Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha feladtam egy sima levelet...

Ha feladtam egy sima levelet ( akármennyi értékben), és nem érkezik meg a címzetthez köteles vagyok visszafizetni az összeget? Annak ellenére is, hogy én becsülettel feladtam? Érdekesnek tartom, hogy csak úgy eltűnt.

Figyelt kérdés
Sokkal messzebb már másnap ott volt a szintén simán feladott levél.
2019. nov. 8. 08:18
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Jól írja a 9 es.

Egyébként tipikus pénzlehúzás, direkt nem engedte hogy ajánlottként, vagy ami mégjobb, tértivevényesen add fel a levelet.

Velem is próbálkoztak már így, zaklattak is, azonnal elköszöntem hogy nincs üzlet, viszlát.

Legközelebb legyél körültekintőbb.

2019. nov. 8. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
0%

"érdekes ez különben..,amikor én vagyok az eladó..nekem valahogy akkor sincsenek jogaim,,akkor is a feladót védik itt mindig..amikor meg nekem nem jön meg valami szintén én vagyok a hibás ez qva érdekes.."


Egyszerűen csak palimadár vagy.

2019. nov. 8. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

"érdekes ez különben..,amikor én vagyok az eladó..nekem valahogy akkor sincsenek jogaim,"


De igen vannak jogaid, például elállhatsz az üzlettől, ha olyan feltételeket szab a vevő, ami neked nem felel meg, és ez fordítva is igaz.


És attól még nem lesz igazad, hogy lepontozod azokat a válaszokat, amik nem felelnek meg az elvárásaidnak.

2019. nov. 8. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
2019. nov. 8. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Azt meg tudod játszani esetleg, hogy közlöd vele, hogy ő kérte az olcsóbb megoldást, szóval ő vállalta ezzel a felelősséget a levélért, az ő hibája, ha nem érkezett meg, így járt, legközelebb majd nem olcsóskodik.

Csak legyél nagyon határozott, mint aki tudja, hogy igaza van.

Ha szerencséd van, benyeli, vagy "véletlenül" pont megérkezik majd a levél, ha valóban kamus, mint ami a másik kérdésednél volt téma.


Viszont ha ő a dörzsöltebb, akkor kénytelen leszel visszafizetni, hiszen azt sem tudod bizonyítani, hogy feladtad.

Ha nagyon utána akarsz menni, azt lehet megpróbálni, amit a másik kérdésednél írt valaki, hogy megkeresed az ottani kézbesítőt, nem emlékszik-e, hogy levelet vitt volna az adott címre. Kellően kis településnél még működhet is, de ez csak a kézbesítő jóindulatán múlik, merr hivatalosan nem nézi a posta a sima leveleket.

2019. nov. 8. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a jóindulatú hozzászólásokat! :)
2019. nov. 8. 10:59
 17/18 anonim ***** válasza:

Fogd fel tanulópénznek. Soha nem adok fel még egy papírt se sima levélként, mert még annyi bizonyítékod sincs, mint egy ajánlott levélnél. Persze a könyvelt küldemény se garancia semmire.

Ha meg valaki ennyire spúr, akkor ne üzletelj vele. Lehet rég megkapta csak letagadja.

Vagy eleve úgy adom meg az árát a cuccnak, hogy postával együtt ennyi.

2019. nov. 8. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

Gondoltam, hogy ilyesmi lehet a háttérben...


Szerintem nem kell vele foglalkoznod.

Megkaptad a vételárat, a vevő hülyesége, hogy ő olcsóskodik. Te pedig ne adj sima postai levél küldési lehetőséget máskor.


Vaterán volt hogy ki volt akadva a 8000 Ft-os termék 2000 Ft-os szállítási díján egy tag ( Most küldtem el 2200-ért postán csomagként a terméket) és kommentelgetett ott összevissza, hogy drága a szállítás, lehúzás meg egyéb. Srác 40 kmre lakott tőlem, hetente járok arra. Akár személyesre is kérhette volna ingyen, amikor ezt felajánlottam neki végül nem vette meg 8000+2000-ért az amit ő árul 12.000 + szállításért, mert neki ez így nem éri már meg. :-)


Engedd el a sztorit, ha feladtad lehet idővel megkapja nem pampog tovább, ha elkavarodott, tanul belőle, hogy nem azon a plusz 300 Ft-on spórol legközelebb.


Ha nem üzletszerűen folytatsz olyat, hogy berendelik nem adod fel de a pénzt lenyúlod, a rendőrség sem fog foglalkozni vele a kis érték miatt, hiába akarna feljelentgetni ( nekem 250.000-el sem ment, másnak 3 millióval sem a rendőrségi dolog, nyeljük be címszóval le lettünk zárva) Fmh-t meg többe kerülne neki beadni , mint ez az egész került neki és mivel kölcsönösen nincs bizonyíthatóság csak elhajtanának peres eljárásban még perköltséget is fizetve :-).

2019. nov. 8. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!