalmi megállapodás, annak nyilván utána kell járni, felmerülhet kérdés amire nem tud egyből válaszolni a HR-es stb.

Még soha nem fordult elő, hogy ebből problémát csináltak volna.

2019. aug. 27. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha pár oldal, átfutod, ez tíz perc, aláírod, kész.

Az enyém 38 oldal volt, hazavittem, még pár napig nálam is lehetett, mivel összevissza vagyunk beosztva, épp nem dolgoztam a napokban. Otthon elolvastam, aláírtam, visszavittem.

Ennyi.

2019. aug. 27. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nincs időd elolvasni?!?!?!?


Elolvasás nélkül semmit nem írunk alá!!!! Ilyet sose tény! Akkor sem írjuk alá, ha valami nem egyértelmű benne, vagy nem értünk vele egyet!

2019. aug. 28. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!