Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit tanulhatnék még, hogy...

Mit tanulhatnék még, hogy normális munkám és életem legyen?

Figyelt kérdés
22 éves vagyok, van egy anglisztika BA diplomám. Jelentkeztem anglisztika mesterképzésre, viszont nem kezdtem el. Nem voltam benne biztos, hogy folytatni szeretném és akkor igazából másra vágytam, szerettem volna tapasztalatot szerezni, világot látni, új emberekkel találkozni stb., stb. Elmentem külföldre önkéntesnek, ami egy nagyon jó élmény és tapasztalat volt, sokat fejlődött a nyelvtudásom is, sok új embert megismertem stb., viszont itthon értelemszerűen megint ugyanaz várt. Most dolgozom, de nagyjából egy lebutított irodai titkárnő szintű munkám van és nagyon nem szeretem. Egész nap nem csinálok igazából semmit, nagyon alap betanított munka jellegű feladataim vannak, unalmas, jelentéktelen, nincsen benne semmi fejlődési lehetőség, még az angolt sem tudom itt használni és a fizetésem is nagyon alacsony, de még ez zavar a legkevésbé. Egyértelműen nem szeretném ezt folytatni, viszont nem nagyon látok más lehetőséget. Szívesen váltanék és szívesen tanulnék is még, de mindig oda lyukadok ki, hogy engem a keresett vagy piacképes területek egyszerűen nem érdekelnek vagy nincs is hozzájuk érzékem vagy nem tudnám megfinanszírozni. Nem tudnám elképzelni magam sem egészségügyi, sem műszaki, sem informatikai, sem gazdasági területen, sosem érdeklődtem ezek iránt. A szakmák között sem találtam semmit, ami tetszene. Mindig max. a nyelvek, kultúrák, művészetek stb., szóval inkább a humán területek érdekeltek és ezekkel foglalkoztam szívesebben, viszont ilyen végzettséget is szereztem és ennyire futotta. Pedig amúgy a személyiségem egyáltalán nem ilyen, én vágynék arra, hogy felelősségteljes munkát végezzek, fontosnak érezzem magam, értsek valamihez stb., de ez nem jött össze. Lehet, hogy pl. Budapesten jobb lehetőségeim lennének akár ezzel a végzettséggel is, de ott már csak a lakhatási költség is a sokszorosa lenne a helyinek. Számomra egyáltalán nem fontosak a materiális dolgok, de nyilván valahol lakni kell, enni kell, ruházkodni kell stb., ami pénzbe kerül.
2020. aug. 18. 12:40
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
3%
Sereg, rendőrség.
2020. aug. 18. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem nekem való, de köszönöm :)
2020. aug. 18. 12:49
 3/30 anonim ***** válasza:
4%
Akkor mi való neked?
2020. aug. 18. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
6%
Menj a francia légióba:D Amúgy ha nem akarsz dolgozni kezdj tőzsdézni
2020. aug. 18. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
100%

Fordítás

Tolmácsolás

Idegenvezetés

IT SSC

Logisztika SSC

Pénzügyi SSC

2020. aug. 18. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:
Hát ez az, hogy lassan már én sem tudom :D Szeretnék dolgozni, szó sincs arról, hogy sok pénzt szeretnék keresni nulla munkával vagy ilyesmi. Egyáltalán nem. Csak annyit szeretnék, hogy legyen valami a jelenleginél azért komolyabb munkám, amiből tisztességesen meg is tudok élni. Tulajdonképpen most is bármilyen szellemi munkával elégedett tudnék lenni, ha közben használhatnám az angolt és nem az lenne a napi legnagyobb feladat, hogy rendeljek 5 zsugor ásványvizet vagy jegyezzek fel egy címet...
2020. aug. 18. 12:59
 7/30 anonim ***** válasza:
4%

6.-ra.


De a diplomád értéktelen a munkaerőpiacon ember. Még a sereg/rendőrség előnyt ad miatta, de máshol...

2020. aug. 18. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:
Fordításhoz és tolmácsoláshoz nincsen sem végzettségem, sem tudásom vagy tapasztalatom. Fordító és tolmács mesterképzésre sem vesznek fel, mert az angolon kívül nem beszélek még egy idegen nyelvet a megfelelő szinten. Az idegenvezetés pedig nekem is eszembe jutott már, viszont nem vagyok benne biztos, hogy azzal jobb lehetőségeim lennének vagy alkalmaznának-e egyáltalán. Igazából itt is max. arra lyukadok ki, hogy Budapest.
2020. aug. 18. 13:04
 9/30 A kérdező kommentje:

Attól még a sereg és a rendőrség nem való mindenkinek. Már többször is láttam ezen az oldalon, hogy ezeket ajánlgatják a válaszolók vagy egy válaszoló, nem tudom... de szerintem ez nem így működik. Semmi közöm nincsen az egészhez.

Egyébként szerintem alapvetően nem a diplomámmal van a baj, hanem azzal, hogy azon kívül nem tudok felmutatni semmit. Vannak olyan ismerőseim, akik szintén ezen a szakon végeztek egy budapesti egyetemen és ők már a képzés alatt is dolgoztak, illetve szakmai gyakorlaton is voltak. Én egy vidéki egyetemen tanultam, mert akkor még egyáltalán fel sem merült bennem az, hogy ez bármilyen szempontból is hátrány lehet. Viszont az volt, mert egyáltalán nem találtam gyakornoki lehetőségeket vagy úgy egyáltalán bármit. Részben emiatt is vágytam a BA után annyira külföldre, mert ott még a nyelv használatára sem volt túl sok lehetőségem az órákon kívül, nemhogy kapcsolódó munkám legyen és tapasztalatot szerezzek.

2020. aug. 18. 13:10
 10/30 anonim ***** válasza:
19%

Kifogás hegyek. Fizikai munkát nem akarsz végezni. Tanulni sem akarsz, csak ezért nem vesznek fel, azért nem vesznek fel...


Ideje lenne felébredni. Nyugodtan mehet a lepontozás.

2020. aug. 18. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!