Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit tanulhatnék még, hogy...

Mit tanulhatnék még, hogy normális munkám és életem legyen?

Figyelt kérdés
22 éves vagyok, van egy anglisztika BA diplomám. Jelentkeztem anglisztika mesterképzésre, viszont nem kezdtem el. Nem voltam benne biztos, hogy folytatni szeretném és akkor igazából másra vágytam, szerettem volna tapasztalatot szerezni, világot látni, új emberekkel találkozni stb., stb. Elmentem külföldre önkéntesnek, ami egy nagyon jó élmény és tapasztalat volt, sokat fejlődött a nyelvtudásom is, sok új embert megismertem stb., viszont itthon értelemszerűen megint ugyanaz várt. Most dolgozom, de nagyjából egy lebutított irodai titkárnő szintű munkám van és nagyon nem szeretem. Egész nap nem csinálok igazából semmit, nagyon alap betanított munka jellegű feladataim vannak, unalmas, jelentéktelen, nincsen benne semmi fejlődési lehetőség, még az angolt sem tudom itt használni és a fizetésem is nagyon alacsony, de még ez zavar a legkevésbé. Egyértelműen nem szeretném ezt folytatni, viszont nem nagyon látok más lehetőséget. Szívesen váltanék és szívesen tanulnék is még, de mindig oda lyukadok ki, hogy engem a keresett vagy piacképes területek egyszerűen nem érdekelnek vagy nincs is hozzájuk érzékem vagy nem tudnám megfinanszírozni. Nem tudnám elképzelni magam sem egészségügyi, sem műszaki, sem informatikai, sem gazdasági területen, sosem érdeklődtem ezek iránt. A szakmák között sem találtam semmit, ami tetszene. Mindig max. a nyelvek, kultúrák, művészetek stb., szóval inkább a humán területek érdekeltek és ezekkel foglalkoztam szívesebben, viszont ilyen végzettséget is szereztem és ennyire futotta. Pedig amúgy a személyiségem egyáltalán nem ilyen, én vágynék arra, hogy felelősségteljes munkát végezzek, fontosnak érezzem magam, értsek valamihez stb., de ez nem jött össze. Lehet, hogy pl. Budapesten jobb lehetőségeim lennének akár ezzel a végzettséggel is, de ott már csak a lakhatási költség is a sokszorosa lenne a helyinek. Számomra egyáltalán nem fontosak a materiális dolgok, de nyilván valahol lakni kell, enni kell, ruházkodni kell stb., ami pénzbe kerül.
2020. aug. 18. 12:40
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
0%

Adok pár tippet, ha megemberelnéd magad.


Villamos/Gépész/Mechatro mérnöki. Programtervező informatikus.

Ápoló

2020. aug. 18. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen ezt a két hasznos választ is! :D

Nem szeretnék fizikai munkát végezni, ezzel nem tudom mi a baj vagy, hogy egyáltalán hogyan jön ide. A fizikai munkák szerintem semmivel nem lennének jobbak, mint a jelenlegi munkahelyem, így még csak emiatt sem vonz. Valamint alapból nem is lenne célom, hogy fizikai munkát végezzek. Az pedig nem tudom, hogy miért kifogás, ha egy képzésre nem vesznek fel, mert nem felelek meg a felvételi követelményeknek.


Ezek a képzések egyáltalán nem érdekelnek. Reál gimibe jártam és az a négy év pont elég volt arra, hogy rájöjjek, hogy közöm nincsen ezekhez. Gyűlöltem a matekot, a fizikát és az informatikát is. Egyáltalán nem érdekelnek, nulla affinitásom van ezekhez a területekhez, így semmiképpen sem szeretnék ilyesmit tanulni. A természettudományok sem vonzanak jobban, az egészségügyben sem szeretnék dolgozni.

2020. aug. 18. 13:52
 13/30 anonim ***** válasza:
0%
Akkor irány a takarítás.
2020. aug. 18. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:
Ja, tényleg, az nem is fizikai munka...
2020. aug. 18. 13:58
 15/30 anonim ***** válasza:
10%

22 évesen még nagyon fiatal vagy, 22 évesen én sem tudtam, mi az, ami igazán érdekel. Közgazdasági érettségim van, jelessel végeztem, de ez az utolsó terület, ami érdekel mára. Aztán egy év kihagyással továbbtanultam (anyagi okok miatt) egy közeli főiskolán olyan szakot, ami a legjobban érdekelt. Informatikus jellegű szak. Itt is jelessel végeztem, sokat tanultam egyébként.

Közben már dolgoztam is, egy igazán alja munkát, hiába adminisztrátori, de annak éreztem 3 évig.

Majd jött a gyerek, sok év szünet, ma már 5 éve dolgozok egy helyen, szintén adminisztratív fa*ság. Ma jutottam el arra a pontra, hogy kimondtam, mennyire utálom. Elkezdtem egy mellékállást (mezőgazdaság, otthon termelek ezt-azt, kiváltottam az őstermelőit) tanulok is rengeteget, igaz nem iskolában, de szerintem ott sem tudnának többet mutatni. Sikeres is évről évre, de valahogy nem az igazi, nincs bátorságom felhagyni az állásomat a bizonytalan kertért. Viszont jobban érdekel, mint az aktatologatás :D

2 éve kezdett megfogalmazódni bennem, igazán mit akarok, 33 évesen. Valójában azt, amit 14 évesen is, csak elnyomtam magamban, és volt ebben fellángolás 18 évesen is, de akkor meg már késő volt, látszott a felvételijeimen, hogy elmaradt a tehetséggondozás. Szuperül tudtam/tudok rajzolni. 2 éve részt vettem egy jobb agyféltekés rajztanfolyamon, ahol egész egyszerűen előjött a tehetségem. És fantasztikusan éreztem magam, repültek a percek, és rájöttem, mi hiányzik a jelenleg végzett munkámból. Az, hogy nincs kézzel fogható eredménye.


Mindezt csupán gondolatébresztőnek írtam le, mert a kérdésedre a választ nem tudják megmondani idegenek, neked kell tudnod.

2020. aug. 18. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
Hiába az utolsó válasz, arra is talál kifogást a kérdező. :D
2020. aug. 18. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
Miért kellett lepontozni a válaszomat?
2020. aug. 18. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
28%
Azért, mert aki megmeri mondani a kérdezőnek a tutit, az le van szavazva.
2020. aug. 18. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 A kérdező kommentje:
Azt, a tutit... A sereg, a rendőrség, a takarító, villamos / Gépész / Mechatro mérnöki, a programtervező informatikus vagy az ápoló volt a tuti? Vagy az, aki odaböfögte, hogy biztos nem akarok dolgozni és mindenre van kifogásom. Aki normális választ írt, az érdekes módon nincsen lepontozva és annak köszönöm is. Viszont az előbb említett válaszokkal nem tudok mit kezdeni.
2020. aug. 18. 17:17
 20/30 anonim ***** válasza:
0%

" sereg, a rendőrség, a takarító, villamos / Gépész / Mechatro mérnöki, a programtervező informatikus vagy az ápoló"


Szerinted ezek nem "tutik"?


Maradj otthon, ha ilyen a gondolkodásod.

2020. aug. 18. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!