Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért használnak ennyi készpén...

Miért használnak ennyi készpénzt az emberek a mindennapok során?

Figyelt kérdés
Azt megértem, ha megtakarítás gyanánt tartanak egy nagyobb összeget kp-ban, de az hogy miért számolgatják az aprót a moziban, miért fizetnek készpénzzel a futárnak, na azt nem értem. Az emberek túlnyomó többsége utalva kapja a fizetését.

2020. nov. 13. 07:05
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:

Én csak készpénzt használok. Számomra jobban nyomonkövethető, így kevesebbet költök. Nézd meg a POS terminálokat forgalmazó cégek oldalát, mindenhol azzal a szöveggel próbálják eladni a terminált 'átlagosan 25%-al többet költenek az emberek ha kártyával fizetnek'. Ezért nyomják annyira a kártyás dolgot, költekezd túl magad, minden kiadásod-bevételed szemmel tudja tartani a NAV. Ebből köszönöm én nem kérek. Mellesleg kereskedelemben dolgozom, minden héten van olyan vásárló akinek nincs fedezet a számláján úgy elszórta a pénzét, sokan nem kérnek sms-t mert pénzbe kerül, netbankot nem tudják használni csak költekeznek.


A legkomolyabb az volt, mikor fizetett egy nő oda érintette a kártyáját automatikusan, utána kérdezte most mennyit is fizettem??

2021. márc. 14. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:
Nálam egyszer sem fordult elő, hogy fedezet nélkül próbált volna vásárolni valaki. Ellenben a nincs nálam elég kp, mégiscsak legyen inkább kártya minden héten többször előfordult. Ez a navos dolog sem áll meg. Amennyiben a nagyobb összegű megtakarítás nem a napi szintű költekezésre használatos számlán van, akkor nem releváns, hogy látja a nav a kifli meg a videojáték vásárlást.
2021. márc. 14. 16:21
 23/28 anonim ***** válasza:
Nem a fedezettel van a gond,hanem avval,hogy ami elromolhat,az el is romlik.Vagyis,ha csak kártya lenne nálam,akkor egy esetleges technikai gond miatt,ott kellene hagynom az árut,holott van rá fedezetem. A navos,megállhat,mert 120 ezer nettóból,ha kifizeti a rezsit,akkor miből él? Amikor meg kiflire és videojátékra költi,akkor meg miből fizeti a rezsit? Bizony,a másik 120 ezerből,csak az a nav felé nincs. Általánosságban pedig,ha 150 ezret lehet költségmentesen kivenni,akkor annyit vesznek ki. Amennyiben 50 ezer lenne,akkor annyit vennének ki. Továbbá,kisipari munkák,számla nélkül. Csőmalac,tapétázás,szervíz stb. Illetve,a nyugdíjat,még mindig sok nyugdíjasnak, pénzben hozza a postás. Meg a közterületi parkolás kifizetése. Nem most,hanem békeidőben.
2021. márc. 14. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
100%
Bizony hogy a navos dolog megállja a helyét. Lehet veled még nem történt ilyen, vagy a környezetedben de ha valakire rászáll a nav bizony hogy minden pénzügyet szemügyre vesznek. Mondjuk van 120ezer forint fizud, ami minden hónapban érkezik a számládra. Mindig mindent kártyával fizetsz, tehát nyoma van. Aztán veszel magadnak egy autót mondjuk mert más mellékes állásból szerzel pénzt, hogy tudj egyről a kettőre jutni. Ebben az esetben ha beleköt a nav, mégis honnét volt erre pénzed mikor adóztál le ebből? Akkor szívás. Ha kártyával fizetsz, sajnos nyitott könyv az életed. Természetesen ez mindenkinek a maga dolga, milyen fizetési módot választ. Számomra a kártyás fizetés nem tökéletes, lehet rendszerhiba, nem fogadja el a kártyát, volt már olyan hogy az összeget kétszer vonja le, az sms is pár ezer forint havonta számomra felesleges kiadás.
2021. márc. 14. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 A kérdező kommentje:

Az SMS szolgáltatást lemondtam 1 éve. A telefonos app értesítése ingyen van.

A közterületi parkolás szintúgy mobilappból megy.

2021. márc. 15. 00:35
 26/28 anonim ***** válasza:
Az én csomagomban pl nem lehet lemondani az sms szolgáltatást. De ugye a kérdés nem ez volt, mi csak válaszoltunk a mi szemszögünkből, környezetünkből tapasztalva. Remélem tudtunk segíteni.
2021. márc. 15. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 A kérdező kommentje:

Igen a navosban végülis van logika. Bár kissé szélsőséges példa. Nem biztos, hogy arányos a legrosszabbra berendezkedni a mindennapi kényelem rovására.

A szakmunkák, felújítások stb kapcsán igazatok van. Ott valóban szinte 100 százalékos a készpénz dominancia.

2021. márc. 15. 01:17
 28/28 anonim ***** válasza:
A NAV esetén,valóban,az összeg 180-180 is lehet.Az elv hasonló.A bevallott jövedelemből,nem jön ki a kiadások összessége. A kiinduló kérdés az volt,hogy miért használnak ennyi készpénzt az emberek? A válasz: Több okból.Egyrészt a kisiparosok kifizetése,másrészt,mert 150 ezret lehet költségmentesen kivenni,harmadrészt, magánszemélyek közötti,kis értékű ingóságok adásvételéhez. Továbbá,mert a postás hozza a nyugdíjat. A kártyán fedezettel rendelkező,mégis elutasított, tranzakcióra is számítva. Illetve a parkolásra.Igen,van app,de a fémpénz,ma még sűrűbb,max fele-fele. Továbbá,a zsebbe is kapott bér miatt,bár ma már ebből van kevés,de van.
2021. márc. 15. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!