Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért éppen rövidítik a...

Miért éppen rövidítik a nyitvatartást, annak meghosszabbítása helyett? Miért nincs a boltokban már két hónapja létszámstop és mennyiségi limit?

Figyelt kérdés

Miért kényszerítik vásárlókat egyre szűkebb idősávokba, amikor ez éppen hogy ellehetetleníti a távolságtartást? Árufeltöltésre, takarításra és egyéb karbantartásra nem lenne-e elég a korábbi zárva tartási idősáv, ha napközben nem kifosztanák, hanem egyenletes terheléssel és csak a szükségszerű mértékben használnák a boltokat? A forgalmasabb dohányboltok elé rendőrt kell állítani, hogy elzavarják a csoportosulókat, nem bezárni őket háromkor.


Ha korlátoznák az egyszerre bent tartózkodók számát, időben eloszlana ez a terhelés. Emellett betartható lenne az emberek közötti ajánlott távolság. Aki megtehetné, hogy csúcsidőn kívül megy, de nem éldekli/lusta rá, az önérdekből kényszerülne így cselekedni, hogy kevesebbet kelljen várakoznia a boltba bejutáshoz.


Mennyiségi limit: mindenkinek jutott volna kézfertőtlenítő és hús. Elejét lehetett volna venni a pánikvásárlásnak, ha már az emberek maguktól hülyék hozzá. Magától értetődő, mégis meddig tartott meglépni? És még így is csak kevés bolt vezette be és túl későn.



2020. ápr. 10. 13:44
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
25%

Nem mindegy?

Míg oda kerülnek az ételek-italok nagyon sokan megtapizzák ám...

Tudom hisz raktárban dolgozom.

1 csöves víz keresztül megy vagy 10 emberen mire te megfogod.

Hidd el nagy a valószínűsége, hogy ott van rajta a korona vagy a jogar vagy a nyaklánc vírus...

Mivel tavaj óta az emberek közt lappang.

Akkor most mi lesz?

2020. ápr. 10. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
37%

Most csak magadra gondolsz, önző módon.

Értem, mire gondolsz, de nem feltétlenül van igazad.

Azt írod, ellehetetlenítik a távolságtartást, mert kisebb idősávban megy be ugyanannyi ember. Ez ott bukik meg, hogy közel sem megy be annyi ember, mint korábban.

A városok szinte szellemvárosok lettek.


Az önzőség: szerinted egyenletesen kéne vásárolni, nem kifosztani a boltokat. Ezt is megérteném, HA: mindenki a belvárosban lakna, boltok közelében, meg mindenkinek lenne kocsija.

Saját példát tudok mondani: kis faluban lakom, megyeszékhelyen dolgozom. A faluban alig lehet kapni valamit, de pl. húst vagy tejterméket hozzám közel egyáltalán nem, csak több km-re. Kocsim nincs. A városban lassan egy hónapja nem jártam. A tömegközlekedést megtiltotta a munkahelyem, persze csak a munkába járást tömegközlekedéssel. De érthető, hogy ezzel az a céljuk, hogy ne üljön az ember buszra, amin többen utaznak, viszonylag közel egymáshoz, naponta 100-an megfogják a kapaszkodót, a jelzőgombot. Ha munkába nem járhatok busszal, akkor evidens, hogy boltba sem, mert akkor felesleges volt az egész intézkedés.

Ha havonta 1x valakivel el tudok jutni egy boltba, akkor sajnos hiába nem tetszik neked, sokat fogok vásárolni, mert nincs más lehetőségem.

Ezt kellene megérteni, hogy ilyenből nagyon-nagyon sok van. Sokan ritkán jutnak el ezekbe a boltokba, mert nagyon messze laknak, nincs kocsijuk. Sokan kisgyerekkel vannak otthon, szintén nem mehetnek, mert a gyereket nem vihetik, és nincs kire bízni.

Sokan betegek, nem tudnak minden másnap menni.

Sok-sok ok lehet, ezt kéne meglátni, nem csak azt normálisnak elfogadni, ami számodra megfelelő.

2020. ápr. 10. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
76%

Olvass hìreket es meg fogsz lepődni!

Van mennyiségi korlátizás is legalább 2 hete... pl spar. A tescoban pedig mist indul a létszámkorlátozás.


De kisebb boltokban már szintén 2 hete egyszerre annyi vevő lehet, ahány elsdó. Pékség, zöldséges. Csokibolt stb

2020. ápr. 10. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
30%

#1, nem nyert, mivel én már egy ideje kesztyűben szoktam vásárolni, és egyébként is "raklappal" veszem. Ez megint csak nem fog tetszeni a kérdezőnek tudom, de hát nem képes felfogni, hogy pont én csinálom jól, mert én viszont nem járok minden nap boltba, max. kéthetente vagy még ritkábban :)

Na szóval tőlem aztán a Pesti úti öregotthon teljes taglétszáma végigtapizhatja amit ott megveszek, mivel a kesztyűt vásárlás után eldobom, a cuccok meg maradnak szépen a kocsi csomagtartójában a következő bevásárlásig. Most fogom csak becipelni a két hete vett 8-as pakk üdítőket meg a többit is, 3-4 nap alatt meg még az országalma vírus is elpusztul.

Úgyhogy nálam ez lesz, ti viszont nagyobb eséllyel elkapjátok a raktárban valóban.

2020. ápr. 10. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

#2 Nem igaz. Rám ugyanúgy vonatkoznak (vonatkoztak volna) a korlátozások.

A karácsonyi forgalmat meghaladta ez a hullám ami most már remélhetőleg lement és amit ezzel a töketlenkedéseel képtelenek voltak megakadályozni. A Google Mapsen elég jól látszódik a boltok forgalma, élőben.


"akkor evidens, hogy boltba sem" - egyáltalán nem az. A munkatársaid egy egyedüli bevásárlással nem fertőzheted, esetleg csak az eladókat. Ahogy azt a munkatársaid is tehetik. A vásárlást továbbá nehezebb otthonról megoldani. Hacsak nem akarsz tyúkot vagy disznót tartani, vagy segítséget kérni az önkormányzattól. Ez utóbbi amúgy, ha jól tudom, mindenkinek adott lehetőség. Ha kihasználnák ezt a kapacitást, akkor hatékonyabb lenne az áru elosztása annál hogy mindenki egyszerre bepakol hónapokra. (Csak hát ehhez tudni kell kérni és kicsit konfrontálódni is.) Aki pedig tud, annak egyáltalán nem kell naponta menni, hanem mondjuk hetente egyszer. Esetetben ez máris a korábbi mozgás kb. ötöde lenne, és teljesen megérteném, ha ennyi időre "sokat" vásárolnál.

2020. ápr. 10. 15:14
 6/20 A kérdező kommentje:

4#

Megértem anélkül is hogy sértegetned kellene. A probléma az (volt), hogy mindenki egyszerre ÉS többet akart felhalmozni akkor, amikor ez a max. pár száz (valóshoz közelebbi) számú fertőzöttel teljesen indokolatlan volt.

2020. ápr. 10. 15:18
 7/20 anonim ***** válasza:
57%

Kérdező, hát te kezdted a sértegetést: "Elejét lehetett volna venni a pánikvásárlásnak, ha már az emberek maguktól hülyék hozzá."

Amit nem értesz meg, az az, hogy nem hülye itt senki, nem azért üresek a boltok polcai, mert azt hiszik az emberek, hogy ha nem veszik meg mind, akkor később nem lesz majd.

Egyszerűen megtehetik, mint én is, hogy egyszerre akár 100-200 ezerért is bevásátoljanak, ami úgyis kell majd.

Ez viszont úgy jelenik meg számodra mint pánikvásárlás, hiszen mikor épp elviszik, akkor üresek a polcok.

Amúgy a másikhoz: azt te hiába gondolod, hogy majd az önkormi be fog neked vásárolni. Legfeljebb mozgáskorlátozott, idős, beteg embereknek, vagy akik kötelező házi karanténban vannak és nem mehetnek ki. Igazából még az se biztos, hogy majd akár ezt mindegyik képes lesz ellátni ennyi embernek is, most hogy pénzt vettek el tőlük. Majd hívogathatja őket egyszer csak a Mari néni, csak nem veszi fel majd senki.. de egészséges embereket úgy elhajtanak ilyen igényekkel mint macskát szrni.

2020. ápr. 10. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
55%

Pontosan ezt akartam írni én is, hogy a kérdező hülyézett le mindenkit, holott ő látja rosszul.

Mindenki hülye, csak ő helikopter.


Ja, a bevásárlással nem fertőzöm le a munkatársaimat? Elsősorban nem erről van szó, hanem hogy engem ki fertőz le?

Ha 2 naponta kell boltba járnom, mindig csak 2 napi kajáért, az potenciálisan sokkal nagyobb veszélyforrás, mintha az ember csak 1x megy és mindent megvesz.


Mindenkit lepontozol, csak azt tudod elfogadni, amit te kigondoltál a kis agyadban. Nem bírom az ilyet. Nem mindenkinek az a jó, ami neked.

Írtam példát: ahol nincs bolt, akinek nincs kocsija, és csak ritkán jut el, az hogy oldja meg???

2020. ápr. 10. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

7. Nézz utána, mi az a pánikvásárlás és hogyan gondolkodik ilyen helyzetben az ember. Pont azt ami történt, és pont az ilyen "megtehetem és nem érdekel mi lesz utána, mert már bepakoltam" mentalitást.

Önkormányzati segítségre nem szorultam, nem próbáltam - úgy látom te sem -, de eléggé ajánlgatják.


8. "Elsősorban nem erről van szó, hanem hogy engem ki fertőz le?" Őszintén, szerinted a munkáltatód ezért tiltott le a tömegközlekedéssel történő bejárásról?

"Nem mindenkinek az a jó, ami neked." A pánikvásárlás pont azoknak nem jó, akik nem vesznek részt benne. Mint például én.

"az hogy oldja meg?" Külső segítség nélkül: tömegközlekedéssel! Nem kétnaponta, de nem is két hónapra felhalmozva. Ezt kéne megérteni, hogy a két véglet között lehet ésszerűen szervezni egy-két hétre.

(Arról pedig a lakóhelyeden hogy nincs bolt, korábban is tudtál.)

2020. ápr. 10. 17:34
 10/20 anonim ***** válasza:
58%

Kérdező, az én mentalitásommal semmi baj nincs. Bepakoltam, még szép, de viszont így nem kell naponta boltba menjek, hogy növeljem annak a kockázatát, hogy fertőzzek vagy megfertőződjek.

Másrészt pl. a vécépapír mizériát én is röhejesnek tartom, de más területeken egyáltalán nem alaptalan az óvatosság. Egy hónapja már lehetett arról olvasni, hogy Olaszban a korábban 800 forintnak megfelelő, Domestos meg Hypo féle fertőtlenítőszerek már csak 8000 forint korüli áron kaphatók. Mivel nálunk csak most kezd beindulni ez az egész, elképzelhető, hogy ezek nem csak 1 napra fognak eltűnni a polcokról, hanem tartós hiánycikkek is lesznek később, k.va magas áron.

Önkormit persze nem próbáltam (minek, el tudom én intézni, van kocsim), inkább neked ajánlom hogy próbáld ki, mit mondanának, hogy "csókolom nincs kedvem boltba menni, nem szállítanák ki nekem?" Aztán majd írd meg, mit mondtak...

Ennél használhatóbb a különböző gyorséttermek, nagykerek házhozszállításra átállt szolgáltatása, ha már ilyet akarsz.

Az meg, hogy te nem úgy jársz el ahogy kéne, mert nem tudod vagy nem akarod megtenni és most emiatt kérdéseket írsz ki ide, az egyéni szocproblem - mi többiek nem is panaszkodunk, másrészt majd 2-3 hónap múlva kiderül, kinek is volt igaza. Pláne, ha szigorítják az eddigi intézkedéseket.

2020. ápr. 10. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!