Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Nővérem kölcsönkért 1 millió...

Nővérem kölcsönkért 1 millió forintot, új kocsira, ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

35 éves nő vagyok, családom van van 2 gyerekem férjem.


Az egészhez az is hozzátartozik, hogy nem rég vettek házat, babaváróra, tehát kaptak 10 milliót és még a szülők is pótoltak nekik, tavaly vettek egy kocsit 2,5 millióért, és ezt akarják most lecserélni egy másikra, de már nincs pénzük, tőlem kért hogy adjak egy milliót, és "ne aggódjak" eladják gyorsan a mostani kocsit akár 2 millióért is és december elejére vissza is adják a pénzt.


Namármost én két dolog miatt vacillálok: az egyik hogy ez nem "kenyér probléma" az megint más tészta lenne, kettő ez így karácsonykor rengeteg pénz, meg hogy merjek így adni, hogy arra alapozzak hogy sikerül eladni nekik decemberre a kocsit...? És ha nem én maradjak slamasztikában karácsony előtt? ja és mindezt úgy hogy mennek nyaralni Spanyolországba decemberben. Én nem tudom de nekem ez az egész oylan fura, én nekem soha nem lenne pofám kérdni így ilyen szituban, szerintetek mit tegyek ebből hogyan jöhetnék ki jól? vagy ti adnátok ilyen esetben?



2019. nov. 9. 06:48
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
64%
Semmi esetre sem adnèk kölcsön családtagnak. Ha nem olyan jó a viszony, akkor egy kölcsön teljesen tönkretennè. Ha jó a viszony, meg tudjuk beszèlni, hogy amit akar az hülyesèg. Ha meg tènyleg nagyon kell ès nekem van felesleg, akkor csakis ajándèkba, nem várnám vissza.
2019. nov. 9. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem ez egy szimpla, egyszerű helyzet. Nem adnék.
2019. nov. 9. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 A kérdező kommentje:

Nekem is inkább az a bajom hogy


1: én ezért kegyetlenül sokat dolgoztam, nem azért tesszük félre hogy aztán csak így kölcsön kéregeti XY, legyen szó családtagról az se érdekel.


2: magamtól sokszor sajnálom 10 ezer forintot pl. meglepni magam valamivel pedig megengedhetnénk magunknak, de úgy vagyunk vele hogy azért tartunk itt mert felelős pénzügyi döntéseket tudunk hozni és tudunk nemet mondani a felesleges luxusra, illetve addig nyújtózunk ameddig a takarónk ér.


3: félek hogy ezzel precedenst teremtenék mert ugye ismerős lesz a helyzet majd máskor is, hogy "a hugomnak volt múltkor adott is talán ad megint"

2019. nov. 9. 09:50
 14/32 anonim ***** válasza:
77%
Igazad van, mond meg neki hogy nem adsz es kesz, de van sok bank azok adnak szivesen hitelt
2019. nov. 9. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
2019. nov. 9. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
70%

És az ilyen típusú embereknek lesz rögtön 3 gyereke is, ne már 😪😪

Asszem sosem fog ez az ország oda eljutni, hogy ne az szaporodjon, akinek nem kéne.

2019. nov. 9. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
77%

Leginkabb ne adj, mond azt, hogy nincs vagy le van kotve.

Hiaba irnatok papirt rola (enelkul sose forduljon meg a fejetekben ilyesmi, sot utalassal add oda, legyen benne a kozlemenyben, hogy kolcsonadas), es lenne benne a visszafizetesi hatarido, ha nem fizetni, mehetnel birosagra pereskesni, abbol plane nagy balhe es sertodes lenne. Akkor mar inkabb kisebb sertodes legyen abbol, hogy nem is adsz. :)

2019. nov. 9. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
18%

Valószínűleg azért kért kölcsön, mert megvan a tuti vétel az új autóra de nem tudja kifizetni, amíg a régi megvan, és fél, hogy elviszik az orra elől az újat, amíg keresi a vevőt a mostanira. Ha ez így van, akkor én simán adnék. Mert ez igazából nem azért van, mert nincs pénze, hanem mert nem tudja elég gyorsan készpénzre váltani a lekötött tőkéjét.

Na meg én vagyok olyan viszonyban a testvéremmel, hogy tudom visszaadja a megbeszélt időpontra és van reális képe az autója értékéről, így el is fogja tudni adni valószínűleg a vállalt határidőre.


De ha neked kell a bejglitésztára ez a pénz, mert annyira ki van ürülve a kassza, akkor értelemszerűen ne adj kölcsön erre hivatkozva.

2019. nov. 9. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
100%
kizárt dolog. Ott van a 2+ milliós kocsi, oldják meg, vagy ha egyterű kell, az se 3+ milliótól van... vicc.
2019. nov. 9. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
89%

"sztori állítólag az hogy akitől veszik az most vagy soha alapon"


Pénzügyekben sosem szabad kapkodni.


31F

2019. nov. 9. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!