Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egyetemisták, ti mennyi pénzt...

Egyetemisták, ti mennyi pénzt kaptok a szüleitektől havonta?

Figyelt kérdés

Azt is írjátok le, hogy egyetem mellett dolgoztok-e, kaptok-e ösztöndíjat és ha igen, akkor mennyit?

Mire költitek a pénzt? Mennyi megy el kollégiumra/albérletre, utazásra, ételre, italra, ruhára?



2016. dec. 13. 22:34
 1/4 anonim ***** válasza:
81%
0 ft.
2016. dec. 13. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Budapesten vagyok egyetemista, szüleim 230 km-re laknak.


Dolgozom mellette, de egy rendes fizetésnyit nem tudok összeszedni, olyan szak hogy tele van kötelezően bejárós gyakorlattal, vannak napok mikor reggel 8-tól este 8-ig bent vagyok.

Szóval néhány este/délután, illetve hétvégén tudom megoldani a melót. Változó, hogy ezzel mennyit keresek, eddig a legkevesebb havi 30 ezer volt, de volt már 130 is (nettó), de legtöbbször kb 50-60 ezret tudok megkeresni.


Nálunk nem bőkezűek az ösztöndíjjal, a tanulmányi átlagom alapján a felső 15%-ba tartozom, ezért legmagasabb ösztöndíjat kapom, ami havi 10 ezer ft...


Szóval egy átlagos hónapban 60-70 ezer a bevételem. Ez nem elég mindenre, mert kollégiumot nem kaptam, albérletet kell fizetnem. Hárman lakunk egy 2 szobás lakásban, rezsivel együtt havi 50 ezret fizetünk fejenként.

BKV bérlet havi 3450, ha hozzáveszünk egy oda-vissza hazavonatozást, már el is ment a saját bevételem, és még nem is ettem...


Szüleim szeretik, ha hazautazom, jó a kapcsolatunk, én is szeretek otthon lenni (régi barátok miatt is) ezért általában havi kétszer hazamegyek hétvégére. Ez összesen 12 ezer forint.


A minden hónapban fix, kötelező kiadás (albérlet, bérlet, utazás) tehát kb. 65 ezer ft. körül mozog. Erre jön még rá nyilván a kaja. Sose számoltam ki pontosan, erre mennyit költök, de kb. napi 1000 ft-ot átlagban. Igyekszem spórolni, reggelire a 15 ft-os zsemléből készítek szendvicset, tízóraira/uzsonnára gyümölcs, főtt kaját általában én készítem és este van időm főzni/megenni. Nagyon ritkám megyek bármilyen étterembe, beleértve a gyorséttermeket is. Viszont szeretek viszonylag egészségesen enni, ezért költök pl. gyümölcsre is, ami néha megdobja sajnos a költségeket.

Inni általában vizet, plusz napi 1 pohár tejet iszom, meg teát szoktam venni. Az üdítőket hanyagolom.


Nem kávézom, nem cigizem.


Szórakozni kb. havi egyszer megyek fizetős helyre (inkább barátokkal ülünk össze valamelyikünknél), pl. moziba, színházba, 1000-2000 ft körül.


Ruhát nem veszek minden hónapban, de persze van mikor többet is, ha átlagolni akarom akkor mondjuk 8 ezer ft/hónap. Ebben bent van az a hónap mikor semmit nem veszek, meg az is amikor 25 ezres csizmát. Sokat vásárolok turkálóban.


Persze még vannak egyéb kiadások (háztartási szerek, füzetek, könyv, váratlan kiadások...)


A szüleim havi 50 ezer forinttal támogatnak, nagyon hálás vagyok nekik ezért.

2016. dec. 13. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Én a szüleimtől 50 ezret kapok havonta, ezenfelül ők fizetik a kolit is. Minden héten haza szoktam menni, ezért van vonatbérletem, ami 12000 forint + Budapest bérlet kb. 3500. Hétvégén nem költök semmit, mivel otthon vagyok és mindig szoktam vinni egy kevéske kaját, de egyébként a kiadásaim nagy része kajára megy el, havi kb. 25 ezer Ft. Ruhát csak ritkán veszek, mert van elég.

Szóval havonta kb. 45 ezret szoktam elkölteni, tehát általában egy kevéske még marad is a szüleimtől kapott pénzből. Dolgozni egyetem mellett nincs időm, viszont eddig mindig kaptam ösztöndíjat, kb. 25 ezret havonta.

2016. dec. 13. 23:57
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Mindig dolgoztam egyetem alatt, magántanításból megvolt havi 80-150 között, ritkán kellett csak kérni (pl amikor ellopták egy csomó cuccomat a koliból).
2016. dec. 14. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!