Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért ilyenek itt az emberek?

Miért ilyenek itt az emberek?

Figyelt kérdés

Egyszerűen azt vettem észre, hogy vagy itt, vagy bármilyen más magyar fórumon ha szóba hozok valami pénzzel kapcsolatos dolgot, folyton csak rám támadnak, hogy honnan lenne nekem annyi pénzem, stb.


Például elmondom hogy gondolkodok egy KÖZÉPÁRAS (kb 10 millio forintos) autó vásárlásán, és nekem támadnak hogy vagy hazudok, vagy ha nem hazudok akkor pedig gazdagok a szüleim, és aljas elkényeztetett p*cs vagyok.


Vagy volt egyszer hogy szóbahoztam, hogy elhívtam egy csajt wellness hétvégére, és volt aki ezzel is rám támadt, hogy nekem honnan lenne annyi pénzem 19 évesen hogy elhívjak egy csajt wellnessezni egy teljes hétvégére. Komolyan nem is értettem, azért nem hinném hogy egy egyszeri wellnessezés olyan nagy luxusnak számít.


Egyébként nem is gazdagok a szüleim, szegényebb családból származom, semmit nem adtak a seggem alá, viszont már sokkal fiatalabb korom óta tanultam szinte állandó jelleggel arról ami engem érdekelt, és sikerült egy olyan szintű szakmai tudást elérnem, amivel már tudok cégeknek értéket teremteni a piacon. Ezért szabadúszóként dolgozok, és leginkább angol és amerikai ügyfeleknek.


És szerintem egyáltalán nem nagy szám amit most keresek, itthoni bérekhez képest lehet hogy sok, viszont inkább csak annyit mondok róla hogy egy átlagos amerikai bérnek felel meg.


Egyáltalán nem tartom nagyra amit jelenleg elértem, csak szimplán szabadúszóként dolgozok, soha nem szoktam villogni semmivel sem, nincsenek drága ruháim, és csak 5 ugyanolyan egyszínű fekete pólót hordok mindenhova.


Viszont ott tartok hogy magyarok előtt sokszor már nem merek pénzről vagy pénzügyi célokról beszélni, mert sokszor olyanért is rám támadnak, hogy villogok és hazudok, ami nekem amúgy teljesen természetesnek tűnik.


Senkinek nem akarok bizonygatni sem, csak hétköznapi tényként mondom hogy itt vagy ott voltam, vagy hogy szerintem ebbe meg abba érdemes fektetni, vagy hogy ilyen meg olyan autót éri meg venni, és egyből egy utolsó hazug senki vagyok, akinek nyalják a seggét a szülei.


Miért van ez, miért ilyenek általában az emberek itt magyarországon?



2020. aug. 31. 11:41
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes, nekem még sosem "támadt" senki azért, mert anyagiakról beszéltem.


Úgyhogy merem feltételezni, hogy a stílussal lehet a gond ahogy előadod vagy a célközönséggel, akinek.


Amúg nem meglepő, hogy amikor egy 19 éves gyerek arról mesél, hogy wellnessezni vigye hétvégén a barinőjét vagy milyen 10 milliós autót vegyen az pukkasztja az átlagembert, mivel nem, hogy 19 évesen de nagyon sokan nyugdíj előtt sem tehetik ezeket meg.

2020. aug. 31. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
64%
Kamugépek magukból indulnak ki, de ha nem is, akkor is minimum azt gondolják, konkurencia vagy, feltettél egy kérdést, amit miattad ők már nem kamuzhatnak be. /s
2020. aug. 31. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Általában szoktam figyelni a stílusra, és egyáltalán nem felvágásból hoztam fel a dolgokat, csak volt hogy pl erdeklodtem es probaltam volna befektetesi tanacsot kerni, es akkor tamadtak meg hogy nekem honnan lenne ennyi penzem stb.


Szomorúnak tartom hogy itthon nem teheti meg ezeket egy átlagember még nyugdíj előtt sem, nem tartom őket hibásnak ebben, tisztelem azokat akik becsületesen dolgoznak.


Viszont amint írtam, nekem sem raktak semmit sem a seggem alá, és nekem is 24 órából áll egy nap, amit én csinálok, bármelyik más ember is simán elérheti ha akarja mert nem nagy dolog.

2020. aug. 31. 14:09
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Mondok egy példát, amit például most követtél el és eldurranhat a magyar ember agya rajta: itthoni viszonylatban egy 10 millás kocsi nem középárasnak felel meg. Ha így hívod, akkor gyakorlatilag lecs*cskáztad Magyarország középosztálybeli lakosságának hatalmas részét.


A "szegényebb családból származom" pedig totál relatív és mindenki magához képest lövi be. Amennyiben wellness hétvége nem áll tőled távol, nagy valószínűséggel gazdag(abb) körülmények közt nevelkedtél, mint az ország fele.

2020. aug. 31. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is úgy gondolom, hogy mivel nem látod a "mértéket", ezért vélhetően a szegény család, amiből származol, nem annyira szegény. Szerintem (sajnos) ma egy átlag magyar családnak igenis nagy dolog egy wellness hétvége, ahogy egy 10 milliós autó is.

Nyilván ez nem ok arra, hogy meghazudtoljanak, de a stílus nagyon sokat számít. Vélhetően nem jó a célközönség, akitől befektetési tanácsot kérsz, vagy akivel megbeszéled milyen autót kellene venni. Ha olyannal próbálod megbeszélni milyen "középkategóriás" autót vegyél, akinek ez a szó egy 5 éves Swiftet jelent, akkor vélhetően nem leszel népszerű, amikor elmondod, hogy te 10 millában gondolkozol és újban. Ha olyantól kérsz befektetési tanácsot, aki az utolsó forintjait is kiflibe fekteti hó végén, akkor nyilván ismét zárt kapukra találsz.

Hasonló emberekkel, hasonló körökben, hasonló életszínvonalon és értelmi színvonalon élőkkel kell ismerkedni és ilyen témákat megtárgyalni, így sosem fog "neked támadni" senki. Ha megválogatod a mondanivalódat, akkor mondjuk amúgysem.

A többi már csak emberi felfogás és irigység kérdése.

2020. aug. 31. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nagyon szepen koszonom a valaszokat.


Annyit meg hozzatennek a felreertesek tisztazasa erdekeben, hogy a csaladomban amig nem dolgoztam, es nem kerestem semmit mert meg nem tudtam, egy 10 millios auto szo szerint elerhetetlennek tunt, emellett nem allt hozzank kozel egyaltalan a wellness hétvége.


Valóban relatív a szegény szó, szerencsére nem volt semmi alapveto dolog amit nelkuloznom kellett, kaja mindig volt otthon, viszont anyam csak egyedul nevelt, emellett apam egy forinttal sem tamogatott minket, ezert sokszor azert nehez volt kihuzni honap vegeig, raadasul harman voltunk testverek, es anyam csak minimalbert keresett.


De tenyleg annyira nem tartom szegenynek, inkabb ez olyan enyhen atlag alatti szinvonal.


Lehet a szegeny csalad nem a legjobb szo erre, viszont ugy ertettem a dolgot hogy nem orokoltem semmit sem a szuleimtol, illetve semmi toke vagy hasonlo nem volt alam tolva.

2020. aug. 31. 16:00
 7/7 anonim ***** válasza:
Hát, azért nem súrolja az a családi háttér szerintem a szegénység felső határzónáját... Lehet, hogy csak relative könnyen megugrottad ezt a szintet, és jóhiszeműen, meg kicsit magadból kiindulva, úgy saccolod, hogy erre azért elég sokan képesek. Nem állítom, hogy ne lenne tömegekben benne a lehetőség, de azt azért el kell fogadni, hogy csomóan nem azt keresik, hogyan lehet, hanem inkább arra vannak kihegyezve, hogyan/miért nem megy. És néha egészen brilliáns és meggyőző megfejtések jönnek belőlük. Nem okolhatók érte, sokgenerációs tömegkór ez a mi kultúránkban. Vannak persze szép számmal olyanok is, akik eldöntik, hogy elég, ami van, nem akarnak bajlódni kiútkereséssel, tanulással, teljesen jó hitelre venni a tévét és felrántani egy másik hitelt, amikor hirtelen elhányja magát a mosógép. Érted, lehetsz kicsit realistább, annyira tényleg nem rózsás a helyzet. És még hozzá se vettük, milyen tömegeket ér utol a mostani gazdasági szakadás. Zéró tartalékkal, köcsög főnökkel, vagy épp elvesztett állással azért nem az van, hogy meg se érzik.
2020. aug. 31. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!