Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Natúrba létezik e valamilyen...

Natúrba létezik e valamilyen támogatás házvásárlásra?

Figyelt kérdés
Tehát fiatal, 21 évesen egyedülállóként, gyerek nélkül, létezik e valamilyen tamogatás házvásárlás megkönnyítésére?
2019. nov. 2. 20:58
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
54%

Nem.

Tavaly legalább még a cafeteriából vissza lehetett igényelni adómentesen a törlesztőt (egy részét, keretösszegtől függően), de persze már az sincs.

Nem is értem, elvileg a kormány a fiatalok lakáshoz jutását akarja támogatni, erre elvették az egyetlen lehetőséget, ami ebben segített. Buktam is vele egy csomót.

2019. nov. 2. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 A kérdező kommentje:

Azigen.


Én csak azt nem tudom, hogy a minimálbér az nettó 130 ezer forint. Ettől kicsivel többet keresek. 180 ezer forintot. Itthon lakok anyáméknál, félretudok tenni havi 120-at. Ebből mikor veszek házat? Falun is már 10 milióról indul egy kis ház ami lakható állapot közelében van.

2019. nov. 2. 21:13
 3/36 anonim ***** válasza:
80%

Hacsak a kinézett településnek nincs valami támogató programja, hogy növelje a népességet, akkor semmi.

Fiatal felnőttként, ha nem adod el a méhed/feleséged méhét gyakorlatilag esélytelenné váltál bárminemű segítségre. Csak saját erődre, családi támogatásra és piaci lakáshitelre számíthatsz.


Üdv a klubban...

2019. nov. 2. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 A kérdező kommentje:
Az frankó. Hitelt nem akarok, és gyerekem se lesz, vagy legalábbis mostanában biztosan nem. Leghamarabb esetleg 10 év múlva. De egy házra is összeszednem a pénzt ezekszerint kb 7-8 év lesz, de közben a fizetések nem sokat fognak dmelkedni, ellentétben a házárak még biztosan sokat fognak felmenni a következő 8 évben.
2019. nov. 2. 21:16
 5/36 anonim ***** válasza:
85%

Ha 7-8 év alatt összeszeded a pénzt egy házra, akkor te nagyon jó vagy.

Ennél jobbat ne várj, egy ház az ember élete munkája, nem 2-3 év alatt szokott összejönni!

Ha 30 éves korodra meglesz, sikeres ember vagy.

Én hitelből vettem, 0 ft önerővel, 0 családi segítséggel, 44 éves leszek, mire letelik a hitel. Szerintem még ez sem olyan szörnyű.


Amúgy az összeg vagy nem pontos, vagy nagyon más régióban élünk. Vidéken 4-5 millió körül csinos, lakható kis házak vannak. Ha van kocsid, pikk-pakk bent vagy a munkahelyeden. Ha nem, akkor is be tudsz járni, nekem fél óra a busz.

Van kert is, lehet kicsit gazdálkodni, legalább a paradicsomot megtermelni magadnak. :)

És lekötöd magad, mivel szingli vagy, legalább kint vagy a jó levegőn, nem a gép előtt ülsz.

És mivel ez kertes ház, később bármikor lehet bővíteni 1-2 szobával, ha odaköltözne valaki, vagy egyszer gyereketek lesz.

Ez nem olyan, mint a panel, hogy annyi helyed van örökre.

Kertesben sok minden megoldható, ha nincs hely a sok kacatnak, veszel egy kerti tárolót.

Meg most panelre nemigen gyűjtenéd össze 7-8 év alatt az árát, itt nálunk 20 millió alatt már nem lehet kapni, de arra meg olyan hitelt veszel fel, hogy nem 20 milla lesz a vége...

2019. nov. 2. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
67%

Egyébként igen szerencsés helyzetben vagy, hogy otthon lakhatsz, és ennyit félre tudsz tenni.

Nagyon sok fiatal ugyanennyiből albérletet kénytelen fizetni, és semmit nem tud félretenni.

Na ők vannak nagyon kilátástalan helyzetben. Neked van esélyed, nekik viszont semmi.

Te pontosan azt a 120-at költenéd albira és rezsire, amit most félre tudsz tenni.

Ha ez így marad, évente kb 1,5 milliót leteszel, ami nagyon jó.

Köthetsz még valami lakáskasszát, ezt el is felejtettem, azon van állami támogatás.

Akár többet is köthetsz, a havi 120-at azokba fizeted bele, és az állam hozzápótol.

Ezzel azt is meg lehet csinálni, hogy előre veszel fel hitelt rá, azaz jóhiszeműen azt feltételezi a bank, hogy a jövőben is fogod fizetni, és megelőlegezik az állami támogatást is. De ehhez is kell némi önerő, gondolom.


Amúgy meg azt gondolom, hogy nem lesz meg mindig a havi 120, mert fiatal vagy, lesznek nagyobb kiadásaid. Most magad alatt vagy, magányos vagy, keresed az élet értelmét. De jön majd egy lány, elmentek ide-oda, csak úgy repül majd ki a pénz a kezedből. Vagy jön a karácsony, nyilván többet fogsz költeni. Vagy tavasszal, nyáron majd a kollégákkal elmentek fezstiválokra, vagy tengerpartra. Maj degyszer azt mondod, f**** az egészbe, egyszer vagyok fiatal, miért ne tehetném meg?

Szóval persze, gyűjts, de azért jó lenne, ha a szüleidnek is segítenél, csak közben ne hagyd, hogy elmúljon a fiatalságod. Költs néha élményekre is.

Nekem ezek pont a pénz miatt maradtak ki, és már soha nem tudom bepótolni.

2019. nov. 2. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
82%

"Hitelt nem akarok"


Én Magyarországon kívül már 4 országban éltem, és a fiatalok mindenhol hitelből veszik a lakásukat, házukat, hacsak nem örököltek. 4-5 év alatt összegyűjtik a 10-20-30 %-ot, amit az adott országban elvárnak, aztán fizetik a hitelt 15-20-25 évig. Mi 40 körül voltunk, mikor a mostani házunkat vettük, és hitelre vettük.

2019. nov. 2. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
35%

Mennyire vagy tisztában az árakkal?

Egy új építésű kb 100 nm ház most nagyjából 35 millióból építhető fel alsó hangon, plusz telek, udvar, kerítés, berendezés.

Ha neked erre összejön 7-8 év alatt a pénz (45-60 millió egy összegben a telek helyétől függően), akkor valamit nagyon jól csinálsz. Felesleges bármin is aggódni.

21 évesen ilyen fizetésed van, akkor nincs más dolgod, mint 3 évig kicsit összehúzni a nadrágszíjat, aztán megvenni a telket és 30% önerővel építkezni, majd nagyjából 5-6 év alatt végtörleszteni a hitelt. És azzal még nem is számoltam, hogy ennyi idősen ekkora bevétel prognosztizálja, hogy rohamosan emelkedni fog a havi bevételed.


(De ugye csak elszámoltad és valójában fogalmad sem volt az árakról...)

2019. nov. 2. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
65%

Van egyébként ilyen támogatás, illetékkedvezmény:


[link]


Nem egy hatalmas történet, de azért jól jön. Meg amúgy is ez volt a kérdés.

2019. nov. 2. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
39%

De egyébként miért akarsz lakást venni? Vannak országok tőlünk nyugatabbra meg északra, ahol még drágábbak a lakások és hiába magasak a fizetések, nem tudnak venni, vagy van aki egyszerűen nem akar, mert az egy nagy befektetéssel jár - itthon mondjuk 40millió - ha hitelt veszel azt is vissza kell fizetned, szóval az is egy évtizedekre szóló befektetés amit akármi történik fizetned kell.

Szóval miért nem jó az, hogy bérelsz havi 100ezerért? Tudom, azt szokták mondani, hogy de inkább fizetem a részletet a banknak, mint a bérleti díjat. De ha veszel egy lakást akkor nehezen tudsz költözni ha messzebb találsz munkát (akár másik városban), ha eladod és akkor éppen alacsonyabbak az ingatlanárak, mint amennyiért vetted, akkor veszítesz rajta, stb.

Egy 40-50 milliós kiadás (mondjuk 10 millió önerő) több éves megtakarítás. Csak az önerőből majdnem 10 évig bérelhetnél egy lakást Budapesten. törlesztésből meg még 40 évig, de mondjuk emelkednek az árak (az is lehet, hogy csökkennek), akkor is az önerő és a részlet összegéből 30-40 évig bérelhetnél.

2019. nov. 2. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!