Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Nővérem kölcsönkért 1 millió...

Nővérem kölcsönkért 1 millió forintot, új kocsira, ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

35 éves nő vagyok, családom van van 2 gyerekem férjem.


Az egészhez az is hozzátartozik, hogy nem rég vettek házat, babaváróra, tehát kaptak 10 milliót és még a szülők is pótoltak nekik, tavaly vettek egy kocsit 2,5 millióért, és ezt akarják most lecserélni egy másikra, de már nincs pénzük, tőlem kért hogy adjak egy milliót, és "ne aggódjak" eladják gyorsan a mostani kocsit akár 2 millióért is és december elejére vissza is adják a pénzt.


Namármost én két dolog miatt vacillálok: az egyik hogy ez nem "kenyér probléma" az megint más tészta lenne, kettő ez így karácsonykor rengeteg pénz, meg hogy merjek így adni, hogy arra alapozzak hogy sikerül eladni nekik decemberre a kocsit...? És ha nem én maradjak slamasztikában karácsony előtt? ja és mindezt úgy hogy mennek nyaralni Spanyolországba decemberben. Én nem tudom de nekem ez az egész oylan fura, én nekem soha nem lenne pofám kérdni így ilyen szituban, szerintetek mit tegyek ebből hogyan jöhetnék ki jól? vagy ti adnátok ilyen esetben?



2019. nov. 9. 06:48
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
52%

"Hiaba irnatok papirt rola ..., es lenne benne a visszafizetesi hatarido, ha nem fizetni, mehetnel birosagra pereskesni,"


17-esnek: nem, nem kell pereskedni - ezért írtam a közjegyző előtti papírírást, kölcsönadást - ilyen esetben ugyanis elég egy fizetési meghagyást kibocsátani és ha nem fizet, akkor megy a végrehajtás... Semmi pereskedés.

2019. nov. 9. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
100%

"... ja és mindezt úgy hogy mennek nyaralni Spanyolországba"


Na ebből látszik hogy nem tudnak bánni a pénzzel. Tőled kérnének egy millát, közben ennek a felét mindjárt el is nyaralják.

2019. nov. 9. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
100%

21., nem kozjegyzo elotti papirra gondoltam, abban teljesen igazad van, viszont a csaladi balhe szempontjabol kb. mindegy is, hogy fizetesi meghagyas vagy egybol birosag.


18.-as, akinek nincs egymillio forint felretett penze, annak nincs penze, az, hogy van egy “szerinte” valamennyit ero autoja, amit “valamikorra” el tud adni (es ha nem epp elnyaralja, akkor _talan_ ki is fizet belole), az nem keszpenz.


Amugymeg, akinak nyaralas miatt ennyire nem marad penze, abban biztos nem biznek, hogy meg tudja adni, mert latszolag teljesen fogalmatlanok a penzugyek teren.

2019. nov. 9. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
100%

"Ráadásul én azért érzem magam rosszul mert olyan mintha "banknak" lennék nézve, mert amúgy felém se néznek."



Ma hallottam a piacon: "megállapodtunk a bankkal: én nem adok kölcsön, a bank pedig nem árul zöldséget".


Nem értem minek évente újabb autó.


Ha ti egy éve még ennyire rosszul álltatok akkor nagyjából kizárt, hogy tudnátok adni most. Úgy meg aztán ne adj, hogy saját magadat sodrod veszélybe:

Van például 6 havi vésztartalékotok? Amiből kényelmesen, a jelenlegi színvonalon tudnátok élni fél évig, ha elvesztitek az állásotok?


Mondd meg, hogy nem tudsz adni, mert nincs miből. A vésztartalék nem arra való, hogy kölcsönadd.

2019. nov. 9. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
100%

én az autót íratnám a nevemre. majd ha eladásra kerül, akkor visszakapják az 1 millión felüli részt(-átírás és egyéb költségek).


ha mégsem sikerül eladni 1 milliónál többért, akkor így jártak, te visszakapod a kölcsönadott összeget.

2019. nov. 9. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
100%

Ne adj neki.


Én kulturaltabban keresek az átlagnál és normális már hogy megismerkedem egy novel ra pár hónapra :

Figyelj szüleim beszélni akarnak veled.

Okee mondják.

Nem jó majd kettesben.

Na figyelj anyád pénzt akar

Neeem O nem olyan

De hidd el már ismerem ezt a témát.


És utána kiderül pénzt akarnak. volt hogy adtam fiatal voltam ellopták.


Családtag rokon haver mindenki lopni akar. Ez a normális emberi viselkedés te meg ne legyél balek.

2019. nov. 9. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
100%
Ezt kizárólag neked kell eldönteni.
2019. nov. 9. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
100%

Nem is kellett volna kiírni a kérdést.


Egyértelmű NEM!

Be kell vállalni a megsértődést, saját érdek.


Ha mégis tartani akarod a jó viszonyt, akkor az tényleg jó megoldás, hogy elmondod, Te is lekötötted több évre, nagyon szívesen adnál, hiszen a testvéred, de meg van kötve a kezed, ezt pedig Ő értse meg ha olyan jó testvér. :D

2019. nov. 10. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj nem vagy normális ha adsz nekik pénzt, bárhogyan is! Nincs hova költened? Nektek ott vannak a gyerekek, bármi történhet egyik napról a másikra honnét veszel pénzt? Vettek fel tíz milliót, ha nem tudják azt sem fizetni jön az árverezés de Te miből árvereztedsz ha nem tudja visszaadni.Jelzálog van a házon, ahhoz nem nyúl a bank ÉSZNÉL LEGYÉL! Én már jártam így igaz nem a tesómmaal, de fizettem mint a katona tiszt! Soha még a gyermekemnek sem mennék kezesnek! Mindenki addig nyújtózkodjon míg a takarója beéri!Kiváncsi lennék a végfejletre is!
2019. nov. 10. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
Költői kérdés: Honnan tudják,hogy neked van(fölösleges) 1m Ft-od? Egy autó(extrém kivételektől eltekintve)nem létszükséglet,pláne hogy van egy másik. :-) Tipikus pénzügyi analfabéta emberek,szórják a pénzt mint bolond a lisztet,és tennék ezt a MÁS pénzével is... A megoldást a nagy többség jól látja..
2019. nov. 17. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!