Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A fizetésem teljesen elmegy a...

A fizetésem teljesen elmegy a lakásra és az étkezésre, halott ember vagyok?

Figyelt kérdés

Sajnos az a baj, hogy tényleg semmit nem engedhetek meg magamnak, fizetem a lakást, és tudok venni ételt magamnak, de a fizetésem tényleg csak erre elég. Egyszerűen nem tudok ennél jobban spórolni, a cipőm is szét van szakadva de arra sincs szívem költeni.

Ez az élet értelme? Annyit keresni, hogy ne haljunk éhen és ennyi?

Kipróbáltam például a hétvégén egy elektromos rollert, nagyon élveztem menni vele, otthon megnéztem mennyibe kerül, és nem tudok 130.000Ft-ot kiadni. Elgondolkodtam, hogy nem autót, de még ilyent sem engedhetek meg magamnak. Annyira semmit érőnek és szánalmasnak érzem magam. Teljesen értelmetlen az életem. Nyaralni sem voltam soha, és ezek a dolgok fájnak nekem. Tudom nem ebben kell mérni a boldogságot, és nem az anyagi javak fontosak, de azért csak venne ezt azt magának az ember :(



2020. máj. 11. 21:56
1 2 3 4
 21/31 A kérdező kommentje:

Informatikus nem lehetek, mert diszkalkuliám van.

Béreltem szobát is és azért azt nem nagyon szeretnék újra. Nem tudtam nyugodtan aludni, főzni stb... minden féle jött ment alak éltek velem stb... Amúgy az egyik barátom is itt lakik és fizeti a lakást, ezért is ennyi nekem. Szóval nem egyedül fizetem ezt. Csak jelenleg ő nem él a lakásban, de fizeti ugyan úgy

2020. máj. 11. 23:34
 22/31 anonim ***** válasza:
48%

Lehetne erre a kérdésre érdemben válaszolni, csak hát ezután mi a bánatos francnak?


"De ne akarjunk többet kihozni ebből, ez van és kész. Az életemnek továbbra sem látom értelmét. Teljesen ki vagyok szolgáltatva, semmi értelme."


Neked semmi se jó, senki se segítsen. Akkor nem kell ez a kérdés se, teljesen felesleges.


Amúgy költözz haza a szüleidhez.

2020. máj. 12. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 A kérdező kommentje:

Nem opció, egyrészt csak anyám van, másrészt ahol él, ott ennyit se kapok...

meg ha teljesen vissza lépek az életben ahonnan indultam, az mi a francért jó? Ilyen tanácsokat inkább ne...

Egyszerűen ahhoz, hogy Magyarországon normális életet tudjak élni, kellene olyan 300, de nagyon minimum 250.000Ft fizetés nettóban. Ez se hatalmas összeg, de itt az ember hosszú távon már azt mondom, vehet egy autót is magának ha pár évig gyűjt belőle. Meg aztán fent is tudja tartani.

De hogy egy átlag dolgozó vagy munkásosztálybeli ember 1 hetes nyaralást sem engedhet meg magának úgy sem, hogy a maradék 51 hétben dolgozik, szerintem nem normális. Milyen undorító világrend ez? Ez tényleg egy rabszolgaság, ami jelenleg előttünk zajlik. Annyit kapni, hogy ne halj éhen, hogy tudj dolgozni és kész. Szomorú dolgok ezek :/

Az emberek nagy része így él, csak van mellette valaki, akivel megosszák amijük van. De ha teljesen egyedül él, az még ennyire se járt jól.

Egyszerűen nem látom értelmét annak, hogy éljek. Rabszolgaságban nem szabad élni, mert ez nem élet.

2020. máj. 12. 07:46
 24/31 anonim ***** válasza:
82%

Nem tudsz bánni a pénzzel.

Egy olyan albérletben vagy ahol rezsivel együtt 200-220 ezer a havidíja, ezt felezed el lakotarsaddal és úgy jön ki a havi 100-110 ezer....


Ez nagyon drága,Budapesti árszínvonal.

Bérelj szobát,ha ùgyis csak aludni meg fözni jársz albérletedbe. Megtakaritás 50 ezer FT havonta


Ha szülödhöz költözöl és mondjuk ott csak netto 120at kapnál akkor még elörébb lennél -30 fizetés de +100 ezer mert nincs albérlet vagy rezsi.


Vagy ha egyedül akarsz mindenképpen akkor város szélén biztos kapsz olcsobbat vagy jobbat mondok egy közeli településsel még bejárással is olcsóbban jönnél ki.


Nem kellene sokáig kibirnod csak addig amig gyülik a pénzed egy okj-ra vagy továbbtanulásra melyek után többet kereshetnél....


Vagy életed végéig rabszolga maradsz ha így folytatod a döntés tied.


Gondolkozz el amit írtam.

2020. máj. 12. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
100%
Mi az, hogy kevesebbet keresnél? 100 ezer a minimálbér.
2020. máj. 12. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
100%
Meg visszalépni? Nem léptél soha előre. Az, hogy máshol 20 ezerrel többet keresel, de 80nnal többet költesz lakhatásra, az minden, csak nem előrelépés.
2020. máj. 12. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
63%
Ez bizony egy provokatív troll.
2020. máj. 12. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 A kérdező kommentje:

Anyám az összes fizetésemet felélte mindig, van hogy én tartottam el, mert lusta dolgozni. Szóval köszönöm, de igen is előrelépés az, hogy megszabadultam attól a helyzettől. De másrészt sajnos tényleg nem akkora, hogy ebből pénzügyileg profitáljak, és ez így nagyon rossz.

Sajnos az sem megoldás ha még is haza megyek, mert tovább tanulni nem fogok tudni, mivel anyu egy eldugott zsák faluban lakik, a legközelebbi OKj oktatás meg 40km-re van, és csak 4 óra utazással érnék oda, vagy több, volánbuszt nem kell bemutatni senkinek.

Sőt hétvégente csak 2 busz megy, a legutolsó is délután 1-kor. Szóval haza se tudnék jutni.

Szóval ez az opció is kizárva.

Szeretnek váltani, csak a jelenlegi helyzetben nem tudok :( Meg nem hiszek abban, hogy jobb lenne... fél évente munkahelyet váltok annak reményében, hogy több lesz. De mindenhol átvertek, lehúztak és sorolhatnám :/ Egyszerűen hihetetlen, hogy sok embernek tetszik a jelenlegi világunk, holott szerintem napról napra csak rosszabb lesz.

2020. máj. 12. 16:23
 29/31 anonim ***** válasza:
100%

Feljebb kell lépni, tenni érte. A férjem ezelőtt 6 éve 110 ezerért dolgozott egy villamossági raktárban sima raktárosként. Megcsinálta a 2 éves logisztikai sulit estin ingyen. Elköltözött Budapestre hozzám vagyis hát albérletben éltünk, mostmár 1 éve saját hitelesben, most már raktár vezetőként dolgozik egy nagy cégnél, nettó 400 ezret keres, 8tól 4ig dolgozik. Emellé jön az én 300 ezres fizum, én is gyárban melóztam 4 évet szalagon, utáltam, suliba jártam mellé, most már egy logisztikai cégnél vagyok irodán Vecsésen a reptérnél.


Előre lépni csak akkor fogsz, ha teszel érte. Kopogni senki nem fog nálad.


De tudom, erre is van kifogás úgyis, hogy miért nem tudsz, tudtál tanulni. Van akinek megy, van aki meg kifogást keres. De én már rájöttem nem sajnálom az ilyeneket, mi is éltünk kakiul, úgy hogy a CBA-ban számolgattuk fizetés előtt 1 héttel az utolsó 2000 forintunkat, hogy mennyi zsömlére meg párizsira elég, most meg van a 700 ezerből 200 ezer kiadásunk max minden hónapban mindennel együtt, havi 500-at arra költünk ha akarunk amire csak akarunk, persze nem szórjuk el, most is odafigyelünk normál kereten belül, hogy mire mennyit.


Én nem akarnék beletörődni, hogy így élek. De ha neked jó... Mi még így se törődtünk bele, ennél még van feljebb mind a kettőnknek szerintem, én se vagyok még 30 se, van bennem ennél több is, meg a férjemben is. Ennél még élhetünk jobban én hiszem.

2020. máj. 12. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
100%
Míg a járvány tart tanulj nyelvet! Aztán keress munkát külföldön! Nem kell egy életre elmenni, de egy párcév alatt ha ügyes vagy egyenesbe hozod magad! :)
2020. máj. 12. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!