Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szerintetek ma Magyarországon,...

Szerintetek ma Magyarországon, becsületes munkával, lehet annyit keresni, hogy valaki egy 20 milliós autót birtokoljon?

Figyelt kérdés
Ezen gondolkoztam a napokban, annyi új, nagy értékű autót látni magyar rendszámmal, de számomra hihetetlen, hogy ennyi ember meg tudja engedni magának. Gépészmérnöki diplomával, 350 nettó körüli fizetéssel nem is álmodhatok ilyenről, több mint 100 elmegy csak lakásra havi szinten. Aki 20m+ autóval jár mind vállalkozó, cégtulajdonos lenne? Ha belegondolok azt is lehetetlen elkezdeni a nulláról, ismerettség nélkül. Szóval aki egy egyszerű családból származik, nulla felső kapcsolatokkal, ne is álmodjon ilyenről?

2019. nov. 1. 09:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%
Miért ne lehetne? Indulj ki magadból. Te is keresel 350-et, meg a párod is. Egy fizetésből éltek a másik a kocsira megy, mert ez a szívetek vágya. 5 év alatt meg is van
2019. nov. 1. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
90%
Haverom villanyszerelő. Havi 500+ a pénze (fizu + maszek), Ford Mustangot vett. 16M. Igaz, saját lakás, és nincs sem hitel, sem család.
2019. nov. 1. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha lehiszed, ha nem, akkor igazad van!


Amúgy lízingelik, az megvan pár 100e-ből havonta.

2019. nov. 1. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Könnyedén lwhwt
2019. nov. 1. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
76%
Haverom gépészmérnök Msc diplomával havi 500 ezer nettót keres.
2019. nov. 1. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
33%
Úgy, hogy sokan tartanak fent erőn felül drága autót. Egy 20 milliós autót nagyjából akkor engedheti meg magának az ember, ha a háztartás összbevétele eléri a havi 3 milliót, de sokan vesznek félmillás fizuval ilyeneket. Én havi 600 felettivel BKV-zom, mert még egy olcsó autó is drága ahhoz, hogy a dugóban üljek benne, miközben olvashatnék vagy csinálhatnék bármi mást. Ha elterjednek az önvezető autók, majd átgondolom.
2019. nov. 1. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

igen lehet, de ha saját tulajdonodban akarod (ami a legnagyobb hülyeség és egyben a legdrágább is) akkor ahhoz jól menő vállalkozás kell, nem pedig egy garázscég és végképp nem alkalmazotti lét.


Jó pár gazdag ember megmondta, hogy bérelni olcsóbb, mint birtokolni.


"Ha belegondolok azt is lehetetlen elkezdeni a nulláról, ismerettség nélkül."


Szerinted lehetetlen.. ez csakis a te (még még jó pár millió ember nézőpontja) amíg te ezt a gondolatot forgatod a fejedben, a másik 10 meg elkezdi.. a kapcsolatok idővel kialakulnak, lehetőségek megjelennek menet közben.


Most pedig te azokra irigykedsz, akik nem puffogtak meg siránkoztak "hogy nem lehet pénzt csinálni", hanem tették a dolgukat a negatív ellenszéllel szemben is és megcsinálták.


" Szóval aki egy egyszerű családból származik, nulla felső kapcsolatokkal, ne is álmodjon ilyenről?"


Nem álmodni kell, hanem kikutatni hogy lehet.. van előttünk épp elég példa... és lemásolni azokat egy kis egyediséggel fűszerezve.


Meglátásom, és tapasztalatom szerint ehhez nagyon kevés motivációt ad egy drága autó, ami csak felvágásra jó semmi másra.

2019. nov. 1. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Egyedülálló vagyok, úgyhogy amit írsz nem opció :)


Ha hiszed, ha nem, rengeteget kutakodtam a témában, olvastam könyveket, de nem sikerült rájönni, mi lenne az igazán jó. Egyik ág ami mozgatott, az a tőzsde, kereskedés, ebben még látok is fantáziát, de azért ez elég bizonytalan.


A másik, ami kézzel foghatóbb dolog és a szakmához is kapcsolódik, célgép gyártás. SOkan jól profitálnak ebből, de minden referencia nélkül ki áll szóba velem? Bele kell tenni legalább 10 millió tőkét, és semmi garancia a sikerre. Csinálnám én, de még azt sem tudom mit és mégegyszer modom, szinte semmi ismerettségem nincs sehol.

2019. nov. 1. 12:14
 9/14 anonim ***** válasza:

Önképzés, karrierépítés szakmában?

Miért nem opció soha?


Egyébként cég nevére vett, hiteles/lízingelt autóban villogni nem nagy kunszt ennyiből sem.

2019. nov. 1. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Persze, az is opció, két éve dolgozom, ha feljebb is lépsz, nem fog annyit hozni.


Nem villogni szeretnék, nekem hobbim az autózás és szeretem az új autókat, új technikákat. :)

Hitelre nem szívesen vennék autót, nem tudnám jól érezni magam, ekkora hitellel a hátam mögött.

2019. nov. 1. 12:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!