Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Csomag küldés átverés?

Csomag küldés átverés?

Figyelt kérdés
Foxposton keresztül küldtem valakinek egy csomagot 0Ft-ért.Utólagos utalás beszéltünk meg.A vevő átvette a csomagot de nem akar fizetni.Tehetek valamit úgy, hogy megvan a telefonszáma és a neve? Facebook Messengeren beszéltük meg.

2020. júl. 10. 15:09
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
0%
Ez nem így megy, hogy kifizette a nulla forintot. Nem fizette ki az árut. De mivel nem ismerjük a részleteket, nem fogunk tudni túl sokat mondani.
2020. júl. 11. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Elég részletesen leírtam mi történt, milyen részletre lenne még szükség?
2020. júl. 11. 00:35
 13/15 anonim ***** válasza:
60%
50 ezer forint alatt a rendőrség nem csinál semmit, úgyhogy beszoptad. Legközelebb majd lesz eszed és nem küldözgetsz vadidegenek ingyen cuccokat.
2020. júl. 11. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

szerintem az ilyeneket hiába "ijesztgeti" az ember...nyilván okkal rendel automatába, valószínűleg nem ez az első ilyen akciója és tudja, hogy nulla a lebukás esélye...pláne tényleg így, hogy meg is egyeztetek, hogy 0 Ft...onnantól hiába mondod, hogy dehát igazából 32ezerrel tartozik...


én is írok messengeren egy haveromnak, hogy mikor adod meg a 32ezer Ft-omat az xy cuccért, amit eladtam neki, mire ő írja, hogy hát márpedig ő nem tartozik nekem semmivel...aztán én hiába megyek a rendőrségre, hogy tartozik, de tagadja...

2020. júl. 12. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

Elmehetsz a rendőrségre feljelentést tenni, de nem lesz egyszerű bizonyítani, hogy kivel és pontosan miről állapodtál meg. A 32 ezer forint nem is az az összeg, amire rá szoktak mozdulni, ha csak nem sikerül összevonni a feljelentésedet ugyanezen ember más átveréseivel.


FMH kiadásához minimum pontos név és lakcím kell, és ha ellentmond, mehetsz perre. Emailek és Facebook üzenetek alapján lehet nyerni egy pert, de a költségeket előre kell finanszírozni, nem fogsz mindent visszakapni és nagyon sok időd megy majd rá.

2020. júl. 15. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!