Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Félik vicc, félig komoly, de...

Félik vicc, félig komoly, de Magyarországon tényleg csak a három műszakban dolgozó, 12 órázó, slampos ember a tisztességes dolgozó?

Figyelt kérdés
2020. nov. 1. 12:36
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
Mégis a soron vagy. Akkor miért nem a szakmádban dolgozol? Minden szakmában lehet számítást találni ezért nem tudok elfogadni olyan választ, hogy nem lehet vele elhelyezkedni. Ha egyáltalán nincs a szakmában munka, akkor meg hülyeség volt megcsinálni, és újra kell tervezni, ha már állításod szerint kvalifikáltabb vagy, mint egy mérnök. Piackepesnek is kéne lenni.
2020. nov. 1. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:

1) Nem vagyok a soron

2) A szakmában dolgozok

Egyéb prekoncepció?

2020. nov. 1. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
Így meg főleg kellemetlen, hogy nem látod ezeket az összefüggéseket, vagy annyira távol vagy a termelő szektortól, hogy neked vannak prekoncepcióid.
2020. nov. 1. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
Távol vagyok, ez tény, de szerintem nem kell hozzá szakértelem annak belátásához, hogy fölösleges kétszer megtervezni ugyanazt a tévét.
2020. nov. 1. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
Akkor neked gobdolom teljesen mindegy, hogy Samsung TVd van vagy Xaxeroty.
2020. nov. 1. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
Nem tudom mi az a Xaxeroty, de igen, nagyjából mindegy, eddig nem vettem észre jelentős márkabeli különbségeket azonos képességű tévéknél.
2020. nov. 1. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:

Az emberek egy része ezt állítja.


Különben a legfőbb különbség az irodai dolgozó és a gyári munkás között a következő (legalábbis nálunk, 100 fős ipari cég)


a gyári munkásnak megmutatják mit kell csinálni, és azt kell ismételgetnie, pontosan be van osztva a napja, sosem kell kreatívnak lennie, problémát megoldania (néha esküszöm, vágyom rá, hogy ne nekem kelljen kitalálni, hogy adott problémát hogyan is oldjak meg)


az adminisztrátorok feladata nálunk folyamatos problémamegoldás a fő profiljuk mellett, és nekünk is van ám főnökünk, nem is akármilyen, a gyári munkás mind örül, hogy nem kell "fent, irodán" elviselnie a nagyfőnököt. És senki nem mutatja meg, hogyan kell csinálni, pl. ma reggeli feladatom: "csinálj kimutatást délre az elmúlt év gyártási mennyiségeiről terméktípusokra lebontva (440 féle termék van)"

Másfél óra után most tartok szünetet, mert már összefolytak a számok a szemem előtt, egy végtelennek tűnő excel táblázatban.


A látszólag gondtalan kávézások valójában munkamegbeszélések sok esetben, és még a munka törvénykönyve is előírja a számítógép előtt dolgozóknak óránként 5 perc szünet (a levegőn, ha lehetséges)


Egyébként ha én HR-es lennék, és látnám, hogy mekkora feszültség van az irodisták és a gyáristák között, csinálnék cserét. Akit a legjobban bírál, beültetném mellé akár csak 2 órára.


Mert úgy vélem, sok esetben azért bírálunk másokat, mert nem ismerjük, mit csinál a másik.

2020. nov. 2. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:

Attól, hogy nem tudod használni az excelt, még nem nehéz a feladatod. És igen, elhiszem, hogy tudnál 2 óráig munkát imitálni, ha beültetnének melléd valakit.


Nektek egzisztenciális érdeketek a társadalommal elhitetni, hogy nehéz munkát végeztek, akkor is, ha nem.

2020. nov. 2. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
#38: te is jelentkezhetsz irodai munkára, ha rendelkezel az adott szaktudással (véleményed szerint a semmivel), akkor felvesznek és csinálhatod a semmit :)
2020. nov. 2. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
Olvastam több ilyen álláspályázatot, mikor munkát kerestem és elég egyértelműen le volt írva, hogy semmivel nem kell rendelkezni.
2020. nov. 2. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!