Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Valaki próbálta már az online...

Valaki próbálta már az online tőzsdét? Mesélnétek tapasztalatokat?

Figyelt kérdés
Olyan érdekelne aki megbízható cégnél kereskedett, és vett is ki pénzt. Pár mondatot tudtok mesélni az egészről? Mi hogy működik?

2020. máj. 6. 04:51
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
0%

#4


Nagyon leegyszerűsítve, nagyobb tőkeáttéttel kisebb a kockázatod.

2020. máj. 6. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Én már 15 éve 500-szoros tőkeáttétellel kereskedem. Ez nekem abból a szempontból kedvező, hogy kevesebb letétet kell letegyek amikor 1 LOT-tal kereskedek. De csak a deviza keresztárfolyamok érdekelnek. Ott kevesebb a hiszti és a pánik. A részvények, meg a részvényosztalékok soha nem érdekeltek. Kijön egy rossz negyedéves eredmény, vagy lezuhan egy Space X űrhajó, és máris zuhannak a Musk részvényei. Nekem ez a nem kiszámítható kategória.

A keresztárfolyamok, főleg az EUR/USD jól érzékelhető trendek alapján változik.

Mondjuk az 500-szoros tőkeáttételhez kell egy kereskedői múlt, és ha valamelyik brókercégnél, ahol még nem ismernek, szeretnéd ezt elérni, akkor valami valamelyik nagy tapasztalatú vezető küld neked 10-15 kérdést, tulajdonképpen egy házi-dolgozatot, amit meg kell válaszolnod jól, hogy megbizonyosodjon, hogy érted is, amit csinálni szeretnél. És ha 90% fölötti eredményt érsz el, akkor beállítják a nagy tőkeáttételt akkor is, ha náluk éppen akkor kezded a kereskedést.

Az ACY Ausztáliában nagyon jó. De kereskedek még az ETX Capital-nél, a ThinkMarkets-en és a Markets.com-on.

Ja, és a support csak akkor tud rendesen segíteni, ha jól beszéled a pénzügyi angolt!

2020. máj. 6. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

1x tőkeáttét esetén:

1000ft részvényből veszek 5 darabot, az 5000.ft.

ez felmegy 1010ft-ra a nyereségem 50 ft. Most a díjakat ne nézzük.

ha 5x tőkeáttéttel kereskedek, a megvett mennyiséget és a többit is szorozzuk 5-el. Így a nyereség már 250 ft lesz. 20 forint elmozdulás esetén, már 500 ft. Ugye technikai daytrade(5x tőkeáttét) esetén nem kell rendelkezned a teljes összeggel, csak az árfolyam változáshoz szükséges pénznek kell meglenni, mikor ez elfogy, kényszerlikvidálnak, a bróker zárja a pozidat:) és te sok pénzt buktál. Pontosan 5x annyit, mint ha nem használtál volna tőkeáttétet.

amúgy 12 éve:)

2020. máj. 6. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy ti a forexről beszéltek, én meg a BÉT-ről.
2020. máj. 6. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Ezaz, mindent megkaptam amit akartam.

Nagyon köszönöm nektek!

2020. máj. 6. 15:30
 16/17 anonim ***** válasza:

#13


Az ötszörös nyereség-veszteség nem a tőkeáttét miatt van, hanem azért, mert ötszörös mennyiséget vettél. (!)


Amennyiben ugyanakkora méretű pozíciót nyitsz, fillérre ugyanakkora lesz a profitod vagy a veszteséged.

2020. máj. 6. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Pont az a lényeg nem? Hogy nagyobb pozit tudjak nyitni, mint amennyi pénzem van. Nem is értem amit írsza amúgy. Ha megvan a pénzem az 5.darab részvényre, akkor hogyan nyitok rá tőkeáttétes pozit? Ezt a technikát nem ismerem:) ha nincs annyi pénz, amennyiért vásárolni akarsz, akkor TDT és tőkeáttétel. Vagy hogyan? Felhomályosíthatnál:)
2020. máj. 6. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!