Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Az alkalmazotti lét egyfajta...

Az alkalmazotti lét egyfajta "örök gyermekkor", "meghosszabbított iskoláskor"?

Figyelt kérdés

Teljesen mindegy, hogy betanított munkás, mérnök, vagy éppen középvezető a kérdés tárgya.

Az alkalmazott a bérén felül nem magának dolgozik és termel, felnőttként is azt teszi, amit mondanak neki, mások osztják be az idejét, valós felelősség sem igazán nyomja a vállát.

Ahogy gyerekként iskolába ment, úgy most munkába.

A "homeoffice" (hogy ezzel a divatos jövevényszóval éljek) a házifeladat.

A főnök a tanár/szülő:

"Legyen munka, legyen fizetés" - "majd anya gondoskodik a kajáról".


Ezzel szemben egy vállalkozó (teljesen mindegy, hogy az egy kétszemélyes apa- fia asztalos Bt., vagy egy 3000 alkalmazottas Kft. tulajdonosa) viszont valós felelősséget vállal, maga mérlegel az idejével kapcsolatban, nincs olyan hierarchiális viszony, mely által felnőttként úgy utasítják és oktatják ki, mint egy gyereket.


Persze az alkalmazotti státusz sem megvetendő, félre ne értse senki. Nem véletlenül nosztalgiázunkés idealizáljuk a gyerekkort: ha egy normális fizetés érkezik, megértem, ha valaki nem akar felelősséget, döntéseket hozni, stb.


Mivel az emberek többsége nem a maga ura, így nyilván nem lesz népszerű a kérdésem, de kíváncsi vagyok a véleményekre.



2020. aug. 15. 12:24
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

Egykori gimnáziumi osztálytársaimon észre is vettem, hogy gyakorlatilag nem változott az életük az egyetemet követően, munkába állva.

Ugyanúgy megvan a kis napirendjük, iskolán (akarom mondani: "munkahelyen kívüli") pluszteendőjük.

Mint anno a szülőtől, most a főnöktől függ, hogy mikor lehet nyaralni, stb.

2020. aug. 15. 12:31
 2/13 anonim ***** válasza:
0%

<ásít>


Napi vállalkozásbuzulós kamukérdés.


Aztán mikor karantén van, meg üzletbezárások, akkor itt átkozódik a fajtád, hogy "várjatok csak, majd a NER-lovagokra is jön tél!"


Ezen röhögtem áprilisban, mikor konkrétan itt egy hasonló kaliberű jóember ki volt akadva egy olyan kérdésen, hogy ki mennyit tud spórolni a karantén alatt. Mert hogy neki be kellett zárni a boltot, és már a tartalékaiból él. Aki meg nem, az nyilván NER-lovag. LOL.


Nem mindegy, tudod, hogy ki hol dolgozik alkalmazottként, meg az se mindegy, hogy mit.


Egy adócsaló kisvállalkozónál foglalkoztatott biorobotra igaz lehet, amit írsz.

Egy nagy cég kiemelt munkatársa meg simán kenterbe ver kereset terén jópár költségekkel szerencsétlenkedő kisvállalkozót és még meg se erőlteti magát. Nem beszélve arról, ha vezető beosztásba jut.


Persze ehhez tanulni meg végzettségeket szerezni se árt, hogy egyáltalán odaengedjenek a startvonalhoz. Nem 2 napos "szuperintenzív" hülyeségeket, hanem rendes, piacképes egyetemi végzettséget. Ami szintén nem a meghatározó többségre jellemző ezen az oldalon.

2020. aug. 15. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

1-es.

Ez nem helytálló, mérhetetlen logikai ellentmondás a gondolatmeneted.

Olyan üzletágban, ahol - például az említett vis maior vírushelyzet okán - nincs bevétele a vállalkozásnak, ott az alkalmazottnak sem lesz fizetése. A bükfürdői apartmanjainknak 3 hónapra leállt a bevétele (amiből alapesetben 1,azaz 1 db. "tud" félmilliót havonta (sokan kevesebbért dolgoznak egy hónapot), de értelemszerűen addig a takarítómnak sem tudtunk teljes bért fizetni.

Leállt a testvérem étterme is, nyilván ezzel bukott minden alkalmazott is.

De ugyanez igaz egy szállodaigazgatóra is.



Komolyan gondolod, hogy egy vezetői fizetés fedez egy rossz kisvállalkozói bevételt? Kapitány Istváné talán igen,de abból 1 van itthon, az átlag vezetői bér ettől nagyon messze van. A büki kisboltunkból (V. ABC) kijön éves szinten visszaosztva 1,5 millió/hó adózott haszon.

Amennyire tudom, ez magasan vezezői fizetés multiknál is, holott konkrétan ez a szaros kisbolt ekvivalens vele.

Idén szereltettem villanyt, az apjával+ 1emberrel dolgozó szombathelyi srác mondta, hogy 2 millió alatti hónapjuk nincs.

Nem nagyvállalkozók, mezei villanyszerelők, igaz, nyomják látástól vakulásig, amíg ennyire nekik áll a világ.

2020. aug. 15. 13:09
 4/13 A kérdező kommentje:

Nem akartam bántó lenni, de ismerem ezt az embertípust, aki felmenti magát és 6 számjegyű fizetésre megmagyarázza, hogy az milyen jó.

Közben egy ünnepnapon csak a kisbolt megcsinálja forgalomban a kétszeresét.

2020. aug. 15. 13:12
 5/13 A kérdező kommentje:

A "NER- lovagozást" főleg nem értem, pont, hogy ez a mutogatás az alkalmazott kisemberekre jellemző.

Engem nem zavar, ha valaki milliárdos osztalékot vesz ki. Ügyesen csinálja, én is így tennék a tűz közelében.

2020. aug. 15. 13:13
 6/13 anonim ***** válasza:

Csakhogy nekem akkor is van bevételem, mikor az üzletágamnak nincs - majd Állam Bácsi, meg ti kipótoljátok a saját adótokból a veszteségeket:P


Így működnek az állami cégek.


A multik ennél még sokkal jobban fizetnek, csak mondjuk ki is hajtják belőled a szrt is, és NEKIK számít, hogy mennyi bevétel van, szóval ha rosszul megy a szekér, seperc alatt leépítenek.


Én elégedett vagyok azzal a szinttel, amit alkalmazottként megkeresek a saját vállalatomnál, se a munkám, se a fizetésem nincs veszélyben. Az általad említett kisboltos bevételt is van esélyem elérni középvezetőként (ott még nem tartok), mellé a cég adna ilyenkor kocsit, cafeteriát, életbiztosítást meg egyebeket.


Az igaz, hogy villanyszerelő, ács és a többi hiányszakmában dolgozó megkereshet annyit vállalkozóként amit írsz.


De van ezer és ezer másik olyan aki csak vegetál, vagy (a vendéglátás, turizmus szektorban) most konkrétan a csőddel néz szembe.


Szerintem csinálja azt mindenki, amiben fantáziát lát.

Ez a "lépj ki a mókuskerékből" mantra amit itt állandóan nyomtok, kicsit unalmas. Én pl. nem vagyok villanyszerelő, konkrétan csak eladósodásra lenne esélyem vállalkozóként, míg így jobban megélek, mint jópár bepalizott szerencsétlen.

2020. aug. 15. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

NER-lovagozáshoz meg lásd:


https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__egyeb-ker..


Megtaláltam a megválaszolt kérdéseim között. Én nem kamuzok, vazze.

2020. aug. 15. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Én aztán nem mantrázom!

17-22 évesen tartottam itt, amikor folyamatosan ismételgettem az otthon tapasztal dogmákat és mindenkit meg akartam változtatni (sikertelenül).

Nekem nem érdekem, hogy bárki vállalkozzon (nem vagyok MLM-es, meg biztosítós, mondjuk, ott idézőjelbe is tenném a "vállalkozás" szót).

Mindössze tegnap jött fel a kérdésben kifejtett párhuzam a barátaim körében.


Ez egyébként akkor is megállná a helyét, ha fordítva működne a világ és az átlagos alkalmazott élne jobban valamiféle oximoron által. Nem bevételről írtam.

2020. aug. 15. 13:34
 9/13 anonim ***** válasza:
76%

Vállalkozóként meg az ügyfelek sggét kell kinyalni és hozzájuk alkalmazkodni.


Alkalmazottként simán lehetsz olyan magasan képzett szakember, aki után kapkodnak a cégek és a te kezedben van az irányítás.


Divatos lett a "légy vállalkozó" mentalitás és nem is mondom azt, hogy nem lehetnek előnyei, de páran kissé túltolják már az egészet.

2020. aug. 15. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
59%
9-esnek igaza van. Alkalmazottként a főnöknek kell megfelelni, vállalkozóként pedig a vevőknek, szolgáltatást igénybe vévőknek. Tehát sokkal több és különbözőbb embernek kell megfelelned, az igényeiket teljesítened. Egyébként neked milyen vállalkozásod van?
2020. aug. 15. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!