Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit tanulhatnék még, hogy...

Mit tanulhatnék még, hogy normális munkám és életem legyen?

Figyelt kérdés
22 éves vagyok, van egy anglisztika BA diplomám. Jelentkeztem anglisztika mesterképzésre, viszont nem kezdtem el. Nem voltam benne biztos, hogy folytatni szeretném és akkor igazából másra vágytam, szerettem volna tapasztalatot szerezni, világot látni, új emberekkel találkozni stb., stb. Elmentem külföldre önkéntesnek, ami egy nagyon jó élmény és tapasztalat volt, sokat fejlődött a nyelvtudásom is, sok új embert megismertem stb., viszont itthon értelemszerűen megint ugyanaz várt. Most dolgozom, de nagyjából egy lebutított irodai titkárnő szintű munkám van és nagyon nem szeretem. Egész nap nem csinálok igazából semmit, nagyon alap betanított munka jellegű feladataim vannak, unalmas, jelentéktelen, nincsen benne semmi fejlődési lehetőség, még az angolt sem tudom itt használni és a fizetésem is nagyon alacsony, de még ez zavar a legkevésbé. Egyértelműen nem szeretném ezt folytatni, viszont nem nagyon látok más lehetőséget. Szívesen váltanék és szívesen tanulnék is még, de mindig oda lyukadok ki, hogy engem a keresett vagy piacképes területek egyszerűen nem érdekelnek vagy nincs is hozzájuk érzékem vagy nem tudnám megfinanszírozni. Nem tudnám elképzelni magam sem egészségügyi, sem műszaki, sem informatikai, sem gazdasági területen, sosem érdeklődtem ezek iránt. A szakmák között sem találtam semmit, ami tetszene. Mindig max. a nyelvek, kultúrák, művészetek stb., szóval inkább a humán területek érdekeltek és ezekkel foglalkoztam szívesebben, viszont ilyen végzettséget is szereztem és ennyire futotta. Pedig amúgy a személyiségem egyáltalán nem ilyen, én vágynék arra, hogy felelősségteljes munkát végezzek, fontosnak érezzem magam, értsek valamihez stb., de ez nem jött össze. Lehet, hogy pl. Budapesten jobb lehetőségeim lennének akár ezzel a végzettséggel is, de ott már csak a lakhatási költség is a sokszorosa lenne a helyinek. Számomra egyáltalán nem fontosak a materiális dolgok, de nyilván valahol lakni kell, enni kell, ruházkodni kell stb., ami pénzbe kerül.
2020. aug. 18. 12:40
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
0%
15-ös vagyok. Én is le lettem pontozva, ki tudja, miért 😁🤭😅
2020. aug. 18. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
0%
Nagyon szép volt amit írtál, de lássuk be, hogy kicsit se hasznos.
2020. aug. 18. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 A kérdező kommentje:
Nekem nem tutik, mert engem ezek a dolgok cseppet sem vonzanak, nagyon távol állnak tőlem, nem érdekelnek és nem tudnám elképzelni, hogy ilyesmit tanuljak és később ebben helyezkedjek el.
2020. aug. 18. 22:53
 24/30 A kérdező kommentje:
A 15-ös választ felpontoztam, én hasznosnak találtam.
2020. aug. 18. 22:53
 25/30 anonim ***** válasza:
Nézd 22-es, a kérdező kérdésére NEM LEHET KONKRÉT választ adni. Idegenek még tanácsból sem tudnak adni tippet, hogy mégis milyen szakmát tanuljon. Láthatod, többen megpróbálták, ami közül EGYIK SEM tetszik a kérdezőnek. Így más megközelítésből lehet tanácsot adni a kérdezőnek, aki nem véletlenül tette fel kérdését. Csak remélni merem, hogy te is kizárólag ezért válaszoltál, nem pedig más okból...
2020. aug. 19. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
Akkor feküdj rá a művészeti vonalra, amiben jó vagy. Érdekes módon ezt senki sem említette. Ha tehetséges vagy pl. zenében, vagy grafikai dolgokban és profivá képzed magad, akkor abból jól meg lehet élni. Csak rá kell szánni arra is pár évet.
2020. aug. 20. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
Zenéből nagyon nehéz megélni, még a profiknak is... inkább tanulj egy szakmát, mellette attól még foglalkozhatsz művészetekkel is. Nem csak sereg meg informatika létezik, hanem van pl olyan szakma is, hogy optikus
2020. dec. 19. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 A kérdező kommentje:
Az optikus nem szakma, de ne zavarjon.
2020. dec. 19. 18:15
 29/30 anonim ***** válasza:
Kíváncsivá tettél, akkor mégis micsoda? [link]
2020. dec. 19. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 A kérdező kommentje:
Oh igen, bocs. Ez OKJ. Az optometristára gondoltam, az felsőfokú képzés.
2020. dec. 19. 21:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!