Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szerintetek ma Magyarországon,...

Szerintetek ma Magyarországon, becsületes munkával, lehet annyit keresni, hogy valaki egy 20 milliós autót birtokoljon?

Figyelt kérdés
Ezen gondolkoztam a napokban, annyi új, nagy értékű autót látni magyar rendszámmal, de számomra hihetetlen, hogy ennyi ember meg tudja engedni magának. Gépészmérnöki diplomával, 350 nettó körüli fizetéssel nem is álmodhatok ilyenről, több mint 100 elmegy csak lakásra havi szinten. Aki 20m+ autóval jár mind vállalkozó, cégtulajdonos lenne? Ha belegondolok azt is lehetetlen elkezdeni a nulláról, ismerettség nélkül. Szóval aki egy egyszerű családból származik, nulla felső kapcsolatokkal, ne is álmodjon ilyenről?

2019. nov. 1. 09:25
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Ja hát két év szakmai tapasztalat az szinte semmi, még csak most kezdene elindulgatni a karriered, ha alkalmas vagy rá...


#9

2019. nov. 1. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
49%
20 milliós autóm van. Szoftverfejlesztő vagyok, elég becsületes?
2019. nov. 1. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

#8 Akkor kezdj olyanba, amihez nem kell 10 milliós tőke és ismeretség. Azzal kell dolgozni ami az adott pillanatban rendelkezésedre áll.


Ha elég sokat keresgéltél volna, akkor biztos vagyok benne, hogy ez a kérdés nem született volna meg. Te is azok közé tartozol, aki újra fel akarja találni a kereket, vagy a facebookot. A tökéletes ötletre várnak, de az sosem fog eljönni! Közben meg csak egy már meglévő terméken/szolgáltatáson kellene javítani picit és újra eladni. Vagy behozni egy terméket/szolgáltatást, ami külföldön jól megy, és idehaza még nincs.


itt van pl ő (nem az én oldalam)


[link]


Idén májusban indult a webshop és ebben a hónapban átlépte a havi 1 millió forintos forgalmat (ezt tudom biztosan!) Nos elárulom, hogy nem 5%-os haszonkulcs van a terméken, hanem jóval több! Ennyi, ezt bárki meg tudta volna csinálni. Bárki indíthatna egy konkurenciát, mivel a termék könnyen beszerezhető... mégse másolja őt senki. Yt-on mesél róla a srác, hogy hogy indult.. nem voltak hatalmas ismeretségei, sem 10 milliója a kezdéshez.


Ez csak 1 jó példa a sok közül.


Volt munkahelyem egyik beszállítója szintén gépészmérnök végzettségű. Megunta a sz@rakodást az alkalmazotti munkahelyen, indított egy vállalkozást és festo csatlakozókat kezdett el forgalmazni. Mi annó több 10e darabot rendeltünk tőle havonta, millió ft-os tételben és azt mondta akkor, hogy ez aprópénznek felel meg :)


Szóval a lehetőségek száma kb végtelen.

2019. nov. 1. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Nem az a kérdés, hogy lehet-e annyit keresni, hanem az, hogy ki, mit ért "becsületes munka" alatt?

Mert ennek a fogalomnak az értelmezésében, végtelenül nagy lehet a szórás.

2019. nov. 1. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!