Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit választanátok, autó vagy...

Mit választanátok, autó vagy pénz?

Figyelt kérdés
Szóval valamivel nagyobb esélye van mint a lottónak tehát feltételezzük, hogy kihúzzák a nyereménybetét számát amit birtokoltok. Azt is feltételezzük, hogy 30napon belül észre is veszed. A bank felkínálja a lehetőséget, hogy az autó helyett pénzt vegyél fel. Ha jól értettem ez az összeg a vételár 1 részét képezi így nem annyit kaphatsz amibe került volna ha az autót választod. Nálatok melyikre esne a választás és miért?

2019. dec. 15. 23:58
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ , hogy mi az apró betűs rész.


Ha 0 km-es autót választom, akkor eladhatom e azonnal?! Nyereményautóknál szokott lenni kikötés, hogy x hónapig nem adható el.

2019. dec. 16. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Persze nem luxus autókat sorsolnak, de egyébként funkcióját tekintve használható... És új. Miért jobb a használt? Biztos van benne logika, de ha valaki elmagyarázza annak nyomok egy zöld pacsit.

+ Szerintem mindenkinek joga van leírni azt amit gondol, de ha leírja biztos lehet benne, hogy lesz olyan aki bele akar kötni. Ha jól emlékszem nem 0%on van a komment, de nem is ez a lényeg. Én hálás vagyok, hogy leírtátok, hogy ti miként tennének.

2019. dec. 17. 01:51
 13/18 anonim ***** válasza:

#10: Nem egyik helyről a másikra átvinni a bútorokat kell, hanem építkezni


#9

2019. dec. 17. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
27%

" Ha jól emlékszem nem 0%on van a komment,"


Kérdező, én vagyok, akinek az autó kéne. Mikor beírtam, 34%-on voltam, tehát jópáran lehúztak :D


Nem érdekel a %, csak tényleg jól szórakozom, hogy ha valaki vesz GÉPKOCSInyeremény betétkönyvet és tényleg autót akar, akkor az a válasz nem hasznos :D

Mert eredeti funkciójára használja a dolgot :D

2019. dec. 17. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
16%

Azoknak, akiknek a pénzre szavaztak:

Egy autó akár 15 évig is autó, a pénz, amit kapnak, meg eleve kevesebb ugye, mert az OTP részére nem listaárral, hanem kedvezményesen biztosítja a kereskedő, ráadásul a pénz sajnos most már eléggé értékét vesztette, inflálódik: ma már 10 ezer ft-ért nem ugyanazt kapja az ember, mint mondjuk 10-15 évvel ezelőtt.

2019. dec. 17. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

És igen, tudom, az autó viszi a pénzt, de ha valaki amúgy is akar venni autót, akkor az miért lüke, mert az autót kéri a pénz helyett?

Egy használt autóra 10 15 év alatt ugyanúgy kell költeni - többet is, mint az újra.

2019. dec. 17. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Így van a pénz értéktelenedik, ezért kell befektetni. Egy MÁP+ befektetést vagy egy autófenntartást érdemes lenne kikalkulálni. Vajon melyik éri meg jobban?
2019. dec. 17. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Az a helyzet, hogy sosem értettem ezt a lekötöm a pénzem nagy tételben dolgot. Most ha MÁP+-ban köt le valaki 1 millió forintot 5 évre akkor a végén kap 273490 forintot kamatként. De ha végig gondoljuk azért ez szinte semmi. És ráadásul, azért ehhez szükség van arra is, hogy a futamidő alatt ne legyen szüksége az illetőnek arra az 1 millió forintra. Ha nem költené el 5 év alatt azt az milliót akkor van értelme, de azért nem ez a jellemző.

Nekem furcsa módon az az elképzelésem a szituációról, hogy a döntésem meghatározó részét képezi az, hogy melyik autóról lenne szó. Például jelenleg ugye Aygo-t Yarist meg egy Suzukit sorsolnak. Yarison tanultam vezetni és ebből kiindulva az helyett inkább a pénzt kérném. Szerintem nagyon rosszul lehet belőle kilátni.

2019. dec. 17. 14:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!