Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Félik vicc, félig komoly, de...

Félik vicc, félig komoly, de Magyarországon tényleg csak a három műszakban dolgozó, 12 órázó, slampos ember a tisztességes dolgozó?

Figyelt kérdés
2020. nov. 1. 12:36
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:

"akinek nagyon alacsony a hozzáadott értéke"


Aha, tehát szerinted a legyártott termékek csak úgy mellékes részei a társadalom működésének.

2020. nov. 1. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
Nem, és sajnálom, ha nem látod emögött az összefüggést. Nem a munka hasznosságáról van szó, hanem a pótolhatóságáról. Bármennyire szomorú, egy betanított szalagmunkás bármikor könnyen pótolható, és pótolják is, ha az szükséges. A géphez tartozó egység, amelyet, mint egy csavart, úgy lehet pótolni. Ettől függetlenül értelemszerűen nem csavarként kell bánni az emberekkel.
2020. nov. 1. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
A kettő nem ugyanazt jelenti. Alacsony a hozzáadott értéked, mert ha beülök a helyedre. 5 perc alatt betanulom, amit csinálsz és tudom hozni ugyanazt a szintet.
2020. nov. 1. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
0%
Legalább magyarul tudnál, ha már ennyire nagyra vagy magaddal.
2020. nov. 1. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
100%
Látom megbántódtál rajta, de a 13-as jól példázta a helyzetet. Ha lemegyek a sorra, kb 10 perc alatt megtanulom a munkafolyamatot, ami 2 alkatrész összeszereléséhez kell. Ha az operátor felmegy a helyemre, esélytelen, hogy azonnal átvegye az én munkámat, mert összetettebb.
2020. nov. 1. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
53%
Ettől még a hozzáadott értéknek nem ez a jelentése, hanem az, hogy az illető munkája nélkül mennyivel kevesebb érték termelődne.
2020. nov. 1. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim válasza:
75%
Személyes tapasztalatom hogy nálunk az irodisták ténylegesen a munkaidejük egy részét töltik tényleges munkavégzéssel, kezdve azzal hogy pontban 8-nál hamarabb nem hajlandóak bejönni azután még elmennek kávézni, válatanak még párszót egymással és ott is vagyunk hogy ténylegessen van 8.30 is általában mire elkezdik a munka napjukat, akár hányszór az irodák közelében járok azt látom hogy az egyikük a fülesében bömbölteti a zenét youtob-ról, a másik eszik, a harmadik az ablak keretet támasztja, ha kérdezel tőlük valamit a területükhöz kapvsolódó kérdésekre se képesek válaszolni, konkrétan az egyik delikvens felelős az általam előkészített alkatrészért, azaz hogy ne legyen minőségi hiba, meg legyen a darabszám stb, és a kollega aki évek óta ott van oda jött és megkérdezte hogy az adott termék(küszöbb/szoknya) hogy áll az autón, szerinten ezzel mindent elmondtam arról hogy milyen minőségi munka zajlik nálunk :(
2020. nov. 1. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
Röviden: lóphaszt.
2020. nov. 1. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
18 vagyok. Akkor már a 16ra még reflektálva hozzáteszem, hogy a te személyes hozzáadott értéked annyi, amennyit hozzátettél a szalagon az adott alkatrészhez. De még az sem lenne sehol, ha valaki nem tervezte volna meg neked, nem készítette volna el a dokumentációt, nem olvasta volna el azt és tanította volna meg neked, hogy a sárga kupakot melyik csatlakozóba kell bedugni. Nehogy már azt hidd, hogy a szalag mellett dolgozó operátorok hozzáadott értéke hatalmas, mert nélkülük nem lenne TV, mert megfulladok a röhögéstől.
2020. nov. 1. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:

#19

Már hogy ne lenne nélkülük tv? Ha kirúgták volna 10 éve az összes tervezőt meg mérnököt, akkor is ugyanúgy lennének tv-k, legfeljebb nem történne fejlődés. De, köszönöm, én remekül meg vagyok a 10 éves tv-mmel, és ha újat veszek, akkor is tökéletesen megelégszek egy ugyanolyannal. Ellenben, ha kirúgták volna az összeszerelőket, akkor ma nemhogy tv-k nem lennének, de még csak fizetést se kapnának a megmaradó mérnökök és tervezők.

2020. nov. 1. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!