Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Félik vicc, félig komoly, de...

Félik vicc, félig komoly, de Magyarországon tényleg csak a három műszakban dolgozó, 12 órázó, slampos ember a tisztességes dolgozó?

Figyelt kérdés
2020. nov. 1. 12:36
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
43%
Hát semmi esetre se az irodában ücsörgő 10 percet dolgozó, 10 percet facebookozó ügyintéző.
2020. nov. 1. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
100%
Na, pont azt akartam írni amit az előző válasz képvisel. Nagyon sokan úgy gondolják, hogy az irodai "beülős" munka az csak játék és szórakozás. Én elhiszem, hogy megterhelő a gyárban 3 műszakban, de próbáljunk meg leülni és elolvasni egy 500 oldalas szakkönyvet ami egy jobb "irodai" munkához szükséges!
2020. nov. 1. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
100%
Anyám így gondolja. Szerinte én csak beszélgetek az irodában, bezzeg amit ő csinál a szalag mellett, az az igazi munka. Az ugye mindegy, hogy kb 400 féle pénzügyi szoftver működésének fenntartása érdekében "beszélgetek" németül, szerinte akkor se munka. Sokan gondolják még így.
2020. nov. 1. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
56%

#3

A kutatások nem ezt mutatják, hanem azt, hogy ténylegesen csak 4-5 órát dolgozol a 8 óra alatt.

2020. nov. 1. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 A kérdező kommentje:
Sajnos egyet kell értenem az utolsó. Nem az, hogy az irodai munka könnyű, viszont nincs ott egy szigorú műszakvezető, aki leszedi a fejedet, ha 20 percnél többet mertél kivenni a szünetedből vagy nem csak lehajtod a pohár vizedet, hanem le is mersz ülni közben. Gyárban, áruházban pedig sajnos ez megy. Viszont dolgoztam olyan szállodában is, ahol fizikai melósként óránként le lehetett menni cigizni/kávézni 10-20 percre, és az ebédszünetet is meg lehetett hosszabítani, 10 perccel.
2020. nov. 1. 14:08
 6/42 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell ehhez semmilyen kutatás. Megmondom szívesen, hogy nettó 4 óránál többet valóban nem dolgozom. Egy gyárban csak az időket adod a munkahelyen. Bárki más is ott lehetne helyetted. És mivel ott az idő számít, nyilván nagyon figyelnek rá, hogy megkapják azt az időt, amiért téged fizetnek. Engem viszont nem csak azért fizetnek, hogy ott legyek, hanem van x feladatom, amiket el kell végeznem, arról vezetnek KPIokat, amiket teljesítenem kell. De ha erre képes vagyok úgy is, hogy napi 3 órát kávézok, akkor nekik mindegy. Majd igazítanák a KPIokon, és akkor kevesebb időm lesz kávézni.


Ha ez kevésbé munka, akkor be lehet ülni a helyemre öt percre, és ki lehet próbálni.

2020. nov. 1. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 A kérdező kommentje:
Utolsó, nekem sosem volt agyam az informatikához, csak jó lenne, ha a fizikai munkást sem ostorral csapkodnák, ha meg "merészelt" állni.
2020. nov. 1. 14:49
 8/42 anonim ***** válasza:
Tehát anyád teljesen jól gondolja, te meg fel vagy háborodva ezen.
2020. nov. 1. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
A faxom az gondolja jól. Ha nem lenne munka, amit csinálok, akkor akárki be tudna állni a helyemre. Az, hogy én aktívan hány órát pörgős, annak semmi köze a munkám értékéhez. De ezt egy szalagmunkásnak hiába magyarázom.
2020. nov. 1. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:

Bocsánat, de aki a szalag mellett áll, az kb a droid kategória, akinek nagyon alacsony a hozzáadott értéke, ezért van az, hogy időben mérik a munkaerejét és nem a feladatokban. Két alkatrészt összeszerelni nem egy nagy truváj, viszont az fontos, hogy 1 óra alatt meglegyen mondjuk 100 db belőle. Ezért ostorozzák annyit az operátorokat. Ez szomorú, és bánhatnának jobban az emberekkel, mert az emberi értékükből nem von le semmit, hogy milyen munkát végeznek, viszont arra is fel kell készülni, hogy belátható időn belül le lesznek cserélve robotokra, akiket nem kell ostorozni, és úgy fog legyártani 200 ft-ot 1 óra alatt.


Magára a kérdésre válaszolva, aki bármilyen értéket előállít és hasznos a tevékenysége, az tisztességesnek számít, függetlenül attól, hogy fizikai vagy szellemi munkáról beszélünk.

2020. nov. 1. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!