Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Az alkalmazotti lét egyfajta...

Az alkalmazotti lét egyfajta "örök gyermekkor", "meghosszabbított iskoláskor"?

Figyelt kérdés

Teljesen mindegy, hogy betanított munkás, mérnök, vagy éppen középvezető a kérdés tárgya.

Az alkalmazott a bérén felül nem magának dolgozik és termel, felnőttként is azt teszi, amit mondanak neki, mások osztják be az idejét, valós felelősség sem igazán nyomja a vállát.

Ahogy gyerekként iskolába ment, úgy most munkába.

A "homeoffice" (hogy ezzel a divatos jövevényszóval éljek) a házifeladat.

A főnök a tanár/szülő:

"Legyen munka, legyen fizetés" - "majd anya gondoskodik a kajáról".


Ezzel szemben egy vállalkozó (teljesen mindegy, hogy az egy kétszemélyes apa- fia asztalos Bt., vagy egy 3000 alkalmazottas Kft. tulajdonosa) viszont valós felelősséget vállal, maga mérlegel az idejével kapcsolatban, nincs olyan hierarchiális viszony, mely által felnőttként úgy utasítják és oktatják ki, mint egy gyereket.


Persze az alkalmazotti státusz sem megvetendő, félre ne értse senki. Nem véletlenül nosztalgiázunkés idealizáljuk a gyerekkort: ha egy normális fizetés érkezik, megértem, ha valaki nem akar felelősséget, döntéseket hozni, stb.


Mivel az emberek többsége nem a maga ura, így nyilván nem lesz népszerű a kérdésem, de kíváncsi vagyok a véleményekre.



2020. aug. 15. 12:24
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Írta, hogy vegyesboltja meg apartmanjai vannak.
2020. aug. 15. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
57%
Nézd, az én munkaidőm minden reggel hétkor azzal kezdődik, hogy pizsiben beülök a gépem elé és elolvasom az Indexet. Vagy mostanában már 444et. Ha épp olyanom van, 10 ig ezt folytatom. Aztán megcsinálom két óra alatt, amit kell, majd tartok egy órás ebédszünetet. Délután még egyórácskát demózom a munkát, aztán kettőkor leteszem a lantot. Mindezt nem kevés pénzért. Lenne a faxom vállalkozó, amíg alkalmazottnak lenni ilyen kényelmes. Egy szint felett mindegy, hogy 500 ezret vagy egymilliót keresel havonta. Ha mindegy, akkor meg minek stresszeljek, ha stresszelhet helyettem más?
2020. aug. 15. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Igen, egy szint felett lehet, hogy "mindegy", de azért az messze-messze-messze nem 500 000 és 1 millió között van.

Felénk előbbi összeget keresi a (13-14. havival) a legtöbb lakos, még a takarítók is, akik ingáznak Ausztriába.


Persze megértelek, nem minden a pénz, az elmondottak alapján nagyon kényelmes a munkahelyed, abszolút megköthető ez a kompromisszum.

2020. aug. 15. 20:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!