Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ingatlan hirdetésben írják,...

Ingatlan hirdetésben írják, hogy ingatlanközvetítő ne hívja őket. Mit tehetnek, ha mégis hívják a közvetítők?

Figyelt kérdés
Általában félrevezetéssel kezdődik a beszélgetés. Még eladó az ingatlan, stb?

2020. márc. 2. 16:46
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
69%

Na itt a sértődött ingatlanhuszár :-)


"A másik meg, miért vársz el a te szakmáddal kapcsolatos ismereteket egy közvetítőtől? Mi köze hozzá?"

Az a köze hozzá kérlek alássan, hogy állítólag ez a szakmája - hogy bemutassa a vevőnek az eladó ingatlant, ismertesse annak a részleteit (mind műszaki mind jogi odalról). De te gondolom mikor bemész egy henteshez és kérdsz egy kiló tarját akkor teljesen természetesnek veszed, hogy a hentes ad egy kiló csirkelábat, mert fingja nincs róla melyik a tarja, igaz? Ez gyk. ugyan az a kategória, mikor az ingatlanos azt sem tudja, hogy milyen a ház energetikai értéke - ez ugyanis KÖTELEZŐ egy adás-vételhez már évek óta.


Lehet védeni a mundér becsületét, csak felesleges. 10-ből 9 ingatlanos egy semmihez nem értő vérszívó tróger. Az az egyszem meg szenved a trógerek miatt. Dolgozzatok inkább a szakma megtisztításán és akkor lesz renoméja az ingatlanközvetítőnek. Addig meg nem kell csodálkozni, hogy mindenki leprásként kezeli őket.

2020. máj. 11. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 Hussaro Hungaricus ***** válasza:
17%

#11-nek.

Ez félrement, mert nem vagyok közvetítő, csak gondolkodok a tanfolyamon. Te személyeskedés nélkül nem is tudsz érvelni?


Szerintem ami szükséges, pláne ami kötelező, azzal képben vannak. Írtam azt is, ha esetleg nem, akkor, mivel rosszul végzi a munkáját, rossz híre kel és elfogynak az ügyfelei... erre miért em reagáltál?

2020. máj. 11. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
77%

Azt, hogy le se xarják, ugyanis ingatlant jó eséllyel 1-2x vesz az ember életében, eladni dettó. Senkit nem érdekel, hogy az ügyfél elgedett-e vagy sem, úgysem fogja visszahívni 1x év múlva mikor új lakásba költözik. Ahogy a "majd ajánlanak másnak" is hunbug, nem fognak.


Ha így lenne akkor nem kellene az ingatlanosoknak trükközni, coldcallokat nyomni naphosszat és erőszakosan nyomulni mindig, mindenkire a legaljasabb trükkökkel aki bármit el akar adni.


Az egész ingatlanos "szakmát" meg kellene keményen rostálni és egy szigorú szakmai vizsgához kötni, hogy olyan félkegyelműek, akik azt hiszik, hogy a panel téglából van és gőze nincs mi a különbség egy kondenzációs kazán, egy turbós kazán és egy fali konvektor között vagy azt sem tudja mi fán terem egy energetikai tanusítvány az közelébe ne mehessen adás-vételnek.


Tetszik vagy nem jelenleg nagyon nehéz indulatok nélkül beszélni ingatlanosról, mert a szakma nívója valahol egy politikus és egy taxis hiéna szintje körül mozog Magyarországon. És erről nem a vevők tehetnek, hanem az ingatlanosok maguk.

2020. máj. 11. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
72%

"A másik meg, miért vársz el a te szakmáddal kapcsolatos ismereteket egy közvetítőtől? Mi köze hozzá?"

Akkor például közölje, hogy "elnézést, nem értek hozzá", ne hantázzon összevissza.

2020. máj. 12. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 Hussaro Hungaricus ***** válasza:
0%

#13-ra. (Mr. "anonim", miért nem névvel regisztráltál?)

Amiről írsz, sehol a világon nem elvárás. Amerikától Angliáig még nem hallottam építészetben komolyan jártas ingatlanosról, különben nem is lenne ingatlanos...

2020. máj. 15. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
78%

Mi az, hogy nem névvel? Ez egy anonim weblab. Vagy a te személyidben az van, hogy Hussaro Hungaricus?


Amúgy meg amit én leírtam az common sense kb, nem "építészet". Senki nem azt várja egy ingatlanostól, hogy áthidaló gerenda terhelhetőséget számoljon, de olyan minimum információk, hogy miből van a fal, milyen a fűtés, stb... Ezt még egy nem tök hülye átlagember is tudja, egy ingatlanosnak kutya kötelessége.


Elárulom neked, az USA-ban KÖTELEZŐEN előírt képzés van ingatlanosoknak, anélkül senki nem lehet ingatlanos. Ott pedig olyan dolgokat tanítanak, mint ingatlanjog, pénzügyi ismeretek (hitel, stb..), alap építőipari ismeretek. És ÉVENTE KÖTELEZŐEN vizsgát kell tenni a változó jogi környezet miatt, különbne elveszíti a licencét az agent. Itthon mi van? Semmi, bármilyen hülye lehet ingatlanos nulla tudással.

2020. máj. 15. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 Hussaro Hungaricus ***** válasza:
0%

Azért érdemes névvel regisztrálni, hogy az embert meg lehessen különböztetni, vagyis címezni lehessen neki a választ, pontosan úgy, mint más fórumokon. Csak itt lehet 10-ből kilenc "anonim" automatikus elnevezésű, emiatt lesz összevisszaság az adott téma, pláne ha törölnek egy-két hozzászólást.

Meglehetősen retardáltnak kell lenni ahhoz, hogy valaki ne erre, hanem a valódi névvel való regisztrációra gondoljon úgy, hogy a problémát felvetőnek is fiktív neve van. Kb. a témában is ennyire relevánsak az illető hozzászólásai.

Eleve hazugság, hogy hazánkban nulla tudással és papír náélkül lehet valaki ingatlanos, mert kötelező a tanfolyam. Az amerikai oktatást meg hagyjuk... leszámítva az elitegyetemeket, a legalja.

2020. máj. 20. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
77%

Minden válasznak van sorszáma, van dátuma, érdekes, 15 éve megy ez az oldal és mindenki meg tudta eddig oldani, hogy reagáljon egy hozzászólásra. Ahogy te is, csak bántja a kis törékeny lelkedet, hogy gyk. mindenki köp az ingatlanosokra, mert a 99%-uk ennyit ér. Beállhatsz te is a sorba, de ha ilyen kis érzékeny ballerina vagy akkor nem sok babér fog teremni neked ingatlanosoként.


Nyilvánvalóan sok amerikai egyetemre jártál, onnan ez a pontos információ. Kb. ennyire relevánsak a hozzászólásaid a témában :)

2020. máj. 21. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 Hussaro Hungaricus ***** válasza:
0%

Már megint a személyeskedés... Igen, éltem és tanultam Nyugaton, bár ellentétben veled, nem azzal érvelek, hogy van bölcsészdiplomám.

Magyarul a balerina szó egy l-lel írandó. ;)

Még valami? Esetleg a témával kapcsolatban?

2020. máj. 23. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Ez egy anonim oldal, én meg annak nem örülök, hogy egyesek különcködni akarnak a nevükkel. Itt az a normális aki anonim, a 'nevesek' ülnek úgymond fordítva a lovon.

Bár nem tudom mivel jobb egy xyz értelmetlen 'név' mint az anonim. Válasz időpontja alapján simán címezhető bárki, 10+ éve így használjuk itt.

2020. máj. 26. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!