Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ingatlan hirdetésben írják,...

Ingatlan hirdetésben írják, hogy ingatlanközvetítő ne hívja őket. Mit tehetnek, ha mégis hívják a közvetítők?

Figyelt kérdés
Általában félrevezetéssel kezdődik a beszélgetés. Még eladó az ingatlan, stb?

2020. márc. 2. 16:46
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván semmit, amíg ki nem derül. Utána meg vérmérséklettől függően a kedves elköszönés vagy az artikulálatlan anyázás közepette kinyomott telefon között bármi...
2020. márc. 2. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
30%
Amúgy nem értem ez miért gond. Ha 30 millióért hirdeted és a közvetítő tud szerezni vevőt 30m plusz a saját jutaléka áron akkor miért ne?
2020. márc. 2. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Max. azt teheti, hogy lecsapja a telefont, amikor kiderül, hogy ingatlanosról van szó...
2020. márc. 2. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon semmit. Ha kiderül, akkor elköszön aztán kész (hangulattól függően lecsapva, anyázva stb.
2020. márc. 2. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
78%

# 2

Mert ilyen ajánlatot kb egy ingatlanos sem tesz. Cserébe 99,9%, hogy eg kizárólagos szerződést akar majd aláíratni...

2020. márc. 2. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, miért nem lehet törvényesen kezdeni valamit ezekkel a zaklatókkal. Mondanám, hogy te meg hívd fel őt hajnali háromkor, de valszeg már számít rá.
2020. márc. 2. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
82%

2-es: azért mert:

1., Saját maga akarja eladni az ingatlanát, és nem akar sápot fizetni, nem is keveset, olyan dologért, amiért ku-vára nem dolgozott meg.

2., Mert az ingatlanos az esetek 99,99%-ban soha nem tud hozni ilyen telefon beszélgetések után konkrét vevőt, ez csak a pszichológiai hadviselés, hogy horogra akadjon az a szerencsétlen aki árulja a saját tulajdonú ingatlanját, és valami kis vérszívó takony meg illetéktelenül pénzt csikarjon ki belőle nulla munkával, ingatlanközvetítő tevékenység duma címszó alatt.

Na pontosan ezért. Őszintén örülnék, ha törvényi szabályozás születne az ilyen nyomorult, tanulatlan vérszívók kordában tartására, talán valamiféle visszatartó erőt jelentene, ha fel van tüntetve, hogy ne zaklass, és mégis feléhív, utána zaklatásért bíróság elé állni, és kártérítést fizettetni vele.

Amúgy, ha már itt tartunk, a jutalék témaköre: amíg annyit tesz egy ingatlanos, hogy feldobja a franchise oldalakra, meg az ingaltanpontcomra, addig neki max az egyszeri kijövetel (kb 10 rugó) és legyünk gálánsak mondjuk eladás esetén max 50 rugó jutalék járna. Max, nagy nagy jóindulattal, mert a legtöbbjük annyira fa.sz, hogy azt elmondani nem lehet, fogalmatlan, kb nulla műszaki-építőipari-jogi ismeret, még az általa meghirdetett ingatlan specifikációit sem ismeri, rosszul adja meg, szörnyű... Remélem eltünnek a süllyesztőben előbb utóbb az ilyen hiénák.

2020. márc. 3. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Már az elég lenne, ha szakképesítéshez lenne kötve, akkor nem lenne köztük ennyi "nem értek semmihez, de pénzt szeretnék keresni" színvonalú ember, akinek gőze nincs a terasz és erkély különbségéről, nem bír úgy fotózni, hogy ne legyen ferde és életlen, továbbá helyesen írni sem bír.
2020. márc. 3. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
73%

#7-es vagyok, #8-as teljesen igazat adok Neked!

Én BME-n diplomáztam, épületgépész mérnök vagyok, épületgépész tervező, épületenergetikai tanúsító, a Magyar Mérnöki Kamarának a tagja vagyok, tervezői jogosultsággal rendelkezek a Mérnök Kamaránál vezető tervezői tisztségem van, és még sorolhatnám a jogosultságaimat. Amikor ingatlant kerestem, és belebotlottam ilyen fa..kalap ingatlanosokba az valami fájdalmas, azt se tudják milyen ingatlant mutatnak, mi micsoda, mi mivel van összefüggésben, csak nyomják a félinformációkat, a megalapozatlan véleményüket, és a teljes ökörségeket. Nincsenek képben a fűtési rendszerrel, nincsenek képben az épületgépészeti rendszerrel, de azért bőszen mondanak nagy "okosságokat", ugyanígy az épület-lakás statikai állapotát is véleményezik, egy statikus évi 50-100 milliós felelősség biztosítással, mérnök kamarai tagsággal és tervezői jogosultság mellett számítással végzik a munkát, az ingatlanos meg hasból mondja a hülyeségeit felelősségre vonási lehetőség nélkül, ennyire lehet komolyan venni ezeket. Egyet tudnak de azt nagyon: tartani a markukat, és lehúzni az ingatlan tulajdonosát és a vevőt. Az se normális aki 2020-ban az internet korában és az ingatlan.com mellett igénybe veszi ezeket a férgeket.

Az, hogy az ingatlan jogi helyzetével sincsen tisztában azon már nem is kell meglepődni. Tulajdonképpen egyáltalán nem értem mire föl fizet bárki is nekik egy árva fillért is, illetve aki fizet, az meg is érdemli. Komoly törvényi szabályozásra lenne szükség, hogy ha már ingatlanközvetítéssel foglalkozik, akkor feleljen a magánvagyonával az esetleges félretájékoztatás, és káresemények, megkárosítások miatt, perelhető legyen, és behajtható legyen, nem ptk, hanem btk szerint! Az meg, hogy telefonon zaklat valakit, szintén büntető kategóriába kéne, hogy essen. Tanulatlan, primitív emberek, akik mások lehúzásából élnek.

2020. márc. 4. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 Hussaro Hungaricus ***** válasza:
14%

#7 és #9-re.

Személyes élmény miatt utálod az ingatlanosokat?

Felróvod, hogy nem csinál semmit, mégis várja a jutalékot? Ez vicc. Amelyik nem csinál semmit, előbb-utóbb éhkoppon marad, mert sokan nem kötnek kizárólagos szerződést, ettől pedig függetlenül a közvetítőnek saját érdeke, hogy minél előbb eladja az ingatlant, majd a következőt és így tovább.

Az ügynök érdeke az is, hogy elégedettek legyenek az ügyfelei és továbbadják a nevét, így építheti ügyfélkörét - neked ez biztos új.

A másik meg, miért vársz el a te szakmáddal kapcsolatos ismereteket egy közvetítőtől? Mi köze hozzá?

Ha a vevőt érdekli a statikai vizsgálat, akkor fizessen meg egy külön szakembert, ha az energetikai rendszereket át akarja építeni akkor pedig olyan emberhez forduljon tanácsért, akinek az a szakmája.

Persze, meg legyen építész- és kertészmérnök, mert mi az, hogy nem tudja a házat áttervezni, meg nem ismeri az adott növények napfényigényét?! LoL


Vannak béna, kényszerből "valamit dolgozó" ingatlanközvetítők, de vannak nagyon elhivatottak is, akiknél izzik a telefon és perceken belül tudnak vevőjelölteket (az eladó meg évekig hirdethetné), képben vannak a területi árakkal stb.

Hogy mennyire rohadt el a fagerenda, vagy milyen a csövek állapota, azokat szakemberekkel nézesd meg - nem a közvetítő dolga.

Ha meg valami spéci bojler, vagy napelemrendszer kell, akkor annak nézz utána magad. :-/

2020. máj. 11. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!