Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Egyetemisták! Mennyi pénzre...

Nagy.bettike21 kérdése:

Egyetemisták! Mennyi pénzre van szükségetek, mennyit kaptok a szüleitektől?

Figyelt kérdés

1. Az az egyetem, ahova járni fogok nem büfé-szak, esélytelen lenne mellette dolgozni, ugyhogy a szidalmazo hozzaszolasokkal amik a szuleim lenyulasarol szolnak, kimeljetek.

2. Kollégista leszek

3. Átlagos életmódom lesz. 3-4 hetente fogok hazajárni, menzán fogok enni,kollegista leszek, szeretnék bulizni:), néha egy kávé/ fagyi.


Ti mennyit kaptok? Szerintetek nekem mennyire lesz így szükségem?



2019. aug. 28. 21:50
 1/10 anonim ***** válasza:
76%

Én semennyit se kapok otthonról, diákmelóból meg ösztöndíjakból van pénzem.


Koli havi 13 ezer, bérlet havi 3500 Ft (ez azért erősen városfüggő, meg főleg a meló és vásárlás miatt buszozok, van ahol nem szükséges), kaja átlagban naponta egy ezres, de nyilván ez erősen emberfüggő. Menzán 500-700 Ft-ból már megvan egy kiadós ebéd, reggelire kb 150 Ft a zabkása, vacsira meg virsli, szedvics, zacskós leves meg társaik, ezek szintén nem nagy kiadások. Bulizni nem járok, néha beülök egy pubba ismerősökkel vagy egy kávéra, sütire ez így 1-2000 Ft. Havonta egyszer járok haza az 5000 Ft oda-vissza. Plusz kiadás a piperecuccok (sampon, tusfürdő, testápoló, fogkrém stb), pár tisztítószer, ha kell valamit nyomtatni/fénymásolni, ilyen apróságokból összejön havonta még pár ezer Ft kiadás. De nem tudom mennyivel másabbak az igényeid, nekem kb ezek a havi kiadásaim vannak. Lehet tudsz spórolni mondjuk a bérleten, de több a napi kajád

2019. aug. 28. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
14%
Egy fillért sem kaptam a szüleimtől, dolgoztam, tanulmányi és köztársasági ösztöndíjat kaptam, abból éltem. És nem büfé szakra jártam.
2019. aug. 28. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Bevétel: Én heti 10 ezret kapok a szüleimtől, így bőven tudok félrerakni nehezebb időkre. A szociális ösztöndíjam 8 ezer, a tanulmányi 29 ezer havonta.


Kiadás: Koli 23 ezer, bérlet 3800, heti 2-3x ebéd a helyi menzán az kb 2000 Ft, néha bevásárlás 3 ezer (reggelire, vacsira való). Heti 1x elmegyünk kávézni, az 2 ezer ft. Néha pedig beülünk egy kicsit a többiekkel egy sörre, ott nem költök sokat, így a kiadás 55 ezer ft körül van.

2019. aug. 29. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Kollégium 18 ezer havonta, ahol voltam. Szoc. támot kaptam, de az nem volt sok, illetve ösztöndíjat ami olyan havi 20 körül volt. Volt olyan csoporttársam, aki bursat is kapott, az a helyi önkormányzatnál kell igényelni. Dolgozni én se tudtam. Olyan havi 80 k kell a megélhetésez ennek kb a felét össze lehet szedni támogatásokból, ösztöndíjból. Amúgy egy ebédmenü olyan 750-1200 között van, sokan akik hazajártak mindig megrakva jöttek vissza így kb egy heti kaja megvolt. Jobb kolikban főzni is tudsz, akkor már 2 napra is meg van oldva a kajád. Vásárolni nem tudom mennyit szoktál, de nálam a beszaladok egy kis kenyérféléért+ felvágott vagy egy kis tojás kombó miatt 1500 alatt nem igazán állok meg és alig vettem valamit.

A szórakozás része megint rajtad múlik, mert ha elszalad a ló akkor egy-egy buliban 10-20 ezer is elmehet.

Diákhitel van még mint opció, nem kell kimaxolni, ha ha havi 30-40et lehívsz amíg szükséges túl nagy tartozást nem halmozol fel. Elkölteni nem muszáj, de jó ha van egy tartalékod és nem a szüleidet terheled. Pl nekem most bedurrant a fogam, gyökérkezelés stb 40 ezer Ft. Szóval az ilyenekre tök jó, mert nem biztos, hogy a szüleid elő tudnak rántani pl hó végén 40 et erre.

Bár ha nincs ilyen problémátok és hosszabb a takaró, akkor adnak amennyi jól esik.

2019. aug. 29. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Heti 10 ezret kapok anyaektol, havonta ők fizetik a kolit, egyébként ha bármi kellene kartyaval fizetek (az ő szamlajukrol) , ösztöndíj szociális 5000, tanulmányi ha szakatlag felett leszek akkor 20000 körül (SZE).

Szabadnapjaimon csütörtök és péntek dolgozok. Ebből fizetem a telom.

2019. aug. 29. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
61%

"ha bármi kellene kartyaval fizetek (az ő szamlajukrol"


Hát ő... Akkor nem 10 ezer az a 10 ezer.

2019. aug. 29. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
97%
Én is heti 10.000 forintot kapok, meg fizetik persze a kolit (26.000) és a tömegközlekedési bérletet. Szociális ösztöndíjat nem kapok, a tanulmányit meg inkább hanyagoljuk (nevetséges az összege). Úgy tűnik Magyarországon csak a szociális helyzet a fontos, a tudás nem érdekes.
2019. aug. 30. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
90%

#7 A két ösztöndíj nem zárja ki egymást. Te is jelentkezhetsz mindkettőre. Szerintem ez így rendben van, nem kell minden pénzes szülők gyerekének szoctámot is adni.

Én kapok szoctámot és az átlagom is elég jó. Csak én nem élnék meg a szoctám nélkül, te meg igen.

2019. aug. 30. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
84%

Nem kollégista vagyok, hanem bejárós. BKV-val olyan fél órára lakom az egyetemtől.


Édesanyám eltart. Az év elejéig dolgoztam (diákmunka), de egyszerűen nem bírtam a kettőt egyszerre, így most nem is dolgozom, a mostani félévem lesz az egész képzésben a legnehezebb (a legtöbbet tanulós), úgyhogy esélyem sincs dolgozni...


Kapok havonta 6000 zsebpénzt, bár én nem feltétlenül akartam anyámat ezzel lehúzni, ő még többet is akart adni ennél.

Az előző félévben kaptam havonta ~15 ezer ösztöndíjat... Most nem tudom, hogy mennyit fogok kapni, de őszintén, én annak örülök, hogy ingyen tanulhatok.


Egyébként nem szoktam nagyon költekezni. Barátnőm nincs, úgyhogy a randik árát "megspórolom", bulizni nem szoktam.


Szoktam a hobbijaimra/agymenéseimre nagyobb pénzösszegeket kiadni, ezekre nem a szülőktől kérek pénzt, hanem a korábban keresett pénzemből veszem.


Lehet, hogy ez ciki, meg életképtelen vagyok emiatt (a gyakoris népek szerint), de nem tudom, hogy pontosan mennyi pénz megy el kajára.


19F

2019. aug. 30. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
75%

Nekem a koli havi 18000 és utazásra általában elmegy havi 9000 körül (helyi buszbérlet 3900, vonatjegy pedig 650 és általában hetente hazajárok, de ez változó). Otthonról szoktam magammal vinni kaját és vizet, főtt ételt és hideget is (pl. kenyér, zöldség, sajt, felvágott, tej, gyümölcs stb.). Ez valamikor több, valamikor kevesebb. Ha éppen elfogy és nem tart ki egy hétig, akkor beülök valahová enni (a menüs helyek felénk ilyen 900-1000 forintok körül vannak) vagy alkalmanként el szoktam menni bevásárolni ezt-azt (átlagos árak vannak, még sosem számoltam ki, mert nem rendszeres költség). Főzni nem szoktam. Bulizni, szórakozóhelyekre stb. nem nagyon szoktam járni. Ami így plusz kiadásnak számíthat az annyi, hogy néha beülünk valahová kávézni/sütizni/limonádézni/hamburgerezni/fagyizni stb. vagy elmegyünk valamilyen programra, kirándulni a környéken vagy elmegyek vásárolni (ruha, cipő, smink, könyv, ilyenek), de ezek sem rendszeresek, mert nem jut rá sok idő. Én sem dolgozom, szociális alapú támogatásokat nem kapok, a tanulmányi ösztöndíjam eddig havi 13000 forint volt (4,4re, úgyhogy nem túl bőkezűek). Mindenre a szüleim adják a pénzt, előre vagy éppen utólag (pl. a kolit mindig én fizetem és odaadják nekem utána). Igazából nincsen kiszámolva, hogy rendszeresen x összeget kapok. Ha tudjuk, hogy jön egy kiadás (pl. bérletet kell venni), akkor arra adnak pénzt és mindig adnak még pár ezer forintot, hogy legyen nálam, ha kell. Elsősorban ebből költök, de ha elfogy, akkor azon felül pedig én fizetem a kártyámról.

Szerintem azért nagyban függ attól, hogy hová fogsz járni és melyik városban fogsz lakni, mert azért a koli díja, közlekedés és akár a menza, bulik költsége is ettől függ. Valamint, hogy konkrétabban mire van igényed, szükséged. Pl. nekem soha nem kellett még tankönyveket vagy jegyzeteket vennem, de ismerek olyat, akinek rendszeresen kell. Nálunk mondjuk tök olcsóak az egyetemi bulik, sokszor még ingyenes is a belépés, de ott már nem tudod olcsón megúszni a fogyasztásodat, mert az viszont drága. Ha valami fullosabb szórakozóhelyre vagy koncertre szeretnél járni, akkor nyilván az is drágább. Az is változó, hogy hol mennyiért lehet ebédelni. A közlekedés is elég változó árakon fut. Úgyhogy én azt javaslom, hogy próbálj picit utánanézni ezeknek és számold ki magad, hogy nagyjából mire mennyit kell majd költeni.

2019. aug. 31. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!