Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért éppen rövidítik a...

Miért éppen rövidítik a nyitvatartást, annak meghosszabbítása helyett? Miért nincs a boltokban már két hónapja létszámstop és mennyiségi limit?

Figyelt kérdés

Miért kényszerítik vásárlókat egyre szűkebb idősávokba, amikor ez éppen hogy ellehetetleníti a távolságtartást? Árufeltöltésre, takarításra és egyéb karbantartásra nem lenne-e elég a korábbi zárva tartási idősáv, ha napközben nem kifosztanák, hanem egyenletes terheléssel és csak a szükségszerű mértékben használnák a boltokat? A forgalmasabb dohányboltok elé rendőrt kell állítani, hogy elzavarják a csoportosulókat, nem bezárni őket háromkor.


Ha korlátoznák az egyszerre bent tartózkodók számát, időben eloszlana ez a terhelés. Emellett betartható lenne az emberek közötti ajánlott távolság. Aki megtehetné, hogy csúcsidőn kívül megy, de nem éldekli/lusta rá, az önérdekből kényszerülne így cselekedni, hogy kevesebbet kelljen várakoznia a boltba bejutáshoz.


Mennyiségi limit: mindenkinek jutott volna kézfertőtlenítő és hús. Elejét lehetett volna venni a pánikvásárlásnak, ha már az emberek maguktól hülyék hozzá. Magától értetődő, mégis meddig tartott meglépni? És még így is csak kevés bolt vezette be és túl későn.



2020. ápr. 10. 13:44
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Még mindig senki sem kért, hogy menj naponta. Nem tudom honnan vetted ezt.

Arról sem volt szó, hogy nincs kedvem. Annak és csak annak kellene igénybe vennie, akinek lehetősége nincs rá. A raklappal vásárlás helyett.

A mosószerek valóban drágultak már most, de közel sem ennyire. (Maszkot sem lehet kapni január óta. FFP1-es jól jönne most takarításhoz, de nem tudok venni, mert azt hiszik hogy olyan jól véd a korona ellen.)

Hogyan kéne eljárnom? Felvásárolni mindent, pont akkor amikor mások, nem előbb és nem utóbb, aztán tenni az így okozott problémára magasról? Kössz nem, inkább érvelek ellene.

Két-három hónap múlva a szigorított intézkedések közepette érdekes lesz nézni, amikor mindenkinek - ha nem is teljesen egyszerre - kifogy a március elején elraktározott cucca.

2020. ápr. 10. 18:23
 12/20 anonim ***** válasza:

Úgy kéne eljárnod, hogy az neked jó legyen. Ennél többet nem lehet tenni.

Nekem például teljesen jó, hogy itt állnak halomban a konzervek, a tisztítószerek, a kaja-pia, cigi (ja, ugye mai hír, hogy már a dohányboltok is csak du. 3-ig lehetnek nyitva). A részemre rendelkezésre álló home office-al asszem mindent megtettem a magam részéről, hogy ha az emberek nagy része nem is, én kimaradjak ebből a fertőzős buliból.

Te azt hiszed, hogy az ami most van, az majd örökre így lesz. Pedig még sehol nem vagyunk ott ahhoz képest, amit a környező országokban láthatsz.

Majd ha a te településeden is 50ezer+ fertőzött lesz, és a településről se lehet kimenni, csak egyszer engednek le a sarki kisboltba ahová az összes fertőzött zombi jár - akkor majd lehet úgy véled, hogy inkább tartalékolni kellett volna mint érvelni ellene (amiben egyébként se igazad nincs, se tenni nem tudsz ellene).

2020. ápr. 10. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

A "nekem jó legyen" nem feltétlenül jelenti azt hogy "másnak rossz legyen". Ennek a megértése és alkalmazása lenne az a "több", amit tenni lehet.

A dohányboltok korai bezárását, bár nem érint, de ilyen formában hülyeségnek tartom. Nem estig fognak ott lébecolni, csak mondjuk fél négyig, de többen.

"Te azt hiszed..." Nem hiszem. Azt tudom, hogy a február végi, március eleji pánikvásárlási hullám teljesen felesleges, elkerülhető és megelőzhető lett volna. 0-10 bejelentett fertőzött, mondjuk pár száz valós idején milyen észérv indokolta ezt? Szerintem csak a csordaszellem. Ez ellen érvelek, nem a tartalékolás ellen. Mikor fogy ki, amit akkor bevásároltál? Szerinted mi lesz itt akkor?

2020. ápr. 10. 18:53
 14/20 anonim ***** válasza:

#4es igen valószínűleg én már túl is vagyok rajta...

Köhinceltem taknyos is voltam még fuldokoltam is ja fáradt is voltam még fostam is sőt úgy fájt a hasam, hogy hánytam is.

Ebből kifolyólag csak rátok egyet a vállamon azt megyek tovább.

Még jókat röhögök a maszkos embereken.

Ez mind februárban volt

Bátyám jött haza ausztriából aztán úgy söpört rajtunk végig a rokona vírus, hogy azt sem tudtuk, hogy egyáltalán létezik...

Szóval fütyülünk az egészre annyira amúgy nem volt drasztikus, egyszer sem volt halálfélelmem míg beteg voltam.

Simán rá fogtam a tojásra a hasfájast meg az okádást xD

Biztos szalmonella...

Szóval .ára már csak legyintett mivel megelőzni azt ami megtörtént nem lehet.

Viszont tényleg aki nem akarja elkapni ne vegyen semmit a boltból sőt a kenyeret is mossa ki fertőtlenítővel mert azt is összetapizzák ám...

A mocskos kis zombikoronások xD

Ezen jót röhögtem.

A cigit is komissziózzák velünk szemben egy másik raktárban, viszont arról legalább a fóliát le lehet csinálni kesztyűben...

2020. ápr. 10. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Még egyszer mondom. Ha te nem vagy képes felfogni az alapvető összefüggéseket, akkor neked szükségszerűen rosszabb lesz.

Rosszabb már azzal is, hogy ha nem készítettél be tartalékokat, akkor azt viheted ami maradt miután téged "jófejségből" elengednek már délután 2-kor - csak épp van, aki olyan helyen dolgozik, ahol meg tudja beszélni, hogy be se kelljen mennie vagy felvennie a munkát, így megvehet mindent előled, te meg bámulhatod az üres polcokat.

Ám ez még mindig csak látszólagos áruhiány, hiszen a raktárban ott áll a cucv, csak nincs kapacitásuk nap közben feltölteni.

De van abszolút áruhiány is, mikor egyáltalán nincs cucc, max. horror áron, mert nincs se beszállító, se dolgozó (felmondott, karanténba rakták, leállás van stb.) Akkor mit csinálsz majd? Én speciel semmi különöset: tudomásul veszem és felbontok egy otthoni konzervet, mellé egy jófajta palack piát. Te meg itt, vagy a bezárt önkormányzat előtt fogsz pampogni, hogy eztmostskkorhogy, csak senkit nem fog érdekelni, legfeljebb megbüntetnek 300.000 forintra kijárási korlátozás megszegése miatt.

A dohányboltok nyitvatartási korlátozása mögött is van ráció. A lakhelyem közelében van dohánybolt, mindig van előtte pár felest vedelő tróger, vagy lejmoló csöves.

Az is alapvető tévedés - ezt már nem tudom hanyadszorra mondom - hogy aki bevásárolt márciusban, az abból tervezi kihúzni az egész évet. Én is fogok vásárolni menni a napokban. Csak az nem mindegy tudod, hogy hányszor, meg hova.

2020. ápr. 10. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

#14, a helyzet az, hogy fogalmad se lehet róla, hogy elkaptad-e már vagy sem, miután nem tesztelnek :) De azért csak legyél meggyőződve, hogy neked "semmi bajod nem lehet, mert csak az öregekre veszélyes", hogy "ez csak olyan mint egy durvább influenza", meg "influenzában sokkal többen halnak meg, ezt itt túllihegik".

Nálunk is a biztonsági őr meg a hasonló kiművelt emberfők nyomatták ezt - nekünk már home office van, ők még valszleg bejárnak ha ki nem rúgták őket :)

Minden lehet, csak épp nem mindenkinek!

Ha lehet, én a magam részéről inkább megvárnám amíg van ellene gyógyszer meg oltás.

2020. ápr. 10. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Nem írom le még egyszer az alapvető összefüggéseket, ott van feljebb és nyilvánvalóan érted is, csak mindig valami teljesen másra válaszolsz. Emiatt itt én befejeztem. A legjobb, amit tehetsz, hogy büszkén nézegeted a konzerveid. (Én majd bepakolok amikor lecsengett a vásárlási láz, valamikor mostanában.) Remélem vettél a megvédésükre önvédelmi fegyvert is, már ha nem volt eleve igazi. Abban a szituációban, amit írtál, "mikor egyáltalán nincs cucc, max. horror áron", szükség lehet rá. Csak hogy ez eddig sem Kínában, sem Olaszországban nem következett be.
2020. ápr. 10. 19:38
 18/20 anonim ***** válasza:

Nem nem csak az öregek de veszélyes de!

Most akkor kezdjek el reszketni?

Vagy mi?

Ha nem bírom ki akkor itt az ideje integetni még sok sikert kívánni neked a homeofice-hoz.

Éppenséggel megtehetném én is, hogy begubózok egy laptoppal és mondjuk akár külföldre is dolgozhatnék mivel egész jól tudok németül de nem igazán úgy képzelem el az életemet, hogy bezárkózva reszketve éljek.

30 éves vagyok és aggodalomra intenek akkor azt hiszed, hogy bárki is biztonságban van?

Nagyon egyszerű a képlet.

Nekünk embereknek nincs természetes ellenségünk.

A szúnyogok megeszi a béka a békát a gólya a gólyát meg a madárinfluenza.

Mindíg van valami ami megritkítja egy kicsit azt amit meg kell.

Minden féle drogokkal meg gyógyszerekkel tartunk életben olyan embereket is akik már rég meghaltak volna.

És akkor jön egy vírus amitől még is halnak most akkor ez olyan nagy hír?

Amitől félnél de úgy tényleg ha a 10-20 éveseket kezdené el valami nyavaja ritkítani. Hisz ott már kevesebb az esélye annak, hogy sikerült esetleg utódot nevelni.

De amíg kóros betegek halnak bele mert nem bírja a szervezetük leküzdeni addig nekem ez csak félelemkeltés.

2020. ápr. 10. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Dél-Olaszországban már bekövetkezett, még akkor is ha nem tudsz róla. Ott már rendszeresen fosztogatnak és a rendőrségnek nincs elég embere.

Az önvédelmi fegyvert jó, hogy mondod, terveztem is, hogy e hónapban veszek. Valami jó kis gáz-riasztó cuccot, persze nem az lesz a fő fegyver (ahhoz egy shotgun kéne), hanem a bejárat közelébe bekészített szúró-vágófegyverek, amivel a gázlövés után lehet akciózni.

Egyébként ha visszaolvasod amit írtál, rájöhetsz, hogy ez sem elképzelhetetlen forgatókönyv - ezt is te vetetted fel, nem én!

De csak hogy tudd, mi se fogunk reszketni, meg "óhátperszeittvanmindent" játszani hanem felvesszük a kesztyűt ha arra kerül a sor aztán győzzön a jobbik :)

2020. ápr. 10. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

#18, ez is csak mantra, hogy "a kóros állapotúak halnak bele".

Ismételgesd ezt ha neked tetszik, de valójában fingunk sincs hogy ki miért hal bele, csak azt tudjuk hogy az öregebbek nagyobb százalékban.

7 éves meg 22 éves, látszólag makk egészséges ember is halt már bele, nem tudhatod, hogy a te szervezeted pont hogy fog rá reagálni, ha meg kétoldali tüdőgyulladádt kapsz akkor meg tökmindegy hány éves vagy, a lélegeztetőgép után 50-50% az esély (vagy túléled vagy nem, de ha igen, akkor is nagy esély van maradandó tüdőkárosodásra, vagy a hangszálak és a nyelőcső a lélegeztetőgép okozta olyan károsodására amit 6-12 hónap rehabilitációval lehet helyretenni ha lehet).

Ezért van a para, nem másért. Ha veled történik meg, baromira nem az fog vigasztalni hogy ez csak x százalékban fordul elő.

Pánikolni nem kell, viszont előre gondolkozni ajánlott.

Előbb-utóbb lesz ellenszer, csak most nincs.

2020. ápr. 10. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!